škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kar lastikleri

YEKE · 65 · 18795

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
zaten fiyatlar arasında da uçurum yok.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nokian wr g2 yeni çıkmış bir lastik ve teste girmemiş. astraya yeni taktırdım. müthiş yumuşak ve yol tutuş rahat. karda denersem anlayacağım hikmetini. ıslak, kuru ve toprak yolda başarılı.

Çevrimdışı AlperMusa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;410618
nokian wr g2 yeni çıkmış bir lastik ve teste girmemiş. astraya yeni taktırdım. müthiş yumuşak ve yol tutuş rahat. karda denersem anlayacağım hikmetini. ıslak, kuru ve toprak yolda başarılı.

WR G2 adamlar için eskidi bile abi ya :)
Adamlar yeni model çıkarmıştı WR D3 tü sanırım :)
Bunun içinde G2 lerin fiyatları düştü zaten ama 10 numara lastik.
Esas görevi karda diğerlerine göre ciddi fark atıyor.
Kuruda falan belki diğerlerine göre çok az bir geride kalma var ama karlı zeminde üstüne yok :)
Hakkapeliitta 7 vazgeçilmezim
Hakkapeliitta 5 kullanmıştım süper bir lastik kuru havada falan çiviler lastiğin içinde duruyor ama karlı zemine ve buzla temas sırasında lastiğin içindeki çiviler dışarı çıkıyor ve mükemmel bir yol tutuş sağlıyor.
Eğer çok fazla kış şartları zorluyorsa misal 1-2 ay kar kalkmıyorsa onu alırdım ama daha çok kuruda gidiliyor ve 1-2 gün kar kalıyorsa o lastik yerine g2 alınır.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2012, 01:25:16 Gönderen: AlperMusa »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buz üzerinde 331.610 km ,hıza ulaştı.

http://www.kmlastik.com/Buz-uumlzerinde-331610-km-hiza-ulasti,AR-34.html

diğer kar lastiği konusunda yazmıştım. adamlar buz üstünde bu hıza çıkmışlar. Hakkapeliitta 7 ile. çiviler soğuk ortamda lastiğin daralması ile ileri atıyor.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2012, 02:08:23 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;410622
Buz üzerinde 331.610 km ,hıza ulaştı.

http://www.kmlastik.com/Buz-uumlzerinde-331610-km-hiza-ulasti,AR-34.html

diğer kar lastiği konusunda yazmıştım. adamlar buz üstünde bu hıza çıkmışlar. Hakkapeliitta 7 ile. çiviler soğuk ortamda lastiğin daralması ile ileri atıyor.

Hakka 7 Bizim bildiğimiz anlamda Kış ya da kar lastiği değil ama Nordic olarak ayrı tanımlanan çok uzun süreler kar ve buz altında kalan yerler için üretilmiş bir lastik açıkcası kuru asfaltta dayanım ile ilgili sorun çıkarabilir. Ama şüphesiz efsane, sanırım Türkiye'ye ithalatçısı Hakka binekler için getirmiyor.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çivili tekerler, yürüyen aksamın içine ediyor bu yüzden pek tavsiye edilen ürün değil. Hakkapeliitta 5 geliyor diye biliyorum. gerçi doğunun sert kışına ilaç gibi gelir.

Çevrimdışı AlperMusa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hakkapeliitta 5 ve 7 gerçekten süper lastikler.
Çivilerinin sürekli yerle temas etmemesi ve sadece gerektiği anlarda çıkması gerçekten çok işe yarayan birşey.
Ben seneye önlere sadece almaya düşünüyorum 2 aracım içinde.
arkalara da yine Nokianın çivisiz kış lastiğini alır takarım mis gibi.
Çekiş olan tekerleklerde olması yeterli bence çivilinin :D

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
HAnkook 205*55*16 kullanıyorum 3 senedir,10 numara,çivi de takılabiliyor  4 mevsim için de Yokohama C2 aldım o da 11 numara ;)

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
döndüm dolaştım michelin alpin'e karar verdim dün akşam 205 55 r16 91t taktırdım bu sabahta kar yapmaya başladı. Müthiş zamanlama

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;413188
döndüm dolaştım michelin alpin'e karar verdim dün akşam 205 55 r16 91t taktırdım bu sabahta kar yapmaya başladı. Müthiş zamanlama

deneyimlerini bekleriz.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: YEKE;413266
deneyimlerini bekleriz.

pazartesi lastikleri aldım ertesi gün kar yağdı, şansın böylesi gerçi çok fazla bir yağış olmadı o yüzden tam anlamıyla deneme fırsatım olmadı.

Öveçlerde oturuyorum ve ODTÜ'ye ara sokaklardan gidiyorum. Bu yolu bilmeyenler için sürekli ara yol ve yokuş in çık :)

Şimdilik bir miktar lastik sesi dışında bir sıkıntı yok, o fark da çok yüksek değil.
Daha fazla ayrıntılı tecrübeye sahip olduğumda paylaşıyor olacağım.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sene kar lastiği yorumları ve videoları bol olması temennisi ile :) Maşallah çok kişide kar lastiği var artık..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;413367
pazartesi lastikleri aldım ertesi gün kar yağdı, şansın böylesi gerçi çok fazla bir yağış olmadı o yüzden tam anlamıyla deneme fırsatım olmadı.

Öveçlerde oturuyorum ve ODTÜ'ye ara sokaklardan gidiyorum. Bu yolu bilmeyenler için sürekli ara yol ve yokuş in çık :)

Şimdilik bir miktar lastik sesi dışında bir sıkıntı yok, o fark da çok yüksek değil.
Daha fazla ayrıntılı tecrübeye sahip olduğumda paylaşıyor olacağım.

yüzüncü yılı diyorsun sanırım. ana caddesi tam lastik deneme parkuru zaten o göbek kısmındaki eğim nedir ya. kışın orda arabalar biribirine girerse şaşırmam

Çevrimdışı plastix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;398564
Good year ultra grip almayı düşünüyorum ama çevremde Lassa snowaysı önerelenler ağırlıkta. Sizce hangisini tercih edeyim.

diger aracimda michelin alpin var, arkadasin aracta goodyear ultragrip vardi, kullaninca kar buzda michelin den daha iyi oldugunu farkettigim icin gecen ay superbime goodyear ultragrip taktirdim. superbin uzerinde aldigim zaman pirelli cinturato vardi, hafif yokusta veya islak yolda mutlaka pati cekiyordu (esp-asr isigi yaniyordu). bir aydir zorluyorum ama isigi yakamadim. ses ve konfor gayet basarili, kar kis artsin iki araci kiyaslayacagim ama good year sanirim bir gomlek ust.
(225/45/17)

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: plastix;413408
diger aracimda michelin alpin var, arkadasin aracta goodyear ultragrip vardi, kullaninca kar buzda michelin den daha iyi oldugunu farkettigim icin gecen ay superbime goodyear ultragrip taktirdim. superbin uzerinde aldigim zaman pirelli cinturato vardi, hafif yokusta veya islak yolda mutlaka pati cekiyordu (esp-asr isigi yaniyordu). bir aydir zorluyorum ama isigi yakamadim. ses ve konfor gayet basarili, kar kis artsin iki araci kiyaslayacagim ama good year sanirim bir gomlek ust.
(225/45/17)

Bende good year taktım zaten 2 hafta falan oldu sanırım. Islak zeminde başarılı, zaten bu lastiğin en verimli olduğu ıslak zemin. Kar kış gelsin hele o zaman üzmez umarım.