škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gündüz farı açma kapama yardım!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Absinthe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda superb 1.6 tdi active aracımın gündüz farı sürekli yanıyor (sis farının yanında) forumda sinyal kolunu kendine doğru çek hafif aşağı indir kapanır diyor bu hareketi yaptım ancak bi başarı elde edemedim lütfen bana yardımcı olurmusunuz nasıl kapatıp? nasıl aktif hale getirebilirim? şimdiden teşekkürler:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Gündüz sürüş farı fonksiyonunun devreden çıkarılması

Kontağı açtıktan sonra 3 saniye içinde sinyal lambası kolunu direksiyona doğru
çekiniz ve aynı anda aşağı doğru itiniz ve bu konumda en az 3 saniye tutunuz.

Gündüz sürüş farı fonksiyonunun devreden sokulması

Kontağı açtıktan sonra 3 saniye içinde sinyal lambası kolunu direksiyona doğru

çekiniz ve aynı anda yukarı doğru itiniz ve bu konumda en az 3 saniye tutunuz.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim merak ettiğim .normal kısa farlar da yanınca gündüz farlarını yanmaya devam edebilrmi bi devre oluşturularak

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ya bendede şöyle bir sıkıntı var daha yeni olduğumdan bilemiyorum, ne yaparsam yapayım farlar açıkken sağa sola döndüğümde gündüzde olsa o tarafa far yakıyor. Gündüz viraj farının yakmasının bir anlamı yokki, hayır bide teki yanıyor ya sanki sis lambasında arıza varmış gibi düşünülüyor onu nasıl kapatabilirim ?

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç yol bilgisayarında ayarlar kısmında sanırsam sürüş diye bir seçenek var orada gündüz farlarını açıp kapatabiliyorsunuz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;450797
.............farlar açıkken sağa sola döndüğümde gündüzde olsa o tarafa far yakıyor. Gündüz viraj farının yakmasının bir anlamı yokki, hayır bide teki yanıyor ya sanki sis lambasında arıza varmış gibi düşünülüyor.............?
Gündüz viraj farını yakmasının anlamı yok ama kısa farları da yakmanın anlamı yok...yakmayasınız diye gündüz farı donanımı var aracınızda zaten...
viraj farı da dönülen tarafın aydınlatmasına katkı olsun diye tasarlanmış birşey zaten ki tek yanması gerek, diğer tarafa yanmasının da bir anlamı yok...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;450820
Gündüz viraj farını yakmasının anlamı yok ama kısa farları da yakmanın anlamı yok...yakmayasınız diye gündüz farı donanımı var aracınızda zaten...
viraj farı da dönülen tarafın aydınlatmasına katkı olsun diye tasarlanmış birşey zaten ki tek yanması gerek, diğer tarafa yanmasının da bir anlamı yok...

Siz anlamadınız, farlarım auto modda kapalı iken (ışık var far kapalı) sisteki farlar sağa sola dönünce yanıyor hadi farı açsam neyse yansın anlarımda farlar kapalı. Bunu diyorum ben

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;450829
Siz anlamadınız, farlarım auto modda kapalı iken (ışık var far kapalı) sisteki farlar sağa sola dönünce yanıyor hadi farı açsam neyse yansın anlarımda farlar kapalı. Bunu diyorum ben

Maxidot varsa araçta, menüden viraj asist (cornering) özelliğini kapatın.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
viraj assistte hangi tarafa dönersen o tarafın lambası yanar. ben de en başta ampul mü yandı dedim. o kendi özelliği imiş. karşıdan gelen olursa gözünü almasın diye. bunun sana zararı yok tersine karanlık bir yola girersen artısı var. bu sistem güvenlik amaçlı. istemiyorsan irfanın dediği yolla iptal edersin.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yok güzel sistemde gündüz çalışması iyi değil, benim sorum bu özellik açıkken, gündüz farlar auto moddayken sağa sola döndüğümde yanması engellenemez mi? gece çalışsın gündüz çalışmasın.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

1) Yol bilgisayarında(maksi-dot) ana menüye giriyor,

2) Ayarlar'ı seçiyoruz

3) Bu defa Ayarlar'dan Far & Görüş'ü seçiyoruz ve Gündüz Farı kutucuğundaki işareti kaldırıyoruz.

Aracım Yeti greenline TDİ ve gündüz farını böyle iptal ediyorum. Sinyal koluyla ayarlamayı ben de beceremedim:(. Diğer Skoda'larda da(özellikle elegance donanımlılarda) benzer şekilde yapılabileceğini zannediyorum. İkinci foto berbat çıkmış; kusura bakmayın arkadaşlar.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunum o değil oradaki menüye hakimim biliyorum fakat, benim sorunum gündüz farlar kapalı iken direksiyonu sağa sola çevirdiğimde sis farı yanıyor bunu kaptamıyorum daha doğrusu gündüz farlar kapalı iken neden aydınlatıyor sağa sola dönüşlerde, gece aydınlatmalı farlar açıkken, bu gündüz farlar kapalıykende yapıyor benim sorunum bu

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Viraj assist satırı yoksa menüde servise git vagcom veya vcds ile kolayca devre dışı bırakılır

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;451319
Sorunum o değil oradaki menüye hakimim biliyorum fakat, benim sorunum gündüz farlar kapalı iken direksiyonu sağa sola çevirdiğimde sis farı yanıyor bunu kaptamıyorum daha doğrusu gündüz farlar kapalı iken neden aydınlatıyor sağa sola dönüşlerde, gece aydınlatmalı farlar açıkken, bu gündüz farlar kapalıykende yapıyor benim sorunum bu

Anlıyorum Baha kardeşim. Niyetim bu başlığı açan Absinthe arkadaşa(gerçi başlık aylar önce açılmış ama...)  ve gündüz farını devre dışı bırakmak isteyen diğer forumdaşlara yardımcı olmaktı zaten.