škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FABİA II lpg ekonomisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar  aracım fabia II 1,2  70 hp optimal  yaklaşık 5 ay önce atiker tüp taktırmıştım ve şehir içi yakıtı hesaplıyordum  19 kuruş çıkıyordu  şimdi ise uzun yol yaptım

istanbul- ankara  arası 5 kişi araçta ortalam hız  110  yol güzergahındaki  bütün illere uğrayarak gezerek gittim  

85 tl gaz aldım  490 km yol yaptım  gaz bitti  arac uzun yolda ortalama 110 km hızla   araçta 5 kişi var iken   17 kuruş yakıyo sizce nasıl ???

Çevrimdışı Aliihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ihsan.web.tr
ortalama 110 km hız ile gittiyseniz bu oluyor ki 130 140 yaptığınız yerler de oldu? eğer böyleyse ya lpg tankınız büyük yada bu tersde bi işlik var :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: aliihsan;407339
ortalama 110 km hız ile gittiyseniz bu oluyor ki 130 140 yaptığınız yerler de oldu? Eğer böyleyse ya lpg tankınız büyük yada bu tersde bi işlik var :)

:+1:                  :+1:

Çevrimdışı ozbaha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben 32 lt ile şehir içinde 410 km civarı gidebiliyorum fikir vermesi açısından (ZAVOLİ)

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aliihsan;407339
ortalama 110 km hız ile gittiyseniz bu oluyor ki 130 140 yaptığınız yerler de oldu? eğer böyleyse ya lpg tankınız büyük yada bu tersde bi işlik var :)

Tank dimit tank lpg  litresi 2,54 den almıştım lpg tankı her zman farklı yakıt alır  sıcak havada   28 litre alan tank soğuk havada 37 litreye kadar görüyor  sıcak soğuk arasında değişiyor bu durum

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bora-feat;407423
Tank dimit tank lpg  litresi 2,54 den almıştım lpg tankı her zman farklı yakıt alır  sıcak havada   28 litre alan tank soğuk havada 37 litreye kadar görüyor  sıcak soğuk arasında değişiyor bu durum

28 lt değilde 38 lt olacaktı heralde :)

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bora-feat;407337
Evet arkadaşlar  aracım fabia II 1,2  70 hp optimal  yaklaşık 5 ay önce atiker tüp taktırmıştım ve şehir içi yakıtı hesaplıyordum  19 kuruş çıkıyordu  şimdi ise uzun yol yaptım

istanbul- ankara  arası 5 kişi araçta ortalam hız  110  yol güzergahındaki  bütün illere uğrayarak gezerek gittim  

85 tl gaz aldım  490 km yol yaptım  gaz bitti  arac uzun yolda ortalama 110 km hızla   araçta 5 kişi var iken   17 kuruş yakıyo sizce nasıl ???

hocam sizin kitin modeli nedir ? benimki safe fast
meme çapı ? benim ki 1.7 mm

ve benim arıza lambam yanıyor sürekli 8 aydır. bir hafta sonra obd2 ile değiştireceğim ?

ben bile en ince ayarlarla 10 tl lpg lie 40-50 km şehir içi gidiyorum sizinki nasıl bir ayar yada sizinki çekiş bitmiştir ? sorularımı cavaplarsan sevinirim

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
110 km hız ortalaması ve 5 kişi ile 17 krş ise çok yakıyor aracın bi ustaya göster...
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2013, 21:34:09 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aranızda kullandıgınız atikerin hangi  modeli ?? merak ettim.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mustafa seni vururum arabana da benzın doker yakarım :) adam hava atmak ıcın konu acıyo ya :) 19 kr. ş.içi 17 kr. ş.dışı yakıt tüketimim olsa dosta dusmana solemem nazar değer diye :)

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim 1.4 de 24 kr civarında geziniyor. 100 km de 8.5-9lt civarında lpg tüketimi.

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bora abinin lpg kitini merak etim atiker hangi seri taktırdınız söyleyin bizde onu taktıralım birde arıza lambanız sık sık yanıyor mu ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 ler ne güzel kokluyor bende 27,5 kr yakıyorum :D