škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şifreli bijon sorunsalı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hikmet bey orjinalinde şifreli. Benim araç 2007 model 1.4 TDI style. Sizin araçta kesin vardır. Hatta bagajda yedek lastiğin içine bakın. Kriko ve levyenin yanında olur. Her araç için farklıdır. Herbir lastikte 4 tane normal bijon 1 tanede şifreli bijon bulunur.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sac jantlarda yok, kim çalsın sac jantı :)

Ama servisten alınabilir tabi 4lü set ;)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2009 sonrası golf 6 ve leonlarda şifreli bijon gelmiyor artık. benim leonda yok mesela.

türkiyedede jant lastik çalma gibi bir durum pek olmadığı içinde bence çok şart bir özellik deil ki bir çok durumda sıkıntı olabiliyor.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür edrim arkadaşlar,
Benim araba baz model olduğu için üzerinde çelik jant ve kapaklı  olduğu için bir ara bakarım
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bundan 2,5 yıl önce mondeo ile yolda aşırı hızdan  (ki normalede sakin biriyimdim kuralları pek çiğnemem ama artık 1600 km yorgunluğu ve biran önce bitsin diye yaptığım hata sonucunda) parçalanan lastiğim ideğiştirirken ne çekmiştim o şifreli bijondan bir ben bilirim şifre yoktu araçta ama bijon şifreli idi dört bijonu söktüm sıra ona gelince o inat ben inat sonunda tüm dişlerini sıyırma pahasına değiştirmiştim lastiği 110 km yolu 4 bijonla gelmiştim sonra bi lastikçide tüm şifreli bijonları normalleri ile değiştirmiştim.. geçmiş olsun tekrardan
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Artık işe ilk şifreli bijondan başlıyorum.