škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Gizli Özellikler

mzantur · 32 · 16885

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;416701
Flaş flaş flaş...

Evvet arkadaşlar. Sonunda vag com kablomuzu almışık. :)

Veeee ilk olarak needle sweep denilen o ibne ibrelerin kontakla beraber turlamasını yapmışık. Sonrasında CruseControl tarafından hafızaya alınan hız bilgisini göstermişik.

Yurt dışı forumlarda onlarca çalışma var. Fren dozajını ayarlamaya kadar. Sırayla hepsini deneyeceğim ve sizlerle paylaşacağım...

Tebrikler, paylaşımlarınızı ayrıntıyla bekliyorum:)

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;417628
Tebrikler, paylaşımlarınızı ayrıntıyla bekliyorum:)

Enson yaptıklarım,

konfor sinyal de 3 yerine 5 kez sinyal veriyor.
Frenler yumuşaktı, biraz sertleştirdim.
Arka cam suyu püskürttükten sonra akan suyu 6 saniye sonra tekrar silme olayını aktif ettim.
bi xenon showroom efektini aktif ettim. Buda araç çalışır halde ve dururken farlar dönüyor. Çok önemli değil artislik sadece :)
Acil frende 4lü flaşörleri aktif ettim.
Staging, gösterge selamlama aktif ettim.
En son araştırmam direksiyon yumuşatma ama birtürlü nasıl olduğunu bulamadım.

Bunlara ek olarak arıza kayıtlarınıda bulabiliyorsunuz. Hatta arıza, tam olarak sebebi, aracın kmsi, hangi devirde olmuş, gibi bir sürü detay var. Mesela bende 8414 kmde bir geçici arıza olmuş. Sonradan arızayı sildim. İşlem tamam...
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2013, 17:12:46 Gönderen: mzantur »

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mandioka;417622
Kabloyu nereden ve kaça aldınız acaba ? teşekkürler..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-test-olcum-cihazi-vag-com-2012-vcds-11.11.3-vw-audi-seat-skoda-ariza-tesbit-cihazi-107815101/pasif-ilan/#classifiedTitle

aynen bu linkten aldım. Aynı gün kargo yapıldı. Ertesi gün elimdeydi.

Çevrimdışı notyetktu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım 2012 yeti greenline ambition. Araçta yağmur ve far sensörü yok. ayrıca elektrikli koltuklarda yok. Vag com la açtırabildiğim özellikler:
1-Gösterge selamlama
2-Sis farlarının sellektör yaptığımızda göz kırpması
3-Ani frende dörtlülerin yanması
4-sola sinyal verildiğinde sağ, sağa sinyal verildiğinde sol gündüz farının yanması.

coming home ve living home özelliklerini aktif ettiğimiz halde ve maxidot bilgi ekranında da görüldüğü halde çalıştıramadık. Ayrıca sileceklerin ağlama modunu, sağ aynanın geri vitese takınca eğilmesini ve araca serviste sonradan taktırdığım cruise controlün hafızaya aldığı hızı ekranda gösterme özelliğini çalıştıramadık. sağ aynanın eğilmesi sanırım sadece elektrikli koltuklarda oluyormuş. Ama diğer özellikleri niye çalıştıramadığımızı anlamadık. Cruise controlse sonradan araca takıldığından mıdır bilmem vag com da gözükmedi.

Çevrimdışı coolpassenger

• Yeti2.0TDİ4x4DSGOCTtuning
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
linkteki kablo orjinal değil ve yarı fiyatına satan var aynı sitede.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: notyetktu;418916
aracım 2012 yeti greenline ambition. Araçta yağmur ve far sensörü yok. ayrıca elektrikli koltuklarda yok. Vag com la açtırabildiğim özellikler:
1-Gösterge selamlama
2-Sis farlarının sellektör yaptığımızda göz kırpması
3-Ani frende dörtlülerin yanması
4-sola sinyal verildiğinde sağ, sağa sinyal verildiğinde sol gündüz farının yanması.

coming home ve living home özelliklerini aktif ettiğimiz halde ve maxidot bilgi ekranında da görüldüğü halde çalıştıramadık. Ayrıca sileceklerin ağlama modunu, sağ aynanın geri vitese takınca eğilmesini ve araca serviste sonradan taktırdığım cruise controlün hafızaya aldığı hızı ekranda gösterme özelliğini çalıştıramadık. sağ aynanın eğilmesi sanırım sadece elektrikli koltuklarda oluyormuş. Ama diğer özellikleri niye çalıştıramadığımızı anlamadık. Cruise controlse sonradan araca takıldığından mıdır bilmem vag com da gözükmedi.

Bunun maksadı / yararı nedir acaba ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı coolpassenger

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
gündüz farları açıksa zaten gün boyu yanıyor. nasıl olacak bu iş?

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğiniz gibi gündüz farları fazla ışık veriyor.Gündüz farları çalışırken sinyal verildiğinde sinyal tarafındaki gündüz farı sinyalin daha rahat algılanması için kısılıyor.Diğer taraf yanmaya devam ediyor tabi bu sırada.

Çevrimdışı coolpassenger

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yani sinyal rahat gözüksün diye sinyal tarafındaki gündüz farı sönüyor epirisi bu.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı coolpassenger

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kısılıyor mu sönüyor mu? önce kısılıyor dediniz şimdi sönüyor !

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu biz de A3 var onda kısılıyor.O özelliği koymuşsan ister kısarsın ister söndürürsün.Fabrika istediği gibi ayarlayabilir.Bilemiyorum ama vag comda da ayarı vardır belki. Yetide de oluyor mu bu özellik? Çünkü yeti de gündüz farıyla sinyal arasında mesafe var belki sinyal rahat  ayırt edilir diye ayarlamamışlardır fabrikadan bu özelliği.

Çevrimdışı coolpassenger

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle