škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ER300 ve Lastik Seçimi

aliak · 28 · 7300

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar, 2006 fabiamda yaklasik 2,5 yildir (40bin km) 185'60'14 bridgestone er 300 kullaniyorum. gecenlerde fren sertlesmesi, sismesi sorunu yasadim ve ustaya gosterdim. hortumlari vs kontrol etti ve sorun epey duzeldi. yani yine sisme yapiyor ama galiba ben evham yapip fazla fazla basiyorum diye de olabilir. suan 2-3 defa kokleyip abs devreye girdikten sonra sisiyor ama 10 saniyeye toparliyor artik. neyse asil mevzu bu degildi :) kullandigim lastik ortalama 5000kmden sonra ilk zamanki ozelligini yitirdi gibime geliyordu. absyi cok cok kolay bir sekilde devreye sokuyor. normalde her durumda girmemesi gerekirken... epey suredir ben bu sekilde gozlemliyordum ve dun gittigim usta da aynisini soyledi. ben de lastikleri degiseyim dedim. aslinda bundan baska bi sorunu yok lastigin. yine er300 alabilirim ama bir sorayim dedim, sizin gozlemlediginiz ya da duydugunuz boyle bir sorunu var mi bu lastigin. er300 suan120-150 tl araliginda. baska alternatif ne olabilir? simdiden tesekkurler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Daha yumuşak lastik istersen (konfor, frenaj ve tutuş açısından) memnun kaldığım Goodyear Efficient Grip lastiğine de bak.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunu ben de yaşadım, Bridgestone er 300 1 yıl demeden sertleşiyor; yol sesi, fren ve yol tutma sorunu yaşatıyor. dayanıklılığına diyecek laf yok..  45.000 km de halen 5,5 mm diş derinliği vardı.

Michelin Primacy hp aldım 1,5 yıl olmak üzere, aldığım günkü yumuşaklığı devam ediyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Dayanıklılığına ben de şahit oldum, Fabia'da 50 bin km kadar kullandım, hava bile basmadım desem yeridir. Ama çabuk sertleştiği doğru. Aklımda Continental'in Premium Contact'ı var denemek istediğim, İrfan hocamın önerdiği lastik de olabilir. Yol şartlarınız çok kötü değilse Michelin Pilot serisi de olabilir...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: turker;398437
Continental'in Premium Contact 2

Fabiş'te şu an o var, gayet memnunum, 2 senedir aracın üzerinde sertleşme yok

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
abs yi habire devreye sokmasi sertlesmesiyle mi ilgili tam olarak? dediklerinize de bakayim o zaman. bu arada 2 lastigim digerlerinden iyi ve daha yeni sadece onleri degistirmeyi dusunuyorum farkli marka olsa sorun olur mu? arkalar er300 onler farkli seklinde

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabam 16 bin km. de lastiklerim er300 şu ana kadar bi sıkıntı yaşamadım.. bu arada lastiklerin ömrü için havalarını ayda 1 kere kontrol etmek faydalı..

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu arada er300 icin 140, Goodyear Efficient Grip icin 130 tl fiyat verdi lastikcim. netteki fiyatlara fore goodyear daha pahaliydi gerci anlamadim.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2012, 15:53:22 Gönderen: aliak »

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Er300 lastikleri ıslak zeminde kuru zeminden daha iyi tutunma sağlayan yarı perfosmans lastiğidir. Sert hamuru dolayısı ile konfor beklentisi pek iyi değildir. Kullanan biri olarak rahatça söyleyebilirim.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet ıslakta kuru gibi gidiyorum er300le .goodyear eagle nct ile dans ediyordu yağmuru bırak bir kova su görsün

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;398474
evet ıslakta kuru gibi gidiyorum er300le .goodyear eagle nct ile dans ediyordu yağmuru bırak bir kova su görsün

peki sizde  de bendeki gibi olur olmaz abs yi cok cabuk devreye sokuyor mu?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliak;398491
peki sizde de bendeki gibi olur olmaz abs yi cok cabuk devreye sokuyor mu?

ABS yi sıklıkla devreye sokuyorsa lastiğiniz sertleşmiştir. Frenaj,
yol sesi ve yol tutuş konusunda sıkıntı olur.

Çevrimdışı aliak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;398493
ABS yi sıklıkla devreye sokuyorsa lastiğiniz sertleşmiştir. Frenaj,
yol sesi ve yol tutuş konusunda sıkıntı olur.

evet, 2,5 yildir kullaniyorum bu lastigi ancak 1 sene bile kullanmadan dedigim durum belirginlesti. o yuzden dedim acaba lastigin genel bir sıkıntısı midir

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliak;398495
evet, 2,5 yildir kullaniyorum bu lastigi ancak 1 sene bile kullanmadan dedigim durum belirginlesti. o yuzden dedim acaba lastigin genel bir sıkıntısı midir

Aynı sıkıntıyı ben de yaşamıştım, 1. yıldan sonra ya da belli bir kilometreden sonra sertleşiyor..
Genel sıkıntı söz konusu..