škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kör nokta sorunu ve değerlendirme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı caniggia7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hbucak;436325
Size teşekkür ederim. ben sizin kör nokta uyarınızdan sonra daha dikkatli davranıyorum. İnşallah bir çözüm üretiler.

ben teşekkür ederim, hepimize kazasız, belasız, güvenli sürüşler.

Alıntı yapılan: ailotana;436332
A5 kasadaki kör nokta olayı çok güzel. Görmediğin yer kalmıyor gibi bir şey neredeyse. Bu kasada niye yapmamışlar ki bu özelliği, çok enteresan.

octi a5, jetta, superb hiçbirinde yok bu sorun hocam, haklısınız.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçla test sürüşü yapmak hala nasip olmadı; yapınca ilk dikkat edeceğim şey burada belirtilen husus olacak benim de.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: caniggia7;436306

1- konumu
2- şekli
3- genişliği
4- hepsinin üzerine bir de dışbükey uçlu olmayışı
Arkadaşlar bugün test sürüşü yaptım.''caniggia7'' rumuzlu arkadaş çok haklı.Yan aynalar daha şık görünüm için gerçekten çok küçültülmüş ve solda dış bükey uç yok.Yan aynalardan sağdan soldan geçen araçları görmekte insan zorlanıyor.Hadi buyrun bakalım,test etmeden kullanıcı yorumlarını beklemeden siparişi verdim bile ve hem de 7000 tl'lik opsiyonlarla.Ayrıca siparişim bugün onaylanmış.Satış danışmanı arkadaşım çok ilgili,saygılı ve anlayışlı biri,o da bana güvenerek benden kapora almadan siparşi göndermişti benim için.
Ancak diğer kullanıcıların bildirdiği radyo sorunu her ne kadar test aracında yoktuysa da, sorunu olanların sorunu henüz çözümlenmedi,yan aynaların yapısı ve kör nokta problemi de eklenince açıkçası bir süre daha beklemeyi çok isterdim.Vazgeçmem halinde satış danışmanı arkadaşım zor durumda kalırmı sizce?Ne dersiniz?Fikirlerinizi samimiyetle merak ediyorum arkadaşlar

Çevrimdışı caniggia7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;436405
Arkadaşlar bugün test sürüşü yaptım.''caniggia7'' rumuzlu arkadaş çok haklı.Yan aynalar daha şık görünüm için gerçekten çok küçültülmüş ve solda dış bükey uç yok.Yan aynalardan sağdan soldan geçen araçları görmekte insan zorlanıyor.Hadi buyrun bakalım,test etmeden kullanıcı yorumlarını beklemeden siparişi verdim bile ve hem de 7000 tl'lik opsiyonlarla.Ayrıca siparişim bugün onaylanmış.Satış danışmanı arkadaşım çok ilgili,saygılı ve anlayışlı biri,o da bana güvenerek benden kapora almadan siparşi göndermişti benim için.
Ancak diğer kullanıcıların bildirdiği radyo sorunu her ne kadar test aracında yoktuysa da, sorunu olanların sorunu henüz çözümlenmedi,yan aynaların yapısı ve kör nokta problemi de eklenince açıkçası bir süre daha beklemeyi çok isterdim.Vazgeçmem halinde satış danışmanı arkadaşım zor durumda kalırmı sizce?Ne dersiniz?Fikirlerinizi samimiyetle merak ediyorum arkadaşlar

hocam samimi fikrimi ve kendi yaşadığımı anlatayım. golf sırası beklemek istemedigim için octavia'nın ödemesini yaptım, aracın teslim işlemleri devam ederken, önceden aramış olduğum bir vw bayiinden tam istedigim aracın bosa cıktıgı yonunde telefon aldım. "işlemler başladı, ayıp olur" diyerek golfle artık ilgilenmedigimi söyleyip telefonu kapattım. aradan 1 ay geçti ve o gün aynı paraya alabilecegim golfü alabilmek için önce octaviayı satıp üzerine en az 2000TL eklemem gerekiyor (eurodaki artısla belki bu fark çok daha artacak). ilaveten, kaporo ödenerek sipariş edilen araçlardan bile kaporoları yanmadan vazgeçebiliyorlar insanlar, bayiler zaten az araç getirdiği için mutlaka alan çıkıyor, satıs danısmanının zorda kalacağını düşünmüyorum. naçizane fikrim budur, karar sizin.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim ülkemizde böyle..
VW nin 2. eli sıfırından pahalı bile olabiliyor..

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;436405
70000 tl verip araba alacaksınız ama vazgeçmeye çekineceksiniz bu bence yanlış. Para kolay kazanılmıyor. İçine sinen araca değerini verip almalısınız. Vazgeçmek zora sokmamalı. Bence tabi.

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: caniggia7;436306
teşekkür ederim hocam, yanlış anlamazsanız 13 yıllık şoförüm, hatırladığım kadarıyla 5. farklı arabam ve ilk kez böyle bir sorun yaşıyorum. aynanın ayarıyla ilgili bir durum değil, ben de, bu işi benden iyi bilen çok kişi de denedi, yalnızca 1 şerit genişliğindeki kör noktanın yeri değişiyor, o kadar.

1- konumu
2- şekli
3- genişliği
4- hepsinin üzerine bir de dışbükey uçlu olmayışı

sorunun kaynağı bunlar. aracımda airbag, esp vs.  dikiz aynası dahi olmasın ama 2 yan aynam, aracın 2 metre arkasından itibaren 1.5-2 şerit görmeli. herkesin hassasiyeti, takıntısı farklı :)
Üstad,passatta da yan aynalar aynımı acaba?

Çevrimdışı caniggia7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;436435
Üstad,passatta da yan aynalar aynımı acaba?

hocam tümüne test sürüşü yapmadım ama genel olarak vag araçların hepsine baktım. birbirlerini andırsalar bile golf, jetta, passat, leon hiçbirinde böyle bir sıkıntı çarpmadı gözüme. dedigim gibi sekilleri andırıyor ama hiçbiri bu 4lüyü bi araya getirmiyor. misal leon geniş, golf'ün şekli ve konumu çok kullanışlı, jetta hem geniş hem dışbükey, passat'ın da iyiydi gibi kalmış aklımda. ekleyeceğim resim doğruysa maşallah fırıncı küreği gibi :D

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgilendirme için teşekkürler ama gerçekten çok şaşırdım diyebilirim.
Bir 8 sene A4, 4 senedir de A5 kullanan biri olarak, hele son aracımda, neredeyse tüm yeryüzünü gösteriyor bu aynalar.. :)

Tasarımı güzelleştirmek adına insanları araçtan soğutacak kadar sıkıntı yaratacak bir durum yarattılarsa, yazık.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
a5 octinin aynalarını kestirip takmanız mümkün mü? yada jetta passat aynası uydurun.minik aynanın çözeceği iş değil.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Araca ilk bindiğimde aynaların geri görüşteki kör noktaların çok fazla olması dikkatimi çekmişti,hatta formda da paylaşmıştım.Estetik güzellik bazan hiçte hoş olmayan sonuçlar çıkarabiliyor

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enteresan böyle bir hata yapmaları çok kötü. .Gerci ilk skoda aracim olan fabia 1 de sağ ayna b inanılmaz küçüktür. Polo larda da aynı durum vardı. Ilk zamanlar zor gelse de sonradan alisiyorsun.

Geniş açılı aynaya en  güzel örnek yeni doblo nun aynaları. .giderken arka tekerleri bile görebiliyorsunuz. :) Abartmiyorum o derece yani:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;438770
...fabia 1 de sağ ayna b inanılmaz küçüktür. Polo larda da aynı durum vardı. Ilk zamanlar zor gelse de sonradan alisiyorsun.
Bkz. 1990-1995 Mercedes 190 ve 200 serilerinin sağ aynalarının da aynı şekilde küçük olması.

Alıntı yapılan: mygokhan;438770
Geniş açılı aynaya en  güzel örnek yeni doblo nun aynaları. .giderken arka tekerleri bile görebiliyorsunuz. :) Abartmiyorum o derece yani:)
Geçen bir Ducato' nun direksiyonuna oturdum. Aynalar 106 plazma gibi yav!:kiki: Çok hoşuma gitti. Takacam Favorit' in aynalarının yerine.:kiki:

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kör nokta ciddi bir sorun. Geçen gün ben de geri geri park ederken yaşadım. Solumda olduğunu bildiğim araç öyle bir noktaya geldi ki sol aynamdan tamamen yok oldu.