škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb hill hold (yokuşta tutma) sistemi

selchuk · 28 · 11837

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Vitesi N'ye atınca belki olur.
İlla ki N de iken gaza basmaya gerek yoktur belki ..
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Superb_Tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hill Holder vites kolunun yanındaki bir düğmeyle aktive edimekte. Eğer dediğiniz gibi bir olay yaşanırsa, düğmeye basmanız yeterli

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende öyle biliyordum fakat forumda verilen linkteki kullanma kılavuzunda sistemin otomatik girdiği yazıldığı için öyle biliyordum.normali düğmeyle girmesi tabiki.araç gelince görcez artık:)
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

ahmettatlı

• Ziyaretçi
kuzenimde 87 model merco 300 D vardı otomatik onda bile vardı bu sistem yokuşta ayağımı frenden çektim araba geri gitmedi ve olay bikaç saniye sürmüştü

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tuş hakkında tam bilgim yok...ama bi yerden hatırladığım kadarıyla ya vagcomla yada yol bilgisayarı menüsünden bi ayarla frenleme süresini uzatmak mümkün diye hatırlıyorum....tabi superb de farklı bir durum olabilir....

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün baktığım arkadaşımınki elegance modeliydi düğme nerde dedim.sistem kendisi devreye giriyo dedi.ben geri kaçırmak istiyosam nolacak peki:D:D

Çevrimdışı zafer0609

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
elegans modellerin hepsinde var bende octavia elegance vardı ondada vardı

Çevrimdışı Superb_Tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Superbdeki Hill Holder otomatik devreye giriyor. Bir düğme bulunmuyor. Ayak frenden çekilince 5 saniye kadar devrede kalıyor ve sonra aracı salıyor. Passatlardaki gibi düğmeye basılınca devamlı arabayı tutmuyor

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Bu konuda öyle geri kaydırma lüksüne sahip değilsiniz:).Adamlar zaten araba geri kaymasın diye yapmış o özelliği :D...Sizde öyle bir rampada yarım arabalık bir boşluk bırakırsınız fazla sorun olmaz...:D:D:D
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı Superb_Tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhan;46370
Bu konuda öyle geri kaydırma lüksüne sahip değilsiniz:).Adamlar zaten araba geri kaymasın diye yapmış o özelliği :D...Sizde öyle bir rampada yarım arabalık bir boşluk bırakırsınız fazla sorun olmaz...:D:D:D

Kayıyor ama:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"fakat Skodalarda otomatik devreye giriyor ve 2 sn tutuş sağlıyor."
-----------
derken tüm skodalarda mı sadece a5 lerdemi veya belli modelden yukarısını mı kasdediyorsunuz?benim col.varmıdır?
ben geçenlerde rampada durdurdum el frenini çektim,çalıştırıp 1.vitese attım ama kendim debriyajdan tutarak frene basarak yani sadece kalkarken gaza dokunmadım kalkışı çok rahat yaptı hatta ok gibi fırladı zor tutmuştum.ama geri kaçırma/kaçırmama işleminin olup olmadığını bilmiyorum varsa aydınlatırsanız sevinirim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;46495
"fakat Skodalarda otomatik devreye giriyor ve 2 sn tutuş sağlıyor."
-----------
derken tüm skodalarda mı sadece a5 lerdemi veya belli modelden yukarısını mı kasdediyorsunuz?benim col.varmıdır?
ben geçenlerde rampada durdurdum el frenini çektim,çalıştırıp 1.vitese attım ama kendim debriyajdan tutarak frene basarak yani sadece kalkarken gaza dokunmadım kalkışı çok rahat yaptı hatta ok gibi fırladı zor tutmuştum.ama geri kaçırma/kaçırmama işleminin olup olmadığını bilmiyorum varsa aydınlatırsanız sevinirim.
evet 2 sn tutuyor yazıyor kullanma kılavuzunda.hill hold bildiğim kadarıyla yeni superb ve makyajlı octaviada var sadece

Çevrimdışı zafer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Superb_Tr;46436
Kayıyor ama:)

arkadaşlar merhaba yeni üye oldum herkese selamlar sevgiler

bende 2010 superb var siyah renk 14. tsı  
 evet kayıyor araba ağır ve 2 saniye varsa bile bire işe yaramyor çok kızıyorum
 ankara nın çok yokuşu var ve kışın ne olur Allah kerim..