škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kapıların içerden yolcular tarafından açılmaması...

chook · 23 · 6174

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;386972
active'i bilmiyorum elegance'da kapılar 30 km'ye gelince otomatik kitliyor. artı kapı içlerinde kitleme tuşları ile de kitleniyor. belki dururken kitlediğini araba hareket haline gelince kapıyı uyardığı için kitli olanı açıyordur. yani kapıya tetikleme yapıyor ama zaten kitli olduğunu farketmiyordur.

camlara gelince şoför kısmındaki cam tuşlarının orada cam şeklinde bir düğme vardır ona bastığında camlar kitlenir.

Benim araçta kapılar otomatik kitlenmiyordu kapaılıymış
ayarlardan uğraştım şimdi 20km gelince otomatik olarak kitleniyor dışarıdan kapılar açılmıyor

fakat araç hareket halinde 20 km hıza geli kapılar kitlendikten sonra içeriden kapılar kitlenmiyor yani araç hareket halinde iken içeriden kapılar açılıyor

ben bunun önüne geçmek istedim ayarlarla uğraştım olmadı.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;386950
Henüz çıkmadı diyelim o zaman.

Alıntı yapılan: lrfan;386947
:+1: 8 yıldır bu özellikle kullanırım, kapı kolumu kıran çıkmadı

Emektar Renonun kapi kollarini 15 yilda kiramamistik, peder bey in teyzesi, 100 kiloluk tatli yetenek, arabaya ilk bindiginde ve ilk asilista elinde kaldi, hala dahi iceriden kitlerken aklima gelir:++:

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;387131
Benim araçta kapılar otomatik kitlenmiyordu kapaılıymış
ayarlardan uğraştım şimdi 20km gelince otomatik olarak kitleniyor dışarıdan kapılar açılmıyor

fakat araç hareket halinde 20 km hıza geli kapılar kitlendikten sonra içeriden kapılar kitlenmiyor yani araç hareket halinde iken içeriden kapılar açılıyor

ben bunun önüne geçmek istedim ayarlarla uğraştım olmadı.

güvenlik sisteminde bir sorun olabilir mi ? çünkü kitlendikten sonra eğer ciddi bir kaza durumu olursa kendini otomatik olarak açıyor. yoksa kitli kalması lazım.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzaktan kumanda ile kapatırsanız, içeriden ve dışarıdan hiç bir şekilde açamazsınız(benim Roomide bu şekilde)
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hiko;387190
Uzaktan kumanda ile kapatırsanız, içeriden ve dışarıdan hiç bir şekilde açamazsınız(benim Roomide bu şekilde)

Araba çalışmıyorken evet, açılmaz içeriden-dışarıdan, ama araba çalışırken kilitlemez kumandadan  :)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;387222
Araba çalışmıyorken evet, açılmaz içeriden-dışarıdan, ama araba çalışırken kilitlemez kumandadan :)
Hiç aklıma gelmedi ama sizin tecrübelerinize saygımız var İrfan hocam, teşekkür ederim. Ancak, biner binmez kapatıp, kontağı açarız olur biter.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı pharmacist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araba çalışmıyorken içeriden kumanda ile kilitlerseniz alarm devreye giriyor ve hareket olduğunda alarm çalıyor (tecrübe ile sabit) arabaya binip kumanda ile kilitleyip sonra kontağa takıp çalıştırırsanız kilit açılır, arka kapıları içeriden kilitlemenin bir yolu var ancak bunu yapınca arka kapılar içeriden hiçbir şekilde açılmıyor, yani ön kapılar açılsa bile arka kapılar içeriden açılmıyor, sadece dışarıdan açılabiliyor, bunu da kapıyı açıp anahtarı elinize alın kapının iç kısmında kilit işareti var ok yönünde çevirirseniz kapı içeriden açılma kolu tamamen iptal oluyor...