škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç Muayenesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

Bende 2004 Fabia 101 Special var. Aracımı geçenlerde aldım. Sizlere şöyle bir sorum olacak:

Aracımın muayenesi Temmuz ayında yapılacak. Aracın ruhsatını incelediğimde sadece LPG/CNG ruhsatını gördüm ve kontrol tarihi muayene tarihi ile aynı gün. Daha önceki aracımı muayeneye götürdüğümde (2011) aracın LPG ruhsatıyla ilgili bir işlem yapmamıştım. Sadece sızdırmazlık raporu aldım Uludağ Üniversitesinde yapılıyordu.. Bunun yanında egzoz emisyon raporu da alıp gitmiştim.

Ruhsatta egzoz emisyonu ile alakalı bişi bulamayınca merak ettim...

2013 araç muayenesine giderken yaptırmam gereken işlemler nelerdir? Yakın zamanda yaptıran varsa yardımcı olabilir mi?

Araçta LPG var ruhsata işli. Ve bende bulunan belgeler arasında sadece LPG/CNG ruhsatı var. Bunun dışında işte diğer ruhsat sahifeleri var başkada bişi yok. Egzozla ilgili bişi yapılmıyor mu? Benim bildiğim kadarıyla şu an polis durdursa ceza yerim :tpn:

Sizlerden ve özellikle tecrübe etmiş kişilerden cevap beklemekteyim...

Teşekkürler.

Çevrimdışı mahirkuru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eksoz emisyonu yapılması gerekiyor. Polis kontrol etmesi halinde ceza yazabilir.

Muayene işlemleri için
-Vergi Borcu Olmayacak
-Eksoz Emisyon
-Sızdırmazlık
-Trafik Sigortası hazır ve eksiksiz olması gerekiyor.
Bunların yanında araçta frenden lambalarına kadar genel olarak kontrol ediliyor.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakın zamanda muayene yaptırdım.  araçta sızdırmazlık belgesi gerekmiyor. kendileri dedektörle bakıp sızdırma yoksa hafif kusur olarak muayenden geçiyor. muayeneye gitmeden önce sinyallerinizi lambalarınızı emniyet kemerleri ve lastikleri kontrol etmekte fayda var.