škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sıfır 1.6 TDI ELEGANCE OCTAVİA ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akifgazi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;415101
Hayırlı olsun! Çoğu özellik maxi dot menüsünden de açılır Elegance'da ;)

Tüm arkadaşların güzel dileklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. inşaallah emanetin hakkını verebiliriz.
İrfan Bey forumu bir kaç haftadır takip etmeye çalışıyorum. Elden geldiğince, siz ve diğer arkadaşların değerli bilgilerine ihtiyaç duyacam anlaşılan; misal : maxi dot ekranından açabileceğimiz özellikler...  garantiyi bozmayan navigasyon ve bluetooth önerileriniz..vb  bolero forumda da okuduktan sonra takdırtmadım çünkü. 900 TL ...? :hmm:

Şimdiden teşekkür ederim ilgi ve alakanızdan dolayı....

Çevrimdışı soylu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba 2012 yeni 1,6 tdi  dsg  arac aldım  bunun yazılımla beygir gücünü yükseltiyorlarmış yaptıran varmı karı zararı nedir saygılar

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın bu konu 'VAG-COM'la Octavia'da hangi özellikler açılmalı?' başlıgı altında konuşuluyodu geçenlerde bir arkadaş yaptırmış oraya bakabilirsiniz

Çevrimdışı Akifgazi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam... aracımı ocak ilk haftası teslim aldım. Şükürler olsun Rabbime, octavia yı övdüğünüz kadar varmış. rodaj süresi bittikten sonra çok daha detay istişare eder izlenimlerimi yazarım ama araçla ilgili ilk gözlemlerim şu şekilde:

Bilgisayar ortalama yakıt tüketimi 6,4 lt/100km şu anda, şehir içi araba sıcak iken...

Plastik malzeme kalitesi orta seviyede...

Motor dizel olmasına mukabil ciddi sessiz çalışıyor. bazen dayanamayıp gaza anlık yüklenmelerim oldu – motor tepkisi o koca kasaya cidden iyi. (vw nin önünde saygıyla eğiliyorum). Yalnız dediğim gibi aracı zorlamadığımdan henüz vites verimliliklerini sağlıklı gözlemleyemedim, sanki 1. Ve 2. Vites geçişleri biraz zayıf... bakalım 1,500 km geçsinde...

Ses izalasyonu hakkında detay bilgi veremiyorum henüz, ama şehir içinde / düşük hızlarda sessiz.

Araç konfor açısından da beni fazlasıyla tatmin etti. hem ön ve yolcu koltuklarında bel desteği olması, hem aşağı yönlü koltukların zemine doğru gömülüyor olması (benim bu özellik çok hoşuma gidiyor konfora çok önem verdiğim için) hem de arka yolcu yaşam alanının cidden geniş olması (bizim gibi aileler için - diz mesafeleri gayet başarılı) aracın benim açımdan artı yönleri.

Fonksiyonel göz dolu her taraf...

Sadece aux çıkışı olması, usb ve sd kart girişinin olmaması bence (-)

Ses sistemi 8 hoparlör ile cidden başarılı.

Bagaj mı ? 560 lt, camdan açılıyor ve 4 adet 205/55/16 lastiği çok rahat aldı. Daha ne diyeyim... J

Aaa unutmadan kış lastiği nokian aldım (forum ve internette öve öve bitiremiyorlardı) , cidden çok iyi – yumuşak sessiz ve yol tutuşu şimdilik güzel.

Gündüz led farlarından, lastik basınç sistem uyarısına, katlanabilir aynaya(yan aynalarda ısıtmada mevcut), yokuş kalkış özelliğinden, araç biniş – iniş far ve ayna aydınlatmaları, geri vitese taktığında otomatik aşağı inen sağ – sol ayna..vb ince ama benim çok hoşuma giden özellikleri var.. bej döşeme ferah gösteriyor ama murat ağabey de bilir inşaallah başımıza bela olmaz (temizlik açısındanJ )

MTV 1.taksit 2013 =   413,50 TL  
Bilgi: world + maksimum  > 6 taksit    bonus 3 taksit yapıyor

Rabbime şükürler olsun bana böyle bir emanet verdiği için, inşaallah çok uzun zaman / yıllar emanetin hakkını vererek binebilirim. Elhamdülillah.

Allah sizlerede hayırlısıyla çok daha güzellerini nasip etsin. İnşaallah.. AMİN
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2013, 11:09:09 Gönderen: Akifgazi »

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: Akifgazi;418215
Arkadaşlar selam... aracımı ocak ilk haftası teslim aldım. Şükürler olsun Rabbime, octavia yı övdüğünüz kadar varmış. rodaj süresi bittikten sonra çok daha detay istişare eder izlenimlerimi yazarım ama araçla ilgili ilk gözlemlerim şu şekilde:

Bilgisayar ortalama yakıt tüketimi 6,4 lt/100km şu anda, şehir içi araba sıcak iken...

Plastik malzeme kalitesi orta seviyede...

Motor dizel olmasına mukabil ciddi sessiz çalışıyor. bazen dayanamayıp gaza anlık yüklenmelerim oldu – motor tepkisi o koca kasaya cidden iyi. (vw nin önünde saygıyla eğiliyorum). Yalnız dediğim gibi aracı zorlamadığımdan henüz vites verimliliklerini sağlıklı gözlemleyemedim, sanki 1. Ve 2. Vites geçişleri biraz zayıf... bakalım 1,500 km geçsinde...

Ses izalasyonu hakkında detay bilgi veremiyorum henüz, ama şehir içinde / düşük hızlarda sessiz.

Araç konfor açısından da beni fazlasıyla tatmin etti. hem ön ve yolcu koltuklarında bel desteği olması, hem aşağı yönlü koltukların zemine doğru gömülüyor olması (benim bu özellik çok hoşuma gidiyor konfora çok önem verdiğim için) hem de arka yolcu yaşam alanının cidden geniş olması (bizim gibi aileler için - diz mesafeleri gayet başarılı) aracın benim açımdan artı yönleri.

Fonksiyonel göz dolu her taraf...

Sadece aux çıkışı olması, usb ve sd kart girişinin olmaması bence (-)

Ses sistemi 8 hoparlör ile cidden başarılı.

Bagaj mı ? 560 lt, camdan açılıyor ve 4 adet 205/55/16 lastiği çok rahat aldı. Daha ne diyeyim... J

Aaa unutmadan kış lastiği nokian aldım (forum ve internette öve öve bitiremiyorlardı) , cidden çok iyi – yumuşak sessiz ve yol tutuşu şimdilik güzel.

Gündüz led farlarından, lastik basınç sistem uyarısına, katlanabilir aynaya(yan aynalarda ısıtmada mevcut), yokuş kalkış özelliğinden, araç biniş – iniş far ve ayna aydınlatmaları, geri vitese taktığında otomatik aşağı inen sağ – sol ayna..vb ince ama benim çok hoşuma giden özellikleri var.. bej döşeme ferah gösteriyor ama murat ağabey de bilir inşaallah başımıza bela olmaz (temizlik açısındanJ )

MTV 1.taksit 2013 =   413,50 TL  
Bilgi: world + maksimum  > 6 taksit    bonus 3 taksit yapıyor

Rabbime şükürler olsun bana böyle bir emanet verdiği için, inşaallah çok uzun zaman / yıllar emanetin hakkını vererek binebilirim. Elhamdülillah.

Allah sizlerede hayırlısıyla çok daha güzellerini nasip etsin. İnşaallah.. AMİN

öncelikle bir kez daha hayırlı olsun. Yazıyı keyifle okudum umarım rodaj sonrası da bu kadar memnun kalırsınız.
Birşey sormak istiyorum size. Geri vitese takınca aynaların inmesi için bir ayar mı lazım? ben çok kurcalamadım benim arabada yapıyor mu diye. oct 1.6 elegance var bende de

Çevrimdışı Akifgazi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet Özgür bey, maxi dot ekrandan kendiniz halledebilirsiniz.  Kullanım klavuzunda detay bilgi bulabilirsiniz. ben aracı teslim aldığımda (Ankara AND OTO) bu özellik aktifdi. Ama dediğim gibi maxi dot ekrandan geri vitese takıldığında otomatik aşağı yönlü yatan yan ayna özelliğini ve bir çok özelliği aktif / pasif yapabilirsiniz...

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
menüyü kurcaladığımda hiç dikkatimi çekmemişti acaba hangi adımlar bana yazabilir misiniz?
hep hafızalı koltularda var bu özellik cevaplarını gördüğüm için hiç kurcalamadım kullanım kılavuzunu
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2013, 11:46:45 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;418234
menüyü kurcaladığımda hiç dikkatimi çekmemişti acaba hangi adımlar bana yazabilir misiniz?
hep hafızalı koltularda var bu özellik cevaplarını gördüğüm için hiç kurcalamadım kullanım kılavuzunu

bu özelligi bir ara bende çok araştırdım ama sadece hafızalı koltuk olan modellerde var dediler

Çevrimdışı Akifgazi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi ben aracı, bu özelliği(geri vitese takınca otomatik yan aynalar aşağı yöne - asfalta doğru iniyor) aktif şekilde teslim aldım. kendim maxi dot ekrandan açmadım veya servise açtırtmadım. iş yoğunluğumdan dolayı da henüz detay maxi dotu kurcalamadım. kullanım klavuzu 63 - 64. sayfalar:

Ön yolcu taraf
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
ındaki dış aynanın ayna yüzeyinin aşağıya doğru eğilmesi başlığı altında ilgili açıklama mevcut...
64

[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
Işık ve görüş[/B]
[/SIZE][/FONT]Uzaktan kumandan
ın anahtarı yardımıyla katlanabilir dış ayna*[/B]
[/SIZE][/FONT]– Bütün pencereler kapal
ıysa, uzaktan kumandadaki kapatma düğmesine
[/SIZE][/FONT]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
sayfa 42, şek. 31 yak. 2 saniye basınız.
[/SIZE][/FONT]Ön yolcu taraf
ındaki dış aynanın ayna yüzeyinin aşağıya doğru eğilmesi*
[/SIZE][/FONT]Döner dü
ğme sayfa 63, şek. 54 konumunda ve geri vites takılı konumda iken, ayna
yüzeyi biraz a
[/SIZE][/FONT]
şağıya doğru eğilir. Böylece park ederken kaldırım taşının kenarını
[/SIZE][/FONT]görmek mümkün olur.
Arac
[/SIZE][/FONT]
ın hızı 15 km/saat değerinden büyük olduğu zaman veya döner düğme konumundan
bir ba
[/SIZE][/FONT]
şka konuma geçiridiği zaman, ayna tekrar başlangıç konumuna geri
döner.
[/SIZE][/FONT]D
ış ayna hafızası*[/B]
[/SIZE][/FONT]Sürücü koltu
ğu hafızası olan araçlarda, dış aynanın söz konusu ayarı koltuk pozisyonunun
kaydedilmesiyle birlikte otomatik olarak haf
[/SIZE][/FONT]
ızaya alınmış olur sayfa 66.
[/SIZE][/FONT]UYARI!
Konveks (dış bükey) veya asferik (farklı bükülmüş) dış aynalar görüş alanını
[/SIZE][/FONT]büyütür. Böylece aynadaki nesneleri küçük olarak gösterirler. Bu bak
ımdan bu[/B]
aynalar, sadece arkadan gelen araçlar ile olan mesafeyi tahmin etmek için
[/SIZE][/FONT]
şartlı
[/SIZE][/FONT]olarak uygundur.
İç dikiz aynasını mümkün olduğunca, arkadan gelen araçlara olan mesafeyi
tayin etmek için kullan
[/SIZE][/FONT]
ınız.
[/SIZE][/FONT]Not
Dış aynalar araç anahtarının uzaktan kumandası* ile katlanmış ise, bunlar kapı veya
kontak aç
[/SIZE][/FONT]
ıldıktan sonra sürüş konumuna geri katlanır.
[/SIZE][/FONT]
Dış aynalar döner düğme sayfa 63, şek. 54 ile katlanmış ise, bunlar sadece
döner dü
[/SIZE][/FONT]
ğme ile sürüş konumuna geri katlanabilir.
[/SIZE][/FONT]
Dış aynalar araç anahtarının uzaktan kumandası* ile katlanmış ise ve döner düğme
kontak aç
[/SIZE][/FONT]
ılmadan önce katlanmış konumda ise, aynalar bir sonraki kontak açma durumunda
katlanm
[/SIZE][/FONT]
ış konumda kalır. Sürüş konumuna geri katlama, döner düğmenin
katlanma konumundan ba
[/SIZE][/FONT]
şka bir konuma getirilmesi ile olur.
[/SIZE][/FONT]
Dış ayna ısıtması devrede olduğunda, dış ayna yüzeylerine temas etmeyiniz.
[/SIZE][/FONT]
Otomatik ayar sistemi bozulduğunda, her iki dış aynayı, ayna yüzeylerinin kenarına
bast
[/SIZE][/FONT]
ırarak el ile ayarlayabilirsiniz.
Otomatik ayna ayarındaki bir arıza durumunda bir yetkili servise başvurunuz

« Son Düzenleme: 16 Ocak 2013, 17:04:17 Gönderen: Akifgazi »

Çevrimdışı Akifgazi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İnşaallah işinizi görür. anladığım kadarıyla bu özellik için maxi dot da bir şey yapmanıza gerek yok.  sağlıcakla kalın...