škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sıfır 1.6 TDI ELEGANCE OCTAVİA ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben mpi elegans kullanicisiyim ve cook memnunum. TDI tadindan yenmez sanirim..

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Alıntı yapılan: timurlenk_55;411710
Ben kararsız kaldım ne yaparım blmiyorum. o fiyatın hepsini de peşin veremiyorum bir kısmını kredi kullanıcam yaklaşık yarısını bu nedenle kararsız kaldım ben ... değer mi onun için tam bilmiyorum.

İlla sıfır olacak diye bir düşünceniz yok ise ikinciel temiz TDI Elegance bakabilirsiniz bildiğim kadarı ile kredi de çıkıyor ikinci el araçlara.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: timurlenk_55;411710
Ben kararsız kaldım ne yaparım blmiyorum. o fiyatın hepsini de peşin veremiyorum bir kısmını kredi kullanıcam yaklaşık yarısını bu nedenle kararsız kaldım ben ... değer mi onun için tam bilmiyorum.

çok uzun süre bir çok konuda araştırma yaptıktan sonra octavia almaya karar vermiş bir insan olarak bilmediğimiz bazı sorular var.

- bir araçtan ne bekliyorsunuz?
- ne kadar süre satmayacaksınız?
- önceki arabanız ne idi ? (nelerdi)
- fiyat aralığınız nedir? gibi

ilk sorumun cevabı çok uzun olabilir. Ben kendi adıma şu şekilde cevaplamıştım bu soruları:
en az 5 yıl satmayacağım ve bu süre içinde beni rahat ettirecek, satarken de çok aşırı zorlamayacak, 50-70bin arası dizel bir araba. önceki arabam Polo idi ve yeni bir araçtan, yol tutuş, ferahlık, geniş bagaj, daha az yakıt harcama, düzgün vites sistemi, hızlı ve güçlü olması, lüks, servisi çok üzmeyecek olsun gibi kriterlerim vardı. Ben cevabımı aldım :):tmr:
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2012, 21:27:11 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı dr.mrt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aldığınız fiyat ve araç süper, hem ekonomik hem konforlu. şimdiden hayırlı olsun...

Çevrimdışı timurlenk_55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;411923
İlla sıfır olacak diye bir düşünceniz yok ise ikinciel temiz TDI Elegance bakabilirsiniz bildiğim kadarı ile kredi de çıkıyor ikinci el araçlara.

ikinci eli var da ama şöyle bişey de var arsında en fazla 3-4 lira oynar diye düşünüyorum.....

Bu arada arabanın eksileri neler kullanan varsa anlatabilirmi acaba ?

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
size araç ile ilgili eksi birşey söyleyecek Octavia kullanıcısı çok azdır.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüksek hızlarda (130km/h sonra) rüzgar sesi ve sıcak olmayan asfaltta gelen yol sesi eksi yönleridir.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;412136
Yüksek hızlarda (130km/h sonra) rüzgar sesi ve sıcak olmayan asfaltta gelen yol sesi eksi yönleridir.

Akif hocam haklı ancak benim gibi bir önceki arabanız bu modelden düşük bir araba ise bunu bile anlamıyorsunuz. :) polodan sonra devrim niteliğinde oldu da :)

Çevrimdışı levkar55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: timurlenk_55;411335
Hoşbulduk... fiyat olarak 56.000 TL aldım bir bayiden ama uygun mu değil mi bilmiyorum bir de bu arabaya 6 vites olsa daha iyi diyorlar onu anlamayadım....

Yeni modeli çıktığında fiyat olarak şimdikinden yüksek olur ama karar veremedim daha ... ?
ben aynı aracı 2010 eylül ayında ısmarlama olarak aldım.ilave xenon far,adaptif far,bolero teyp,arka perde ile aldım.56500 tl ye aldım.genel olarak çok memnunum.bizimkilerde dsg problemi az çok var.yenilerde problem kalmadı diye biliyorum.ayrıca şu anda dsg ler sadece 7 ileri ve kuru kavramalı.6 ileri dsg ıslak kavramalı ve gerçekten problemsizdi,ancak ağır ve maliyeti yüksekti.şu anda 6 ileri üretimi yok. aracın yakıtı çok iyi.yol sesi hafif var.yeni kasa gelince hem pahalı olur hemde yeni araçlarda çocukluk çağı hastalıkları çıkabiliyor.ben alırken kasa değişimini bildiğim halde aldım.çünkü hem klasik bir güzelliği var hemde bagaj ve arka koltuk arası mesafesi sınıfının üstünde..önerilir  ....yada  megane 3 edc dizel privilage da önerilir..(yakıtı skoda dan biraz fazla?)sevgiler...

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Octavıanın rakiplerinden hiçbiri paslanmazlık garantisini 12 yıl veremiyor,buda şunu gösteriyor kullanılan gövde ve saçların ne kadar üst kalitede olduğunun isbatı..(Wv ve Seat grubu hariç )Rakipler :Renault,Ford,Chevrolet,Cıtroen,Pejo,Fıat,Opel vs
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2012, 18:55:55 Gönderen: ringcep »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;412248
Octavıanın rakiplerinden hiçbiri paslanmazlık garantisini 12 yıl veremiyor,buda şunu gösteriyor kullanılan gövde ve saçların en kadar üst kalitede olduğunun isbatı..

Bu biraz iddalı olmuş :) Jettada lazer kaynak olduğundan dolayı aynı durum geçerli :)

Ben hala yeni kasayı bekleyin diyorum 3-5 bin pahalı olur ama gerçekten güzel bir araba geliyor.Hem durumunuzu da biraz daha düzeltmiş olursunuz..

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 1.6 tdı elegance aldım.Bolero+boya koruma+göğüs koruma da hediye geldi.Anahtar teslim 56,500 TL verdim. Arabayı önümüzdeki hafta teslim alacağım kısmet olursa.Bakalım ne çıkacak bahtımıza.Aynı sorular benim de kafamda vardı.Forumu okuduktan sonra az da olsa rahatladım :)

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: atonal;412615
Ben de 1.6 tdı elegance aldım.Bolero+boya koruma+göğüs koruma da hediye geldi.Anahtar teslim 56,500 TL verdim. Arabayı önümüzdeki hafta teslim alacağım kısmet olursa.Bakalım ne çıkacak bahtımıza.Aynı sorular benim de kafamda vardı.Forumu okuduktan sonra az da olsa rahatladım :)

Hayırlı olsun,çok güzel bir seçim,asla pişman olmayacaksınız

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır aldığımız aracı kullanırken ilk zamanlarda nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Hangi marka yakıt kullanmalıyız? Bu konuda tecrübeli olanlar paylaşırlarsa mumnun olurum

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: atonal;412635
Sıfır aldığımız aracı kullanırken ilk zamanlarda nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Hangi marka yakıt kullanmalıyız? Bu konuda tecrübeli olanlar paylaşırlarsa mumnun olurum

Ben yakıtı hep aynı yerden alırım, bu sayede aklım kalmaz, bazı istasyonlarda zaman zaman sıkıntı yaşayanları biliyorum...

Frenler başta zayıf gelebilir, hafif aşınana kadar süre lazım, dikkat!

Kitapçığı iyi okuyun, her şeyini bilin aracın, gece vakti bir yerde lastik değişimi veya ampul değişimi gerekebilir, bunu pratiğini uygun zamanda yapın derim.

Redline yapmamak şartıyla sıkıştırırım ara ara motoru, "araba yeni, düşük devirde kullanayım" demeyin ;)