škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

fcakir28 · 567 · 265727

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar herkesin araç kullanışı aynı değil :) Ben şuanki aracım gibi yetiyi kullansam eminim ki 7 litreden aşağı düşmez çünkü basıyorum... Yeti 100-120 arası sabit hızla benim tahminim 6-6,5 litre civarında tüketir ş.dışında :)

Çevrimdışı fcakir28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün itibarı ile ikinci depoyu doldurdum. 840 kilometre yol 200 TL yakıt harcamışım. Mazot aldığım yerde 4,01 TL idi. 23 kuruşa geliyor. Fena değil gibi geldi bana. Şehir içi şehir dışı karışık tüketim.

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel araçlar için yüksek geldi bana. 1.3 combo ile (42 lt depo) 980 km gördüm. Yetim ile 880 km gördüm. Ortalama 110 km hızım vardı. 4 yetişkin ve tam dolu bagaj ile.
Gaz pedalı o kadar hassaski çok iyi ayarlamak gerekiyor. aracı da boğmadan gitmek lazım.
Bu arada aracım 1.2 TSI

Çevrimdışı odilsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akselektronik.com
Merhaba;

Aracı istediği gibi kullanırsanız yakıt çok az. Aşağıdaki resim depo fullendikten yaklaşık 100 km sonra çekilmiştir. (4 ay önce)

http://www.akselektronik.com/images/yak.jpg

işin ilginç tarafı ise şu an araçta yarım depo yakıt var ve menzil 220 km; son 500 km ortalaması ise 10 lt

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fcakir28;420348
arkadaşlar ben yeni keşfettim. ortalama yakıtı görmek için menüyü açtığımızda sağ üst köşede 1 yazıyor direksiyonda değiştime düğmesine basınca sağ üst köşede 2 yazıyor o da sanırım aracın toplamda orlama yakıtını gösteriyor. benim araçta 6,2 idi.

1 de o sıradaki  sürüşün  ortalaması,  2 de de aracın toplam zamanlardaki ortalamaları gösterilir. İsterseniz reset düğmesi ile ayrı ayrı  sıfırlayabilirsiniz.

Çevrimdışı Yalçın Bjk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Henüz 2000 Kilometredeyim uzun yol 230Krş şehir içi 250krş yakıyor.

Çevrimdışı Elfredy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı Alalı daha 2 gün oldu Trabzon dan Artvin e gittim. Yaklaşık 300 km yol yapmışım araba da 330 km de şu an. Bu 300 km nin 70 i şehir içi 70 i rampalı iniş li yol 160 km si düz yol. Ve yolculuk sonunda ki yakıt ortalamam 7.3 Lt/100 km
Bu değer rodaj süresinden sonra düşer diyolar ama ne kadar düşer şüpheliyim doğrusu çünki sahildeki düz yolda hızım 90 civarındaydı sürekli ve yol bilgisayarı 5.5 lt civarı gösteriyordu. Ancak sıkıntı şu hafif zorlasam arabayı 110 a çıksam direk yakıt 6.5 , 7 lt civarlarına çıkıyor. Bu değerler ileride düşecekmi çok merak ediyorum. Aracım 1.2 tsi manual. Bu şanzımana ve motora sahip olan arkadaşlar kendi tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Elfredy;422573
Aracımı Alalı daha 2 gün oldu Trabzon dan Artvin e gittim. Yaklaşık 300 km yol yapmışım araba da 330 km de şu an. Bu 300 km nin 70 i şehir içi 70 i rampalı iniş li yol 160 km si düz yol. Ve yolculuk sonunda ki yakıt ortalamam 7.3 Lt/100 km
Bu değer rodaj süresinden sonra düşer diyolar ama ne kadar düşer şüpheliyim doğrusu çünki sahildeki düz yolda hızım 90 civarındaydı sürekli ve yol bilgisayarı 5.5 lt civarı gösteriyordu. Ancak sıkıntı şu hafif zorlasam arabayı 110 a çıksam direk yakıt 6.5 , 7 lt civarlarına çıkıyor. Bu değerler ileride düşecekmi çok merak ediyorum. Aracım 1.2 tsi manual. Bu şanzımana ve motora sahip olan arkadaşlar kendi tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim
Hayırlı olsun. Güle güle güzel günlerde kazasın belasız kullanın.
Benim Yeti de manuel. Eğer şehir içinde fazla dur kalkınız yok ise değerler 7 civarında seyreder. uzun yolunuz çok ise daha aşağı düşebilir.
Bu araç 110 ile fazla yakmaz emin olun. ne zamanki yokuş yukarı performanslı çıkmak istersiniz o zaman başlıyor yakmaya uzun yolda. Düzde 160 veya 180 genelde 6. viteste 7 veya 7.5 yakıyor.

Çevrimdışı Elfredy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga7482;422691
Hayırlı olsun. Güle güle güzel günlerde kazasın belasız kullanın.
Benim Yeti de manuel. Eğer şehir içinde fazla dur kalkınız yok ise değerler 7 civarında seyreder. uzun yolunuz çok ise daha aşağı düşebilir.
Bu araç 110 ile fazla yakmaz emin olun. ne zamanki yokuş yukarı performanslı çıkmak istersiniz o zaman başlıyor yakmaya uzun yolda. Düzde 160 veya 180 genelde 6. viteste 7 veya 7.5 yakıyor.

Bu söylediğiniz değerler bana astronomik geliyor şu anki yakıt değerlerime göre. O zaman belli bir km sonra o değerlere düşüyor demekki. Bekleyip görecez. Yoksa 90 dan yukarı çıkamayacağız gibi gelior bu bana

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Elfredy;422703
Bu söylediğiniz değerler bana astronomik geliyor şu anki yakıt değerlerime göre. O zaman belli bir km sonra o değerlere düşüyor demekki. Bekleyip görecez. Yoksa 90 dan yukarı çıkamayacağız gibi gelior bu bana
Zamlar böyle giderse saatte 6 km üzerine çıkamayız bence:(
Aracı merak etmeyin o size hissettirmeden 160 - 170 görür. Motor sesine dikkat etmeye çalışmayın. Duyulmuyor meret.

(ortalama bir insan saatte 6 km.hız yapar:) anlamında yazmıştım.)

Çevrimdışı Smart

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar,

Bundan 2 ay öncesine kadar fabia sahibiydim 2 ay önce fabia satıp yerine uzun zamandır hayalini kurduğum yetiyi satın aldım. Araçtan oldukça memnunum ancak bu yakıt konusu beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Araç şuan 1400 km de 1.2 tsi elegance ekstradan  cam tavan var. Aldığımdan beri şehir içi ortalama 10.2 Lt. yakıt yakıyor. Aracı zorladınmı diye sorarsanız hiç zorlamadım, tek problem ev iş arası oldukça yakın ben işe yerine geldiğimde motor ancak ısınmış oluyor bunu anlayışla karşılayabilirim ama 2 gündür formları felan inceliyorum ve fabrika verilerinede bakınca fazla yaktığını düşünüyorum. Son olarakta bildiğiniz gibi ülkemizde akaryakıtlar malasef çok iyi değil bugüne kadar 95 oktan alıyordum bugünden sonra birde 97 oktanı deneyeceğim. Konu ile ilgili benim aracın aynı özelliklerde yeti sahibi arkadaşlar özellikle istanbulda yaşayanlar yakıt değerlerini veya önerilerini paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Smart;423257
Herkese selamlar,

Bundan 2 ay öncesine kadar fabia sahibiydim 2 ay önce fabia satıp yerine uzun zamandır hayalini kurduğum yetiyi satın aldım. Araçtan oldukça memnunum ancak bu yakıt konusu beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Araç şuan 1400 km de 1.2 tsi elegance ekstradan cam tavan var. Aldığımdan beri şehir içi ortalama 10.2 Lt. yakıt yakıyor. Aracı zorladınmı diye sorarsanız hiç zorlamadım, tek problem ev iş arası oldukça yakın ben işe yerine geldiğimde motor ancak ısınmış oluyor bunu anlayışla karşılayabilirim ama 2 gündür formları felan inceliyorum ve fabrika verilerinede bakınca fazla yaktığını düşünüyorum. Son olarakta bildiğiniz gibi ülkemizde akaryakıtlar malasef çok iyi değil bugüne kadar 95 oktan alıyordum bugünden sonra birde 97 oktanı deneyeceğim. Konu ile ilgili benim aracın aynı özelliklerde yeti sahibi arkadaşlar özellikle istanbulda yaşayanlar yakıt değerlerini veya önerilerini paylaşırlarsa çok memnun olurum.

İstanbul'da aynı aracı kullanan arkadaşımın yakıt değerleri de bu civarda, bence normal.

İstanbul'da şehir içinde 6-7 yakıyorum diyen çevreyolunda geziyordur :)

Çevrimdışı odilsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akselektronik.com
Merhaba

Kisa mesafe kullanimlarda hep ayni.. benim isyeri git gel 9 km. Yakit ortalamasi 12 13 litre civari. Ama gun icinde musteri ziyaretine falan gittigimde 7.5 ortalamalari rahat goruyorum. Bunun icin en az 30 km gitmek gerekiyor. Yazin ozel testler yapmis idim. Atasehir gebze 5 litre ortalama gebze atasehir 6 litre ortalamyi gordum. Ama sirf bu rakamlari gormek icin cok ugrastim.

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok normal. hatta az bile yakmış. kısa mesafe bir de yokuş varsa 12 - 13 rahat bulur.

Çevrimdışı ichief

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 97 oktan benzin deneyen varmi ve 95 ile aralarındaki farki söyleyecek birisini arıyorum