škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel Partikül Filtresi İçin yardımınıza itiyacım var

lezgin · 37 · 37509

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;452269
Sagol Can, peki ısık yanmadan DPF temizligindede yakıt tüketimi artıyormu?

evet lamba yanmadan da yapıyor. araba rölantideyken devir 1100-1200 lerden aşağı inmiyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;452269
Sagol Can, peki ısık yanmadan DPF temizligindede yakıt tüketimi artıyormu?

Normalin üzerine yarım litre bir artış oluyor abi.. Duruma göre 5-10 dk arası sürebiliyor.. Bazen sürüş esnasında hissettirmeden yapıyor,bazen rölantide beklerken..
Rölantideyken devir yüksek kalıyorsa kesinlikle stop etmeyin aracı,temizlik bitene kadar bekleyin.. Sıkıcı oluyor ama inin lastik havalarına bakın,ne bileyim camlarını silin :D

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;414547
İptal Etme Uygulaması Yapılabiliyor

DPF iptalinin kimseye hayrı yoktur. Ayrıca önümüzdeki yıllarda vergilendirmenin emisyona göre yapılacağı söyleniyor. Böyle bu durumda emin olun DPF yi tekrar taktırmak iptal etmekten daha zor olacaktır.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler dpf temizliği için şu ürünü alacağım ;

http://www.hepsiburada.com/liste/wepp-dizel-partikul-filtre-temizleyici-katki-81d2132/productDetails.aspx?productId=otm81d2132&categoryId=26005

bu tarz ürün kullanan var mı daha önce işe yarıyormu ? caddy aracımızda devir 1000'e yükseliyor ve yanık yağ kokusu geliyor ... dpf tıkalı %90

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;474729
Beyler dpf temizliği için şu ürünü alacağım ;

http://www.hepsiburada.com/liste/wepp-dizel-partikul-filtre-temizleyici-katki-81d2132/productDetails.aspx?productId=otm81d2132&categoryId=26005

bu tarz ürün kullanan var mı daha önce işe yarıyormu ? caddy aracımızda devir 1000'e yükseliyor ve yanık yağ kokusu geliyor ... dpf tıkalı %90

Hiç gerek yok ankaradaymışsınız zaten alın arabayı 3. Vitese 80-90 a sabitleyin bir sürü yolumuz var o hızlarla gidilebilecek çevre yolu ankara bulvarı eskişehir yolu. Octide de dediğiniz gibi olmuştu bi akşam manuele alıp hiç dokunmadım redlineda kendi büyüttü vitesi çukurambar-gordion-çukurambar yaptım eve geldiğimde hemen start-stop devreye girmeye başlamıştı

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı labrax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İrfan bey bu dizel partikül filtresi tüm tdi lerde yok anlaşılan .bagaj altındaki araç veri tasiyicisinda 7GG diye bir kod olması gerekiyormus benim 2008 1.4 tdi romi de o kod yok OGG yazıyor o kodun yerinde zaten gösterge panelinde de ışıklı lambası yok .luqui moly yağ koyacağım üzerinde uyarı var dpf li araçlarda kullanmayınız diye.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2016, 16:51:17 Gönderen: labrax »

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dpf  8k  de  dolarmı arkadaş  kullandığı 2 ayrı pikapta 180binde anca dolmuştu sıfırlama felan da olmuyordu değişim gerekiyor otoban sürüşünde biraz boşalsada bir süre sonra tekrar doluyor.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de 16.500 km 28 aydır DPF hiç devreye girmedi uyarı ışık vs vs hiç yanmadı. Bu birazda kullanma ve kullanılan yakıtla alakalı olabilir.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: labrax;600244
İrfan bey bu dizel partikül filtresi tüm tdi lerde yok anlaşılan .bagaj altındaki araç veri tasiyicisinda 7GG diye bir kod olması gerekiyormus benim 2008 1.4 tdi romi de o kod yok OGG yazıyor o kodun yerinde zaten gösterge panelinde de ışıklı lambası yok .luqui moly yağ koyacağım üzerinde uyarı var dpf li araçlarda kullanmayınız diye.

2008 TDI PD lerde böyle bir sistem yok, 2011 sonrası TDI CR olanlarda var.
TDI PD lerde -aslında tüm arabalarda-  devamlı şehiriçi kullanılıyorsa, kurumlanabilen EGR yi temizleme adına arada bir uzun yol yapmak...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;474743
Hiç gerek yok ankaradaymışsınız zaten alın arabayı 3. Vitese 80-90 a sabitleyin bir sürü yolumuz var o hızlarla gidilebilecek çevre yolu ankara bulvarı eskişehir yolu. Octide de dediğiniz gibi olmuştu bi akşam manuele alıp hiç dokunmadım redlineda kendi büyüttü vitesi çukurambar-gordion-çukurambar yaptım eve geldiğimde hemen start-stop devreye girmeye başlamıştı

bilgisayara bağlanıp dejenerasyon başlatılmadıktan sonra yola çıkıp 3.-4.viteste 70-100 de gitmek hiçbir şeye yaramaz kısa süreli geçici bir çözüm olur...
bazı arabalar durduğu yerde dejenerasyon yapar bazısı yolda yapar benim caddyim giderken yapıyor pc ye bağlı iken ama golf dururken yapabiliyor ve giderken dejenerasyonun tam anlamıyla olabilmesi için partikül filtresi sıcaklığının 500-600derecelerde olması lazım buda 3.4.viteste 80-100 le giderken olamaz

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;604057
...giderken dejenerasyonun tam anlamıyla olabilmesi için partikül filtresi sıcaklığının 500-600derecelerde olması lazım buda 3.4.viteste 80-100 le giderken olamaz

Size 2 sorum var.  1) durduğu yerde mi sıcak olur egsoz yoksa kesici devirinde hatatat giderken mi?
2) koskoca adamım geldim burda yalan mı söylüyorum? Defalarca durduğu yerde 2-3 gün bitmeyen temizlemeyi 15 dklık agresif kullanımla temizleyip 3-4 ay birdaha temizlik ihtiyacı olmadan kullanmıştım aracımı. Cadynizi köpeğinizi bilemem ancak arkadaşın sorduğu araçta bu iş böyle. İyi forumlar

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;604068
Size 2 sorum var.  1) durduğu yerde mi sıcak olur egsoz yoksa kesici devirinde hatatat giderken mi?
2) koskoca adamım geldim burda yalan mı söylüyorum? Defalarca durduğu yerde 2-3 gün bitmeyen temizlemeyi 15 dklık agresif kullanımla temizleyip 3-4 ay birdaha temizlik ihtiyacı olmadan kullanmıştım aracımı. Cadynizi köpeğinizi bilemem ancak arkadaşın sorduğu araçta bu iş böyle. İyi forumlar

Ben yalan söylüyorsunuz demedim nereden çıkardınız bunu herşeyi doğru bileceksiniz diye birşey yok bilgi yanlışlığı olabilir sonuçta değilmi [emoji6] pc den dejenerasyon programıyla bu işe bakmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;604069
Ben yalan söylüyorsunuz demedim nereden çıkardınız bunu herşeyi doğru bileceksiniz diye birşey yok bilgi yanlışlığı olabilir sonuçta değilmi [emoji6] pc den dejenerasyon programıyla bu işe bakmanızı tavsiye ederim.

Hocam ortada bilgi yanlışlığı yok hala diretiyosunuz. Ortada bir yanlışlık varsa oda sizin bir Türk geleneği olarak kullanım klavuzu okumamanızdır. Açın okuyun klavuzu tartışmaya girmeyelim boşyere.