škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam Filmi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Arkadaşlar aracında cam filmi kullanan varmı?Bir numara diye tabir edilen filmlerde gerek muayene,gerekse trafik yönünden sıkıntı olmuyormuş
Kalite olarak
 Solar Gard
  Lummar
En çok tercih edilen markalarmış..

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muayeneden her turlu az kusurlu olarak gecersin... polis inde biraz insafina kalmis..

Çevrimdışı OZDI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
vallahi ben bir hafta önce yartırdım. şimdilik bir sorunla karşılaşmadım. eylülde muayenem var bakalım.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi marka ve kaç numara film kullandınız ? Varsa resim paylaşabilirmiyiz?
Benim endişem;
5 yıl garantili 200 tl
10 yıl garantili 300 tl
Ömür boyu garantili 400 tl
Bunlar arasındaki farkı nasıl anlayacağız?Hepsinde de Lumar yazısı var..
5 yıl garanti sonrasında renkte bozulma oluyormuş..

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cam filmine çok fazla para vermeye gerek yok . 5 yıl veya 10 yıl garantili filmler var ve piyasada en fazla 200 TL'ye çok rahat yaptırırsınız. Cam filmi muayene de en ön camda olmamak şartı ile hafif kusur olarak geçiyor.Benim anlamadığım olay muayeneden geçen şeye polis nasıl ceza yazıyor ve cam filmine ceza yazılan madde aynen şu şekilde :
Not: alıntıdır.
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 30/1-b maddesinde "Görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlara" Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenleneceği ve araçların uygun duruma getirilmesi için ihtar olunacağı, ikinci defasında ise "Aracın trafikten men edileceği" hüküm altına alınmıştır.

Böyle bir madde var kanunda ama kanunda görüşü engelleyecek diyor yani en ön camda film olursa diyor ama bizim polisimiz her türlü cezayı kesiyor . Kesilen cezaya itiraz edip mahkemeye verdiğinizde mahkeme bilir kişi raporu ile cezayı iptal ediyor.

Buda yaşanan olay . http://www.ozguncel.com/cam-film-yasak-mi-2013-trafikte-cam-filmi-cezasi-kalkti.html
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2013, 12:30:58 Gönderen: ugurdemirel »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Formlardaki araştırma sonucu Aracıma bir numara Lummar marka cam filmi çektirdim.10 yıl garanti,li 250 tl.
Baştan sona kadar uygulama esnasında aracın yanındaydım,mesleğinde profosyonel olan arkadaşlarımı tebrik ederim.On numara iş yaptılar.Yakında fotoları koyarım.Aracın döşemesi siyah olduğu için dışardan bakıldığı zaman iki numara film gibi gözüküyor,ayrıca 1 numarada iki farklı renk vardı,yeşilimsi ve siyah.Ben siyah olanı tercih ettim.Takan ustada kendi aracına aynısını kullanmış,trafikte ve muayenede hiç sorun yaşamamış..

Çevrimdışı oreca83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar ben gecen hafta yaptirdim cok para verme geregi duymadim 2 numara film yaptirdim arka cam haric onuda rezistans zarar gorecek diye korktum ve 80 tl ye yaptirdim usta 2-3 sene gider dedi 3m filmlerde 5 sene gidiyomus ama fiyat 350tl idi solarsa 80-100 verir tekrar yaptirim diye dusundum ama yakisikli oldu araba bu arada araniza yeni kAtildim 2012 octi ambition optimal mpi

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende aracımı alırken bayide yaptırmıştım lummar marka 10 yıl garantili+bireysel hasarlamarıda(yani kendin çizdin yırttın v.b diyelim) 5 yıla kadar da onları karşılıyor. 400 tl ödemiştim.

bu arada söylemeyi unuttum 1 numara ön cam haric tüm camlara yapıldı.

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu cam filmi uygulaması çok zor bir şeye benzemiyor sanki, sadece arka camın bombesi sorun olabilir gibi. Sadece arka camı yaptırsak yan camlar yapılır bence.

Çevrimdışı guvenmat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende kendim yaparım demiştim ancak gereken techizatı bulmak zor
o bombeli yerleri cam filimini koyarak ısıtıp şeklini verdikten sonra kesiyorlar
deneyebilirsiniz ama benim tavsiyem işin ehli birine yaptırmak
bende hafta sonu yaptırdım en arka cam 3 arka yan cam 2 ön yan cam 1 numara inşallah trafik bir şey demez diyelim
bu güneşli günlerde gerçekten çok zor oluyor

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vette mi elegard mı daha iyi
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Akifgazi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cam filmi uygulaması için; Ankara'da tavsiye edebileceğiniz güvenilir bir usta var mı ?  fiyat ??

Çevrimdışı oreca83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;430732
Arkadaşlar aracında cam filmi kullanan varmı?Bir numara diye tabir edilen filmlerde gerek muayene,gerekse trafik yönünden sıkıntı olmuyormuş
Kalite olarak
Solar Gard
Lummar
En çok tercih edilen markalarmış..

ben geçen ay yaptırdım 2 numara yaptılar sanırım gayet güzel oldu . şimdiye kadar trafikte sorun yaşamadım inş bişey olmaz

Çevrimdışı OBBattaloglu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;430830
Cam filmine çok fazla para vermeye gerek yok . 5 yıl veya 10 yıl garantili filmler var ve piyasada en fazla 200 TL'ye çok rahat yaptırırsınız. Cam filmi muayene de en ön camda olmamak şartı ile hafif kusur olarak geçiyor.Benim anlamadığım olay muayeneden geçen şeye polis nasıl ceza yazıyor ve cam filmine ceza yazılan madde aynen şu şekilde :
Not: alıntıdır.
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 30/1-b maddesinde "Görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlara" Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenleneceği ve araçların uygun duruma getirilmesi için ihtar olunacağı, ikinci defasında ise "Aracın trafikten men edileceği" hüküm altına alınmıştır.

Böyle bir madde var kanunda ama kanunda görüşü engelleyecek diyor yani en ön camda film olursa diyor ama bizim polisimiz her türlü cezayı kesiyor . Kesilen cezaya itiraz edip mahkemeye verdiğinizde mahkeme bilir kişi raporu ile cezayı iptal ediyor.

Buda yaşanan olay . http://www.ozguncel.com/cam-film-yasak-mi-2013-trafikte-cam-filmi-cezasi-kalkti.html

"bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek" diyor. Asıl ceza sebebi bu. Allah korusun, kapıların açılmasının engellendiği bir kazada filmli camı kırıp çıkmaya çalışmak oldukça zor. Bu yüzden ceza kesiliyor

Muayeneden geçip polise takılmayı da şöyle düşünün. Aracınıza sağlam bir set kurdunuz diyelim, muayeneden geçiyor ama sesi yükselttiğinizde trafik polisleri tarafından "toplumun huzurunu bozmak" adı altında ceza kesilebiliyor. Bu yüzden ceza kesmeyi gerektirecek bir durum varsa muayeneden niye geçiyor mantığı pek doğru değil.