škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

cam otomatiği arıza

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koz26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba
2001 fabiamda beklenen cam otomatiği arızası ortaya cıktı. Camı tamamen aşağı indiriyor fakat kapattıgımda üstten 3 parmak boşluk bırakıyor.
Acaba içini açsam yapılabilecek bişeymidir ?

Çevrimdışı tuncayAmir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mrb bende de aynısı oldu hiç içini açma çok karışık kapı kilitini felan hep çıkartıyorlar anlayan bi elektrikçiye git onlar yapar
çatur çutur ses geliyor mu? yukarı kaldırırken

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dişliyi bir şey sıkıştırıyor gibi. yukarı kaldırırken camı iki tarafından tutup yukarı doğru destekle ama zorlama. motoru çalışıyor. pahalı kısım o zaten kapı tırnaklıysa bilmeyen usta kırabilir. fazla tutmayacaksa servisine baktır.

Çevrimdışı tuncayAmir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kapının ön panelini acınca karsına bi panel daha gelecek onuda 5 veya 6 vida tutyor onları söktükten sonra cama ulaşıyorsun 2. panelde cam kaldırma motoru görünüyor 2. paneli cıkartmadan motoru kontrol edebılırsın aynısı benım basıma 2 kere geldı sol ön ve sağ ön 2sininde içindeki mekanizma dağılmıs sol tarafı 100 sağ tarafı 80 lıraya değiştittirdim malzeme 25 lira en çok işcilik alıyorlar çünkü çok uğraştırıyor zahmetli iş

Çevrimdışı koz26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tuncayAmir;419720
mrb bende de aynısı oldu hiç içini açma çok karışık kapı kilitini felan hep çıkartıyorlar anlayan bi elektrikçiye git onlar yapar
çatur çutur ses geliyor mu? yukarı kaldırırken
evet aynen ses geliyor. elektrikçide bunun malzemesi bulunurmu?

Çevrimdışı tuncayAmir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bazı elektrikçilerde bulunur ama bazılarıda dışardan alıyor ıstersen sen arabanın modelıne uygun olanı ınternetten bulup alabılırsın malzeme senden işcilik ondan olmus olur camla fazla oynama gerekirse kapat acma yoksa içindeki tel kurtulur cam bida yukarı kalkmaz benım basıma geldı memlekete gıderken kurban bayramında FSM geçtim saat 23.30' da felan cam düştü yukarı çıkmadı bide yağmur yağıyor neyse emniyet şeritine çektim cam zorla elimle yukarı kaldırdım arasına kağıt şıkıştırdım öle yola devam ettim

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/
Arkadaşların dediği gibi sağlam bir elektrikçiye gotur.Cam inmesin die torna vida ile felan tutturuyorlar.parça çok para değil işçilikte ustaya kalmış.

Çevrimdışı tuncayAmir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vospar34;419814
Arkadaşların dediği gibi sağlam bir elektrikçiye gotur.Cam inmesin die torna vida ile felan tutturuyorlar.parça çok para değil işçilikte ustaya kalmış.

tornavida ile yapma cam çizilir karton kağıt şıkıştırmak daha mantıklı

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.yesilisikbilisim.com
Benimde sağ camım sağ taraftan açılmıyor sol taraftan açılıyor.Aldığım ustam içine su kaçmıştır kuruyunca çalışır dedi ama kurumadı ne hikmetse :)