škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ön cam çatladı..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eray_inan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçtiğimiz hafta sonu Adapazarı yolunda ön cama taş gelmesi sonucu cam çatladı ve toplamda nerdeyse 40 cm i bulan bir çatlak oluşturdu. Sonuç olarak bunu kaskodan (axa sigorta) değiştirmek istiyorum, yetkili servis kesin olmamakla birlikte orijinal cam değişimi için ortalama 100-115 TL gibi bir miktar alabiliriz dedi. Diğer oto cam firmaları ise -ör. Doraglass- hiç bir ücret almadan bu işlemi yapıyorlar ancak yerli üretim cam takıyorlarmış. Şimdi, önümde iki seçenek var ve ben kararsızım; görüş, öneri ve bilhassa tecrübelerinizi rica ediyorum.. [/url]:hmm:

Çevrimdışı AlperMusa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam yetkili serviste Orj cam takmak için ne diye fark istiyormuş ki sizden?
Bunu kasko acenteniz ile bir görüşün bence.
Olmaması gerek öyle bir şey ve taktırmış iken orijinal camı taktırın fark vermeden.

Çevrimdışı vedkum

• ConnecT\'ing People
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Zevk için camı kırıp orjinali ile değiştirtenler var acente ile görüşün.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her firma orjinal camı karşılamıyor malesef.Orjinal camda nerden baksanız 550-600 tl civarında..

Çevrimdışı delta_10

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kaskodan yapılan cam değişikliği tramer mesaj sorgulamada hasar olarak gözüküyor.bilginize..

Çevrimdışı sercan_stl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadasım bi senede normalde bir sefer hemde kasko delinmeden değiştirme şansın var yani farkı ibnalığına istiyor servis yeri geldiğinde bizim herşeyimiz orj demeyi biliyor sen korkma bence yerlide dese onu taktır yine bişey olduğunda sorumlu olacak yine onlar.benim fiesta model arabada başıma geldi.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ramazanın ilk haftası ilçeye iftara giderken benim cam da çatladı, çok dikkat etmeme rağmen, mıcırlı yolda karşıdan yardıra yardıra gelen bi tır yüzünden oldu. Şöför tarafında sol üst taraftan ortaya doğru 10-12 cm kadar yürüdü, önünü çizdirdim yoksa ilerliyordu.

Orjinal cam takıntım var, değiştirmeye kıyamıyorum. Orjinali de çok para, şimdilik böyle bineceğiz gibi.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence orjinal logolu cam takılsada fabrikasyonun yerini tutmuyor.en iyisi büyük değilse çatlak çizdirmek
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: ugurcnplt;385619
bence orjinal logolu cam takılsada fabrikasyonun yerini tutmuyor.en iyisi büyük değilse çatlak çizdirmek

Bi de o var, yerine oturtma derdi, su/ses alma derdi...

Kırmamak en iyisi...

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Poliçenizi incelemenizde fayda var cam hasarı ile ilgili muafiyet olabilir, kasko firmalarının çoğu ucuz cam takmak için böyle bir muafiyet uyguluyorlar. Poliçenizde yamıyor ise muafiyetsiz olarak yetkili serviste değiştirebilirsiniz.
Benim tavsivem, kesinlikle orjinal cam taktırmanız olacaktır. Yetkili servislerde genellikle cam ile beraber cam fitilinide değiştiriyorlar, dışarıda böyle bir uygulama yok.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Orijinal taktır, yan sanayilerde dalgalanma falan oluyor, sonra pişman olma...

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akifgul;385628
Poliçenizi incelemenizde fayda var cam hasarı ile ilgili muafiyet olabilir, kasko firmalarının çoğu ucuz cam takmak için böyle bir muafiyet uyguluyorlar. Poliçenizde yamıyor ise muafiyetsiz olarak yetkili serviste değiştirebilirsiniz.
Benim tavsivem, kesinlikle orjinal cam taktırmanız olacaktır. Yetkili servislerde genellikle cam ile beraber cam fitilinide değiştiriyorlar, dışarıda böyle bir uygulama yok.

Akif Hocam doğru tespitte bulunmuş. Firmalar kasko prim miktarını düşük tutmak için bu tür muafiyetler uygulanıyor. Sonra iş hasar ödemeye gelince poliçenizde şöyle böyle bir madde var. "biz yan sanayi cam takarız, o da cam bu da cam. orjinalini istersen farkı bu kadar" diyorlar. bu iş doktorun yazdığı ilacın muadili daha ucuz versiyonunu devletin karşılaması ötekini istersen eczaneye fark ödemen gibi bişey.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. ulaşabiliyorsan başka bir yetkili servise sor bence. telefonla da olsa sormalısınız. acele karar vermeyin derim. olmuşken orjinali olsun.

Çevrimdışı eray_inan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Genel görüş serviste orijinal cam takılması yönünde, öyle yapacağım artık ben de.. gelişmeleri buradan aktarırım, herkese teşekkürler. Bu arada camda dikkatimi ortada boylu boyunca uzanan siyah çizgi dikkatimi çekti, nedir, ne iş yapar? bilen var mı?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o cizginin anten uzantısı olduğu söylenmişti yanlış hatırlamıyorsam.