škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kar lastikleri

YEKE · 65 · 18790

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sabah kış lastiği olarak Nokian W+(225/45/R17) taktırdım. Hayırlı olsun :)
Gayet yumuşak ve yolda çok konforlu.
İlk izlenimlerim gayet güzel.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: fastbreak79;415247
Bu sabah kış lastiği olarak Nokian W+(225/45/R17) taktırdım. Hayırlı olsun :)
Gayet yumuşak ve yolda çok konforlu.
İlk izlenimlerim gayet güzel.

hayırlı olsun :) ne kadara mal oldu size?

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;413374
Bu sene kar lastiği yorumları ve videoları bol olması temennisi ile :) Maşallah çok kişide kar lastiği var artık..

uludağa v desenli marangonılerle cıkan vatandaşlarda gördük ..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;415250

Ne zaman abi ? Bu sene mi?

Mutlaka çıkan olur abi, hemde çok.. Doğan,şahinler için kar lastiğine gerek yok!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;415248
hayırlı olsun :) ne kadara mal oldu size?

360 tane fiyatı Toplam 1440 TL(7 taksit)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
WRG2 lerde aynı fiyata ankaradaki bayide. aslı 420 mi ne demişti kampanyalı 360 tl'ye inmiş.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Real81;415250

Alıntı yapılan: mygokhan;415252
Ne zaman abi ? Bu sene mi?...
Ohooo oooo! Senin balata kaçırıyor diyeyim ben sana. Doğru servise git sen.:wnk:

Çevrimdışı coolpassenger

• Yeti2.0TDİ4x4DSGOCTtuning
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
michelin pilot alpin 245x45x17 , yeti 2.0 tdi dsg 4x4 + oct tuning (170 hp-375Nm)

Çevrimdışı siyar bulut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim jant 18 luxon olduğu için 225 40 18 lassa aldım secenek çok vardı ama lastik stoğunda sıkıntı vardı mecbur aldım şunu söyleyeyim çok ses yapıyo çukurlarda filan en kısa zamanda yazlıkları takıcam

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
italyan tekerlerde sertlikten dolayı bu ses sorunu var pirellide öyle. kuzey ülkeleri mallarına bakacaksın.

Çevrimdışı hanedan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Superb II kullanıcısıyım, aracımda şuan 225/45 R17 lastiklerim var,işimin uzaklığı gereği günde ortalama 75 km süreki yol alıyorum.Kış şartlarında zaman zaman karda da gidiyorum , fakat buzlanma daha fazla oluyor.Size bu konuyla ilgili bir kaç soru sormak isterim.

1 ) Kışlık alacağım lastikler için , kışlık olarak kullanmak için jant alırsam daha iyi olur mu ? jantla veya sadece lastik alırsam ebatı ne olmalı ,faydası bana hangi anlamda olur.

2)Hangi lastik marka ve modelini tercih etmeliyim ?

Benimle aynı durumlarda araç kullanan arkadaşlar kullandıkları lastiklerle ilgili düşüncelerini aktarırsanız memnun olurum

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanedan;417050
Superb II kullanıcısıyım, aracımda şuan 225/45 R17 lastiklerim var,işimin uzaklığı gereği günde ortalama 75 km süreki yol alıyorum.Kış şartlarında zaman zaman karda da gidiyorum , fakat buzlanma daha fazla oluyor.Size bu konuyla ilgili bir kaç soru sormak isterim.

1 ) Kışlık alacağım lastikler için , kışlık olarak kullanmak için jant alırsam daha iyi olur mu ? jantla veya sadece lastik alırsam ebatı ne olmalı ,faydası bana hangi anlamda olur.

2)Hangi lastik marka ve modelini tercih etmeliyim ?

Benimle aynı durumlarda araç kullanan arkadaşlar kullandıkları lastiklerle ilgili düşüncelerini aktarırsanız memnun olurum

Jant-lastik alsanız çok iyi olur. Önerim 205-55-16 lastik ve 16'' sac jant alırsınız Goodyear ultragrip8 kış lastikleri bu ebat için piyasada 200TL
4 lastik için 800 TL oldukça iyi rakam.
Sac jant fiyatları oldukça değişkenlik gösteriyor. Kullanılmış takım 100-200 TL arası bulunur. Sıfırını lastikçiler 350-400 arası satıyor.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
an itibariyle ankara da kar felci başlamış bulunmakta. 8 kmlik yolu 1 buçuk saatte gelebildim. Gerçi bunun nedeni ne benim arabam ne de benim lastiklerim. Yoldaki bir kaç kendini bilmez (kış boyunca açılan muhabbetlerde hep ben usta sürücüyüm ben kış lastiği almam diyen tipler gibi tiplerden bahsediyorum) yaptıkları kazalar ve fütursuzca kaymaları nedeni ile yollar kötü durumdaydı. Michelin'i ilk kez bu arabamdaki hali ile denedim ve gayet memnun kaldım. Birazdan nasıl bir yolda sürüş yaptığımın da resmini paylaşırım sizinle.

« Son Düzenleme: 07 Ocak 2013, 19:49:11 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı exclusivethr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kuzenimin poloda lassa var kar lastiği patinaj olayı felan cok az tutuş ve fren güzel 185 60 15 ebat yanlış hatırlamıosam bende uzak doğu malı war memnun deililm bilindik markalar dışında almayın bence

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;346304
arkadaşlar bu kar lastikleri konusunda bir fikri olan var mı?
benim eski arabada michelin 4 mevsim vardı. gayet memnun kaldım. micheline gittiğimde ustaya kar lastik meselesini sordum. kar lastikleri normal lastiklere göre yüzeye maksimum tutunması için daha yumuşak olurmuş. bu yüzden çabuk yıpranabilirmiş ve kullanma derecesi en fazla 14-15 dereceye kadarmış, ondan sonra normal tekerleri takmak gerekirmiş yoksa erime yaparmış.
şimdi ben, araştırdığım kadarıyla goodyear'ın lastikleri daha bir iyi geldi. dişleri arasına kar girdiği zaman teker dönerken genişleyip içindekini atıp yeniden yolu tutuyormuş.
kar lastiği kullanan arkadaşlar veya fikri olanlar paylaşabilir mi? çünkü bildiğim kadarı ile bu sene kar lastiği zorunluluğu getirilecekmiş. şimdiden teşekkürler.

Alıntı yapılan: masser45;346306
Goodyear Ultragrip 8 kullanıyorum 2 farklı araçta. Kesinlikle en iyi lastik deneyin görün, tavsiyemdir.

Kış lastikleri sadece ıslak, karlı zeminlerde değil, hava 7 derecenin altına düştükten sonra kuru zeminde de avantaj sağlar. Yazlık lastikler 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda sertleşir ve kuru zeminde de olsa tutunması zorlaşır.

Ayrıca 4 mevsim diye bir lastik türü yoktur, lastikler ya yazlık ya da kışlıktır. Yazlık lastiklerin bazıları sonbahar şartlarına uygun olsun diye optimize edildiğinden bunlara 4 mevsim deniyor ama yok öyle bir lastik çeşidi.

Hocam merhabalar,

Ben yaklaşık 1 ay önce Fabia 1.2 TSİ arabama Good Year UltraGrip 8 Performance lastiklerinden taktırdım ve Ankara'nın karlı ve bazen de buzlu yollarında şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Özellikle 195 X 55 X 15 lastik ebatında çok fazla seçenek yok ve lastikçilere sorduğunuzda bu ebatın performans lastiği olduğu cevabını alıyorsunuz. Fabialar için çok iyi bir tercih olabileceğini söyleyebilirim.

İncelemem için bkz.: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=23260