škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Facelift Silecek Ebatlari

cnydn · 12 · 4809

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Basta arka silecek olmak uzere cok ciddi ses yapmaya basladi. Araci alali 3 seneyi gecti. Sanirim silecek degistirme zamani da geldi..

Araci kasim ayinda bakima goturdugumde adam bana silecekler pahali abi..sadece lastigi degismiyor dedi. 90 tl gibi birsey tutar dedi.. o zaman fazla ses de yapmiyordu ben de kalsin demistim.. Ancak simdi degistirmek istiyorum komple 3 silecegi de..

Simdi sanirim bunlar supurgesinden degisecek degil mi? Direk lastik degismiyor..

Aracim 1.4TSI Elegance 2010... Boyutlara bakmak icin aksamustu karanlikta bir olctum.. On 60cm 50 cm ve arka 40 cm gibi olctum.. Ancak 50 cm olan sanki tam 50 degildi.. Kabaca 50 diye not aldim..Eve geldim baktim 49 cm silecek de var 48 de var 51 de var..

Kesin olarak bu aracin silecek ebatlarini bileniniz var mi yakin zamanda degistirmis olan?

Genelde Valeo, Bosch veya SWF tavsiye ediliyor ayrica..

https://www.otosupermarket.com/Valeo-Silecek-Supurgesi-Universal-60-cm-Adet-Valeo-First-Ekonomik-Seri,PR-78463.html

Sunu mu alsam? Servis fiyatlarini da tam bilmiyorum..Serviste yaptirsam iscilik de aliniyor mu bu degisime?

Tesekkurler ( Ingilizce klavyeden yazmak zorunda kaldim.. Turkce karakterleri yazamadim o yuzden kusura bakmayin kotu gorunuyorsa )

Çevrimdışı yuhhh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka silecek 20 TL 2 ay kadar oldu alalı.
toplamda 90TL gibi bir fiyat servis için normal.
linkteki silecek octavia ya olmaz. silecek aerotwin olmalı.
yakınızda metro toptan market varsa orada aerotwin silecek satılıyor. yanılmıyorsan tanesi 20 TL olacaktı. 20*3=60 TL ye çözebilirsiniz.
lastik değişmiyor demişler ama uygun lastik bulabilirseniz değiştirmenin nasıl yapıldığının linki aşağıda..
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wtBP9V66OfM

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Metro çok yakınımda değil ama haftasonu gidip bakabilirim yine de
Bu arada Aerotwin dediğiniz Bosch markasının değil mi?

Cevaplar için teşekkür ederim

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;418504
Arka silecek 20 TL 2 ay kadar oldu alalı.
toplamda 90TL gibi bir fiyat servis için normal.
linkteki silecek octavia ya olmaz. silecek aerotwin olmalı.
yakınızda metro toptan market varsa orada aerotwin silecek satılıyor. yanılmıyorsan tanesi 20 TL olacaktı. 20*3=60 TL ye çözebilirsiniz.
lastik değişmiyor demişler ama uygun lastik bulabilirseniz değiştirmenin nasıl yapıldığının linki aşağıda..
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wtBP9V66OfM

Dün çıkan yeni kataloğunda 15 tl olarak görünüyor.

http://proxy.metro-group.com/MCCTurkey/323/#/zoompage/23/

Fiyat çok iyi değil mi?

Burada da lastik buldum.

http://shop.wurth.com.tr/?sayfa=product/artikel&artikel=0848+175+0+++028++++20
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2013, 21:09:10 Gönderen: cnydn »

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Metro Gross Marketten 600mm ön, 475 mm ön ve 400mm arka Bosch AeroTwin sileceklerden aldım.
Önlerin uyumluluğundan eminim teyit ettim katalogdan..Ancak arkalardan bahsetmiyordu..

Satıcı uymayabilir dedi arka için.. Biraz risk aldım ama bakalım uyacak mı uymayacak mı..Bana uyacak gibi geliyor. Sanırım doğru sileceği aldım. Uymazsa paketi açmadan değiştirebiliyorum..
23.90+19.90+19.80 tuttu toplam. Takmayı da başarırsam, servisle muhattap olmaya gerek kalmadan kurtulmuş olacağım silecek işinden..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecen yil on 2 sini 10 tl ye değiştirdim,arka ses yapiyor 3 tl dedi lastikçi değistireceğim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;418663
Gecen yil on 2 sini 10 tl ye değiştirdim,arka ses yapiyor 3 tl dedi lastikçi değistireceğim.

Sanırım sadece lastiklerini değiştirdiler?
Ben de eskileri çıkarıp, lastikçide lastiklerini değiştirtip bagaja atacağım. Nolur nolmaz.

Bosch lar da çok afilli duruyor ama :)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende alacağım bosch silecek lastiği öne lazım arka da ötüyor....

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende oldum olası çok kızarım bu komple değişecek lafına. versatil kalem ucu birttince atıyormuyuz, veya dolma kalem mürekkebi bitince atıyormuyuz. peki neden sileceği komple değişelim. adam yapıyor işte yedek lastik diye 15 saniyede komple değişeceğine 2 dakika ayır lastiği değiştir. bizim gimsa markette yedek lastik 2 tanesi 2.75 tl idi aldım boyuda yeterince uzun ancak henüz üstündekiler iyi diye değişmedim attım bagaja komple yenisini alsam 40 tl mi vereceğim yani. 40-2.75= 37.25 tl üç kişilik iskender parası eder.

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;418763
bende oldum olası çok kızarım bu komple değişecek lafına. versatil kalem ucu birttince atıyormuyuz, veya dolma kalem mürekkebi bitince atıyormuyuz. peki neden sileceği komple değişelim. adam yapıyor işte yedek lastik diye 15 saniyede komple değişeceğine 2 dakika ayır lastiği değiştir. bizim gimsa markette yedek lastik 2 tanesi 2.75 tl idi aldım boyuda yeterince uzun ancak henüz üstündekiler iyi diye değişmedim attım bagaja komple yenisini alsam 40 tl mi vereceğim yani. 40-2.75= 37.25 tl üç kişilik iskender parası eder.

hocam gimsada var mı bizim araçlara uygun ölçüde lastik yoksa standart mı onlar?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msidestructive;418770
hocam gimsada var mı bizim araçlara uygun ölçüde lastik yoksa standart mı onlar?

valla boyu ölçtüm octiden uzun lastikler zaten fazlasını kesicez takarken.