škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni araca trafik cezası

crgn · 13 · 2851

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ya arkadaslar aşağıdaki durum basıan gelen oldumu?

Bugun garanti internet subesinde gezerken ceza bilgilerine bakayım dedim.. temmuzda aldıgım 0 aracaıma trafik cezası gozukuyor. 154 lira kesilmiş 60 lirada faiz gelmiş.
ceza kesilen sahis bilgileri gizli ama tc kimlik numarası ad soyad bilgileri ilk son harfleri açık ve bu ben değilim. benden baskasına kullanmadı aracı hiç.

ınternet vergi dairesinden baktıgımdada borç yoktur diyor. bankayı arıyorum aynı veri tabanından cekiyoruz bilgileri diyor.

ne yapmam lazım? plakama ve bilgileri baskaına ait bir ceza var :S

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Plakanın önceki sahibine ait bir cezadır büyük ihtimalle durumu dilekçe ile bildirirseniz sorun düzelir :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Benim önceki bi plakamda o şekil bi ceza vardı, arkadaşım radara girmişti,

Maliyeden arkadaşıma mektup geldi, plaka benim olmasına rağmen cezayı o yediği için mali yükümlülük ona aitti.

Plakanıza eski sahibinde ceza yazılmışsa muhtemelen sadece onu bağlar. Ama 154 liralık cezaya henüz 60 lira faiz binmişse o ceza size ait de olabilir, yakın zamanda yazılmış gibi çünkü...

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sıfır  araca verilen plaka daha once kullanılmıs olabilri mi?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: crgn;416077
sıfır  araca verilen plaka daha once kullanılmıs olabilri mi?

Evet olabiliyor.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crgn;416058
Ya arkadaslar aşağıdaki durum basıan gelen oldumu?

Bugun garanti internet subesinde gezerken ceza bilgilerine bakayım dedim.. temmuzda aldıgım 0 aracaıma trafik cezası gozukuyor. 154 lira kesilmiş 60 lirada faiz gelmiş.
ceza kesilen sahis bilgileri gizli ama tc kimlik numarası ad soyad bilgileri ilk son harfleri açık ve bu ben değilim. benden baskasına kullanmadı aracı hiç.

ınternet vergi dairesinden baktıgımdada borç yoktur diyor. bankayı arıyorum aynı veri tabanından cekiyoruz bilgileri diyor.

ne yapmam lazım? plakama ve bilgileri baskaına ait bir ceza var :S

aynısı başıma geldi. bu yaz yanlış parktan dolayı ceza yemiştim. bankaya gittim iki tane ceza var üstünde eski tarihli. bu yüzden bankadan ödeme yapılamıyor. önceki cezaların ödenmesi lazım. mecburen trafik vergi dairesine gideceksiniz ve sadece orada ödeme yapacaksınız. ben gidip soruşturdum. benden önce plaka iki kez değişmiş ve o iki adam cezalarını ödememiş. onların ödemesi lazım ödediklerinde sorun çözülür ama bulunurda öderlerse o zaman bankadan cezayı yatırabilirsiniz yoksa yok. bu nasıl bir salaklıktır bilmem plaka devredilirken bir borcu yoktur yazısı almayı akıl edemiyorlar. ama lüzumsuz birşey oldu mu senden her türlü belgeyi isterler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eski plakadan, dert etme. Senin için aracı alış tarihin önemli, o tarihten önceki cezalar seni bağlamaz.

Sıfır aldığım Roomster'da da aynı şey olmuştu, hiç ödemedim, satarken de sorun olmadı

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abi' nin dediği gibi, hiçbirşey olmaz merak etme. Ruhsat tescil tarihin belli.

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.. bi ara vergi dairesine gidip sorcam artık.. yaşananlardan bir sorun yok gozukuyor. rahatladım :)

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu sorunu emniyete yazdım gelen cevap: şahsın ismini yazmıyorum.

"XXXXX isimli şahıs D-130 Devlet Karayolu Gölcük Vezirçiftliği mevkiinde 111 km/s le hız ihlali yaptığından ceza işlem uygulandığı, söz konusu ceza tutanağı bizzet XXXX tarafından imze edilerek tebellüğ edildiği, söz konusu ceza tutanağını da bu şahsın ödemesi gerekmektedir. .."

diye cevap geldi. Buraya kadar oh dedim. fakat emniyet aynı zamanda cezanın 21.04.2012 tarihinde kesildiğini de yazmış. İlginçtir bu tarih benim aracımın ruhsat tarihi. Trafige çıkış tarihi benim satın aldıgım tarih. Yani temmuz..

Bu bir tesadüfmü yoksa cahilliğimi bağışlayın bu plaka arac gemiden vs indirildikten sonra gecici olarak benim aracıma düzenlenmiş ve bu araç tır yerine karayolundan getirilmiş olabilir mi diye soru takıldı aklıma ? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2008 de motorsiklet aldiydim teee 2002 den kayseride yazılmış bir ceza varmış 2011 de traktör aldığımızda ortaya çıkmıştı plaka allahtan eskiden tanıdık bi avukat tarafından kullanılmış gidip söyledik hemen ödedide sorun kalktı

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Bikere araba tır dışında asla gelmez bunu aklınızdan çıkartın ikincisi ise bu konuyu çok kurcalamayın bende arabayı sıfır aldım eski plaka sahibine ceza kesmişler ama bu beni bağlamaz eğer üstüne gidersem biliyorumki benim üstüme atmaya ugraşacaklardır bence hiç kurcalamayın

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yok kerim üstüne kalmaz ben kurcaladım. :) hatta benimkinde önceki iki kullanıcıdan birer tane var. bunun sıkıntısı şu ceza yediğinde bankadan ödeme olanağın yok detay gözükmediği için diğerlerini de istiyorlar tek çaresi ilgili vergi dairesinden ödemek. orada ismen yazıyor.