škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Oğuşlar'ın ayıbı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Daha önceden yazacaktım ama ancak vaktim oldu.

Bundan 3 ay önce ayna camım kamyon kasasının değmesi sonucu kırılmıştı ve Ümraniye Oğuşlar serviste değiştirmiştim.

Servis yetkilisi ayna motorunun bağlı bulunduğu plastik parçanın tutunma noktası kırıldığı için aynayı komple değiştirmeyi önerdi. Silikonla yapıştırırsak tutar ama darbede düşebilir ne olur ne olmaz dedi. İyi dedim değiştirin.
Kaskoyu deldirmemek için cepten ödeyerek yaptırdım.

Birkaç gün sonra araba tozlandığında aynanın etrafına önceden bantladığım için yapışan tozlardan anladım ki aynanın sadece camı ve içi değişmiş, kasası değiştirilmemiş.

Serviste mümkünse, gerçi değil deseler de ısrar edip aracınızın yanında durun. Ben bundan sonra öyle yapacağım. :)

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Katılıyorum, ne yazıkki yetkili servis diye her şeyi layıkıyla yapıyorlar diye bir durum söz konusu değil. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Geçmiş olsun,
Cepten yaptırdınız keşke eskisini isteseydiniz.

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yüce Oto'ya bile gitsem başında dururum, bence şikayet edin, önce kendilerine bunu söyleyin, belki gereğini yaparlar

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlk bakıma gittiğimde (oğuşlar) cam suyum full doluydu, bakım sonrası elime faturayı aldım 3 lira cam suyu yazmışlar. Cinlerim tepeme çıktı cıngar çıkarttım müdüre kadar uzandı konu :) Mesele 3 lira değil ama yapmadıkları hizmet satmadıkları ürün icin benden para almaları. Kullandıkları spreyleri de alın arkadaslar , onların yarısı bile kullanılmıyor fakat tam parası alınıyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özkan82;354548
İlk bakıma gittiğimde (oğuşlar) cam suyum full doluydu, bakım sonrası elime faturayı aldım 3 lira cam suyu yazmışlar. Cinlerim tepeme çıktı cıngar çıkarttım müdüre kadar uzandı konu :) Mesele 3 lira değil ama yapmadıkları hizmet satmadıkları ürün icin benden para almaları. Kullandıkları spreyleri de alın arkadaslar , onların yarısı bile kullanılmıyor fakat tam parası alınıyor.

Doğru, kullanılan her ne sıvı, hidrolik, yağ v.s olursa olsun, alın ordan. Sizden kullandığı kadarının fiyatını almıyorlar, tam kutusunun parası yazılıyor. Zaten bir kutu ile onlarca arabaya kullanıyorlar, büyük ihtimal isteseniz veremeyecekler de yani :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oğuşlar benim en memnun olduğum servis diğerlerine göre daha iyi ilgileniyorlar bu durum tuhafıma gitti.Arayıp servise yada yetkiliye durumu bildirdiniz mi? Böyle bir şey olması çok sacma geliyor..

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa vadede birşey kazandıklarını düşünüyorlar ama illaki haram kazanılan para birşekilde gider. Geçenlerde bir arkadaş paylaşmıştı, aradım nette buldum konu ile alakalı sayılır;
" Toplantıya gideceğim.Baktım geç kalma ihtimalim var,bindim bir taksiye,muhabb...etçi  bir arkadaş.O anlatıyor ben dinliyorum.Tam işyerinin önüne  geldik.Ankara''da Bakanlıklar.Diyelim ki. taksi parası 9.75 TL tuttu,ben  10 TL uzattım.Hani hepimizin yaşadığı sahne vardır ya,taksici üstünü  arıyormuş gibi yapar,siz de para üstünü alabılmek için bir ayak  dışarda,inmemek için debelenirsiniz.Tam o sahne olacak.Şoför,para üstü  varmı diye aranmaya başladı.

"Üstü kalsın kardeşim"dedim.

Döndü bana doğru

"Vaktin varmı ağabey ?" dedi.

"Evet" dedim (tek ayağım hala dışarda)

Dörtlülere bastı,trafik dört şerit akıyor,indi araçtan.Önde bir büfe  var.Gitti oraya,bir şeyler konuşup geldi.Bana 25 Krş uzattı.Belli ki  para bozdurmuş.

"Birader" dedim,"9.75 değil,10.50 yazssa istermiydin 50 krş.benden?"

-Ne alacağım ağabey 50 krş.u

-Peki niye gittin 25 krş.için o kadar uğraştın.üstü kalsın demiştim.

Döndü bana,attı kolunu arkaya :

-Vaktin varmı ağabey

-Var

-Çek kapıyı o zaman

Muhabbetçi bir taksici ile karşı karşıyayız.

5 dk.konuştuk.İngiltere''de profösüründen,bilmem kiminden eğitimler  aldım.O taksicinin 5 dk.da öğrettiklerini,ingiliz hocalar haftalarca  verdikleri derslerde öğretemediler.

Ağabey biz Keçiören''de 5 kardeşiz.Babam rençberdi benim,günlük  yevmiyeye giderdi;artık inşaat falan bulursa çalışır gelir,o gün iş  bulamamışsa,biz eve gelişinden,yüzünden anlardık. Durumumuz hiç iyi  olmadı. Akşam yer sofrasında yemek yerdik.Yemek bitince babam bize"Durun  kalkmayın" derdi.Önce dua ederdik sonra babam bize sofrada konuşma  yapardı.

"Aha" dedim,"Bizim meslek",seminerci.

- Ne anlatırdı baban

- Hayattta nasıl başarılı olunur ?

O gün inşaata çağırmazlarsa eve para getiremiyor,sonra çocuklara hayatta başarı teknikleri anlatıyor.

-Babam işe gidince büyük ağabeyimiz onu taklit ederdi,delik bir çorapla  pantalonun ceplerini çıkarır,dört kardeşi karşısına alıp "Dürüst  olun,evinize haram lokma sokmayın" diye anlatırken ,biz de gülerdik.  Annem kızardı,"Babanızla alay etmeyin.O, hem dürüst hem de çalışkandır"  derdi. Yan evde iki kardeiş var,onların babası zengin. Babaları birahane  işletiyor,ama adamda her numara vardı,kumar falan oynatırdı.Bizim yeni  hiç bir şeyimiz olmadı,hep o ikisinin eskilerini kullandık.O amca  mahalleden geçerken biz 5 kardeş ayağa kalkardık,çünkü bize bahşiş  verirdi.Babam eve gelince ayağa kalkmazdık. Çünkü hediye,para falan hak  getire.Ağabey biz babamı kaybettik. Altı ay içinde yandaki baba da  öldü.yandaki baba iki çocuğa 5 katlı bir apartıman,işleyen  birahane,dövizler ve araziler bıraktı. Bizim baba ne  bıraktıbiliyormusunuz ?

-Ne bıraktı ?

-Bakkal veresiyesi ve konuşmalarını bıraktı : "Evladım işinizi dürüst  yapın,hakkınız olmayan parayı almayın..."falan filan. Ağabey aradan 15  yıl geçti,diğer 2 kardeş cezaevindeler,ne ev kaldı ne birahane. Ailesi  dağıldı.

Biz 5 kardeş,beşimizin Keçiören de taksi durağında birer taksisi var  hepimizin birer ailesi,çoluk çocuğu,hepimizin birer dairesi var.  Geçenlerde büyük ağabeyimiz bizi topladı ve dedi ki :

"Asıl mirası bizim baba bırakmış."

Hepimiz ağladık. 5 kardeş taksiciliğe başladığımızdan beri,taksimetrenin  yazmadığı 10 krş.u evimize sokmadık.Her şeyimiz var Allah''a şükür.

Çok duygulandım,veda ettim,tam ineceğim :

-Dur ağabey,asıl bomba şimdi.

-Nedir bomban ?

-Nerede oturuyoruz biliyormusun ? O iki kardeşin oturduğu 5 katlı apartmanı biz aldık. 5 kardeş orada oturuyoruz.

Evladınıza ne araba bırakırsınız,ne ev, ne de başka bir miras. Evlada  sadece değer kavramları bırakırsınız. Bakın iki baba da evlatlarına  değer kavramları bırakmışlar.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servise sorsaydınız keşke niye böyle yaptıklarını

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;354759
Oğuşlar benim en memnun olduğum servis diğerlerine göre daha iyi ilgileniyorlar bu durum tuhafıma gitti.Arayıp servise yada yetkiliye durumu bildirdiniz mi? Böyle bir şey olması çok sacma geliyor..

Oğuşlar ismini duyunca ben de şaşırdım doğrusu.

Böyle bir şey varsa çok içler acısı bir durum gerçekten.

Ustalar rahat ve stressiz çalışsınlar diye, biraz da vaktimi serviste harcamak istemediğimden dolayı anahtarı bırakıp giderim, aracın başında beklemem, biraz da bakın size güveniyorum, araç size burada emanet demek bu.

Sonuçta ARAÇ ORADA EMANETTİR, NASIL Kİ FİRMA PARASININ KARŞILIĞINI ALMAK İSTİYORSA TÜKETİCİ DE DÜZGÜN HİZMET ALMAK İSTİYOR,

Yetkili servisler böyle sahtekarlık yapıyorlar ve müşteriyi aldatıyorlarsa,

TİCARET DEĞİL, HIRSIZLIK YAPIYORLAR.

Bu da arkadaşın yazdığı gibi HARAM PARA, çoluğuna çocuğuna HARAM LOKMA yedirmek  DEMEKTİR.

Db1

• Ziyaretçi
Iyi de neden halen gidip sormadiniz bunu servise. Buraya yazmak yerine bi gidip konusun bence. Cozum olmazsa buraya gelin yazin.

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla ne yalan söyliim ben oğuşlardan çok memnunum aracımında başında dururum ustalarda tanıyo sohbetleri karşılamaları çok iyi siz en iyisi bi servise sorun emin olun.

Çevrimdışı yarhasan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim yan ayna kapağını kırmıslardı seve seve onlara yaptırdım o konularda acımam yanı vw servisi için konusuyrm

Çevrimdışı medmania

• Garajperest
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Audi servisinde izlemek istedim ancak içeri almıyorlar. Bekleme salonunun üst kattaki camından ne kadar görebilirseniz artık o kadarını görüyorsunuz. Yetkili kişiye uyarı yapmıştım salonda içerideki ergen çocukların milyarlık arabaların kapılarını ayakları ile kapattıklarını görünce.... Biz arabamız kurularken çizilmesin diye yurtdışından özel bez alıyoruz, siz serviste ayakla kapı kapatıyorsunuz diye...