škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kar lastikleri

YEKE · 65 · 18751

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu kar lastikleri konusunda bir fikri olan var mı?
benim eski arabada michelin 4 mevsim vardı. gayet memnun kaldım. micheline gittiğimde ustaya kar lastik meselesini sordum. kar lastikleri normal lastiklere göre yüzeye maksimum tutunması için daha yumuşak olurmuş. bu yüzden çabuk yıpranabilirmiş ve kullanma derecesi en fazla 14-15 dereceye kadarmış, ondan sonra normal tekerleri takmak gerekirmiş yoksa erime yaparmış.
şimdi ben, araştırdığım kadarıyla goodyear'ın lastikleri daha bir iyi geldi. dişleri arasına kar girdiği zaman teker dönerken genişleyip içindekini atıp yeniden yolu tutuyormuş.
kar lastiği kullanan arkadaşlar veya fikri olanlar paylaşabilir mi? çünkü bildiğim kadarı ile bu sene kar lastiği zorunluluğu getirilecekmiş. şimdiden teşekkürler.

masser45

• Ziyaretçi
Goodyear Ultragrip 8 kullanıyorum 2 farklı araçta. Kesinlikle en iyi lastik deneyin görün, tavsiyemdir.

Kış lastikleri sadece ıslak, karlı zeminlerde değil, hava 7 derecenin altına düştükten sonra kuru zeminde de avantaj sağlar. Yazlık lastikler 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda sertleşir ve kuru zeminde de olsa tutunması zorlaşır.

Ayrıca 4 mevsim diye bir lastik türü yoktur, lastikler ya yazlık ya da kışlıktır. Yazlık lastiklerin bazıları sonbahar şartlarına uygun olsun diye optimize edildiğinden bunlara 4 mevsim deniyor ama yok öyle bir lastik çeşidi.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
michelin'in kışlıklarını kullandım evime çıkan tepeyi hiç bir zaman aşamamıştım. sonra lassa aldım hiç zorlanmadan çıktım. tavsiye ederim. diğer markalardan hiç kullanmadığım için yorum yapamam.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki set lastik almak ve hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğünden itibaren kışlık lastiklere geçmek en mantıklısı ama Goodyear'ıın 4 mevsim diye satılan lastikleri var, yaz ve kış ortalama bir tutunma sağlayacaktır. Goodyear'ın sitesine bakabilirsiniz orada mevcut.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Lastikci yine ne kadar anladığını göstermiş. Kış lastiğini normal lasrikten ayıran hamurundaki silika ve desenidir. Daha yumuşak derseniz biri der ki benim lastik zati yumuşak o zaman gerek yok.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Colt54;346353
Lastikci yine ne kadar anladığını göstermiş. Kış lastiğini normal lasrikten ayıran hamurundaki silika ve desenidir. Daha yumuşak derseniz biri der ki benim lastik zati yumuşak o zaman gerek yok.
"Kış lastikleri 7°C' nin altında bile yumuşaklıklarını korurlar" deseymiş keşke.:wnk:

Çevrimdışı aliyeti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kendi aracımda kış lastiği olarak hem fulda hem nokian kullandım. nokian'ı kesinlikle tavsiye edebilirim..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nokian nere malı hiç duymadım?
zincir kullanmak istemiyorum hem lastikleri bozuyor hemde asfalta denk geldiğinde rot balans ayarını bozuyor.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2012, 22:19:01 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
nokian yanılmıyorsam finlandiya da üretiliyor.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;346665
zincir kullanmak istemiyorum hem lastikleri bozuyor hemde asfalta denk geldiğinde rot balans ayarını bozuyor.
Finlandiya, kışlık lastikte olsa çıkamadığınız yerde ya da polis tak derse mecbur takacaksınız, bu gibi durumlar için kaçuk zincir alabilirsiniz, normalden pahalıdır ama daha iyidir

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;346665

Temin etmede zorluk yaşamazsanız, bildiğiniz, duyduğunuz tüm lastikleri bırakıp Nokian'ı tercih edin. Duymazsınız çünkü ülkemizde getiren adam gibi firması yok, tanıtımı yok. Olabilecek en iyi lastik markalarından biridir.

http://www.nokiantyres.com/

Çevrimdışı super.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
En iyisi Michelin dir derim 3 ay önce yeni set aldım Ankara nin en karlı ve buz dolu yollarında canavar gibiydi binenler dahi şaşırdı o derece kuru havalardada çok sessiz sürüş keyfi:)
Michelin Alpin Green X serisi hız limiti 195 km ye kadar olanı.
Ankara da Konya yolundaki Mogaz içindeki lastik satan dükkandan Erdem beyden aldım
toplam 1030 tl ödedim (2011 üretimli) isterseniz numarasını yollarım size
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2012, 04:58:36 Gönderen: super.b »

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zafer bey beni lütfen yanlış anlamayın ama neden en iyi Michelin?

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Alıntı yapılan: sipartacus;347099
Zafer bey beni lütfen yanlış anlamayın ama neden en iyi Michelin?

Çünkü birilerinin hayatta kullandığı en "iyi" lastik,michelin energy saver da ondan..

Sonrası kulaktan kulağa şeklinde..