škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG konusu !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benzin 5 tl ye dayandı ve artık aracıma LPG taktırmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım.zaten garantisinin bitmesinede bikaç ay kaldı.aracım 1.4 85 hp
Sorularım:
-LPG taktıran arkadaşlar memnunlar mı? ve hangi marka kit taktırdılar?
-motor arıza ışığı yakıyor mu?
-performans kaybı ne düzeyde?

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şimdiye kadar bütün araçlarım da brc kullandım hiç bir sorun yaşamadım. Şu anda 1.6 mpi Octaviamda yine brc var arıza ışığı yaktığını görmedim ama ilk takıldığında önceki sahibinde yakmış mıdır bilemiyorum. Performans konusunda içiniz rahat olsun çokta hissedilir bir değişiklik olmuyor.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lpgde 3 tl ye dayandı.benim arabam lpgli,bende lpgnin cazipliğinin kalmadığını düşünmeye başladım.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;397299
lpgde 3 tl ye dayandı.benim arabam lpgli,bende lpgnin cazipliğinin kalmadığını düşünmeye başladım.
ne olursa olsun %30-40 ekonomi sağlayacağı açık.aradaki fark korunur diye düşünüyorum.LPG nin benzine göre daha çok artmayacağı kesin.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polo aracımda 50.000km BRC kullandım, tek arıza yaşamadım.
Performans kaybı varsa da hissetmedim..

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende taktirmayi dusunuyorum yetkili servise sormustum zavoli atiker lovato taktiklarini soylediler roomsterlerde surekli lpgli verdiklerini 1.2 htp motorlarda bile cok degisiklik olmadigini guc kaybinin yuzde 2-3 oldugunu onun da hissedilmedigini soylediler. ariza isigi olmadigini soyluyolar ama tabi kullanan arkadaslar daha yardimci olur herhalde

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben performans kaygısı yaşayan insanları anlamıyorum, sonuçta bindiğimiz arabalar 1.4-1.6 motor beygiri yüksek olmayan arabayı yürüten motorlar, yani aşırı performans gösteren motorlar değil. İllaki performans düşecek %5 düşse nolur?min %35 yakıt tasarrufu yapacaksınız, devlete değil kendi cebinize calısacaksınız.Tabi lpg'ye karşı ön yargınız varsa taktırmayın.
Lakin belli bir kmyi misal 10 liraya gitmek varken neden daha fazla para vererek gideyim?
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı canturgut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;397331
bende taktirmayi dusunuyorum yetkili servise sormustum zavoli atiker lovato taktiklarini soylediler roomsterlerde surekli lpgli verdiklerini 1.2 htp motorlarda bile cok degisiklik olmadigini guc kaybinin yuzde 2-3 oldugunu onun da hissedilmedigini soylediler. ariza isigi olmadigini soyluyolar ama tabi kullanan arkadaslar daha yardimci olur herhalde

Benim araçtada aldığımda lpg vardı atiker marka. Arıza ışığı yanıyordu. Servise gittiğimde söndürdüler ve uzun zamandır benzinde biniyorum arabaya. Dün 150 tl lik attırdım depo fullemedi hayret ettim içindede 130 km yol gidecek kadar benzin bulunmasına rağmen

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben garanti devam ederken bu sene mayısta gectim lpgye. Ankarada and otoya verdim ankara mocan lpgde brc kıt takıldı. O lpgcide ikinci aracim montajı olan cok sukur hic sorun yasamadim. Performans kaybı olmuyor degil ama gaza daha rahat yukleniyorsunuz farkı kapatiyorsunuz. Yetkili servis aracılığıyla taktım. Garanti tam anlamıyla bozulmadı. Mesela cam acma düğmesi değişti. Arabayi alırken  alirken olan bakm kampanyasindan ücretsiz bakimim da yapıldı. Memnunum lpgden.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti Dediğinizde Yakıt Sistemi-Motor Garantiden Çıkar.

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arıza ışığı yanması kafama takılıyor.arıza ışığı yanması kitin markasına göre falan farkeder mi?özellikle LPG kullanan fabia sahipleri bilgi verirse sevinirim!

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: evilonthemove;397486
arıza ışığı yanması kafama takılıyor.arıza ışığı yanması kitin markasına göre falan farkeder mi?özellikle LPG kullanan fabia sahipleri bilgi verirse sevinirim!

Landirenzonun son çıkan sistemi oldukça sorunsuz skoda fabrika çıkışlı bir çok modelde kullanıyor arıza lambası yakacağını sanmıyorum..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: evilonthemove;397486

Hocam herkes kullandigini over . Burada biri lpg sordumu atiker olmasinda ne olursa olsun denir kaldiki kotu bir markada degildir. Kitten ziyade en onemlisi montajdir. Neden ariza isigi yanar fakir karisimdan dolayi buda guzel bir ayarla yanmaz hale gelir.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;397501
Hocam herkes kullandigini over . Burada biri lpg sordumu atiker olmasinda ne olursa olsun denir kaldiki kotu bir markada degildir. Kitten ziyade en onemlisi montajdir. Neden ariza isigi yanar fakir karisimdan dolayi buda guzel bir ayarla yanmaz hale gelir.

Kesinlikle katılmıyorum 5 sene önce atiker kiti taktırdım söktürdüm aynısı bu yaz yine oldu ve söktürdüm.. Çoğu malzemesi yerli ve fason üretim özellikleri regülatörleri berbat 6 silindirli 150 kw lık regülatör 110 kw lık motora dayanmıyor.Bu da kalitesizlik değilde nedir?? Aynı arabada aynı usta landirenzo kullanıyor ve standart regülatör takıyor ve sıkıntı yok.Aynı usta farklı malzemeler sonuç ortada :)