škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia'nın cam düğmesini tamir ederken karşılaştığım ilginç durum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar ,

Bugün bizim  Fabia'nın sol kapı cam düğmelerini söküp zamanla oluşan oksit ve pisliği temizlemek istedim. Çünkü bazen camı açıp kapamakta zorlanıyordum.

Kapı kolundaki cam düğmelerini söktüğümde , arka camları manuel olan aracımın kapı kolundan çıkan düğmelerin 2' li değil 4' lü olduğunu gördüm ve açıkcası şaşırdım. Araç bende olduğu sürece bu düğmeler hiç sökülmedi . Acaba daha önce değişmiş mi yoksa Skoda bu düğmleri bu şekilde mi takıyor ?

Birde bu 4'lü butonun kapı koluna oturmasında hiç bir sıkıntı yok yani sadece arka cam butonlarının yerleri benim aracımda ki kapı kolunda kapalı :)

Bu arada düğmelerin altını , ve oksitlenmiş bölgeleri temizleyip taktım , şu an sıfır bir parça gibi çalışıyor ...

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerçekten ilginç arka camların butonlarını kapı kolunun üst kapağına nasıl otutturmuşlar merak ettim doğrusu.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia'da düğmeler kapı kolunun üstüne taşacak şekilde tasarlanmamış zaten. Yani kapı kolundaki yuvaların içinde duruyor , zaten resinde görüldüğü gibi kapı koluna 3 vida ile bağlanıyor, önde 1 , arkada 2 adet. Bunlar hiç bir sorun olmadan oturuyor yerine , ama düğme sayısı 4 ..

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Peki kapı kolunun plastiğini nasıl söktünüz? Benim aracımda da sağ cam düğmesi kırık. Yani sürücü tarafındaki düğmelerin sağ camı açanından söz ediyorum. Çalışıyor ama kırık olduğu için biçimsiz duruyor. Ben de açıp düzeltmek için çok denedim ama bir türlü kapı tutacağının plastiğini sökemedim.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 08:22:13 Gönderen: kor_ay »

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kor_ay;426655
Peki kapı kolunun plastiğini nasıl söktünüz? Benim aracımda da sağ cam düğmesi kırık. Yani sürücü tarafındaki düğmelerin sağ camı açanından söz ediyorum. Çalışıyor ama kırık olduğu için biçimsiz duruyor. Ben de açıp düzeltmek için çok denedim ama bir türlü kapı tutacağının plastiğini sökemedim.

Kapı kolunda düğmelerin bulunduğu plastik bölüm zaten ayrı biliyorsunuz . Sökmesi çok basit , ben hiç bir alet kullanmadan elimle yukarı doğru çekip çıkarttım 4-5 tane dişi var , isterseniz düz uçlu bir tornavida ile plastiğe zarar vermeden dikkatli bir şekilde yukarı doğru kaldırarak çıkartabilirsiniz.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lanet kontrol düğmeleri.. 2 Sefer değiştirdim yine tırnağı kırıldı ya tek seferde yukarı geliyor yada hiç gelmiyor..

Sizinkide büyük ihtimalle değiştirilmiş..

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimalle değişmiş , sanıyorum piyasada arka camları manuel Fabia 'lar için 2 'li cam butonu mevcut. Bunu benim arabanın önceki sahibi bir yerden bulup takmış.

İşin ilginç olan tarafı tam yerine oturmuş ...

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;426746
Kapı kolunda düğmelerin bulunduğu plastik bölüm zaten ayrı biliyorsunuz . Sökmesi çok basit , ben hiç bir alet kullanmadan elimle yukarı doğru çekip çıkarttım 4-5 tane dişi var , isterseniz düz uçlu bir tornavida ile plastiğe zarar vermeden dikkatli bir şekilde yukarı doğru kaldırarak çıkartabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Sanırım biraz daha zorlamak lazım plastiği. Bir yandan açmaya çalışırken bir yandan da, kırarım diye çok zorlamıyordum.