škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 ye tüp taktiralimmi??

ozbaha · 76 · 21866

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
soguk havalarda bizim araçlar da elbette çok yakıyor. şuan çalışmasında bir sıkıntı yaşamadım. amorti meselesinde haklısınız. az km yapanlar daha geç amorti edecek haliyle. ben de az km yapıyor olsaydım taktırmazdım. ancak 2010 aralık ayında aldım ve şuan 34.000 km oldu ve yapmaya da devam ediyorum. memleketim ankara ben izmirdeyim. senede 4-5 kez gidip gelicem. nerden baksan sadece git gelle ve gittigimde gezmesiyle beraber 4-5.000 km. dedim ya. herkesin kendi hesabı ve kullanımı var.

Çevrimdışı aybar58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
haklısın bakalım böyle olursa taktırmam herhalde

Çevrimdışı ozbaha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende tüplendim ZAVOLİ 1500 tl ye daha ne kadar yaptığımızı ölçemedik ama ertesi gün motor lambası yandı.taktığım yeri aradım benzin ve tüpün yanma değerleri farklı olduğu için bu modelli arabaların beyni durumu farkediyor dediler önemsiz dendi elektrikçiler bilgisayarla lambayı söndürdüler.yine yanarsa diye korkuyorum sizinde başınıza böyle bi durum geldimi? zararı varmıdır bilgilendirirseniz sevinirim

Çevrimdışı canturgut

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozbaha;378252
arkadaşlar bende tüplendim ZAVOLİ 1500 tl ye daha ne kadar yaptığımızı ölçemedik ama ertesi gün motor lambası yandı.taktığım yeri aradım benzin ve tüpün yanma değerleri farklı olduğu için bu modelli arabaların beyni durumu farkediyor dediler önemsiz dendi elektrikçiler bilgisayarla lambayı söndürdüler.yine yanarsa diye korkuyorum sizinde başınıza böyle bi durum geldimi? zararı varmıdır bilgilendirirseniz sevinirim

Benım fabia yı alalı 1 ay oluyor aldıgımdan beri yanıyor lpg oldugundan yanıyor o araca tanıtmamış olabilirler lpg yi. Araba benzin istiyordur lpg gelince arıza var sanıyor yanıyor olabilir. Elektrkçiye lambayı söndürttünde hadi baska bi arızada lamba yanmazsa ne olacak ?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende lpg var ancak motor lambası yanmadı hiç. montajla alakalı bişr durum olabilir mi. yaklaşık 3-4 ay oluyo takalı.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.youtube.com/watch?v=a7XJIfMQYNo

bu alper abinin eski fabiası o landirenzo taktırmıştı.bende landi taktırın derim
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Bende landirenzo taktirdim çok şükür şimdilik problem yok.memnunum
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
YAV ARKADAŞ TAAAA 2008 YILINDA BU İŞE SON NOKTAYI KOYDUM SİZ HALA MARKA TARTIŞIYORSUNUZ YA :( VALLA SAKAL BIRAKACAM BU GİDİŞLE

İZLEYİN BU VİDEOYU : http://www.youtube.com/watch?v=a7XJIfMQYNo

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Yanıyor mu? Ben bişey goremiyorum" ustami sinirlendirmisler.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben cuma günü  atiker safe taktırdım  1,2 fabiama  son noktayı koyma vakti geldi konuya artık  herkeze tavsiye ederim lpg yi motor ışığı bendede yandı ama heyecana gerek yok yeni takıldığı için normaldir arac fakir karışım yaptığını düşündüm ve gittiğimde aracı makineye bağlanıyca fakir karışım yaptığı çıktı :) şimdi konuya el atalım  benzinde  uzun yolda  benzin fiyatı 4,15 iken  22 kuruş yakıyodum kasıyodum ama kendimi normalde ise uzun yolda 110 la gittiğimde   27 kuruşları görüyodum şehir içinde ise  sakin  27 kuruş civarı idi ama normal kulanımımda  kafama göre orta şekerli  30-32 kuruş idi ama trafik sıkışmaları yüzünden 35 kuruşları gördüm   agresif kullanımlarda 160-200 km arası  süratlaerde 42-50 kuruş arası yakıtı gördüm ve dedimki artık  tüp takıcam arac garantiden çıkarsa çıksın  tüpten sonra  kafamdaki rakam normal kullanımımda 25 kuruş yaksın  bundan önceki kangoom gibi  kafam rahat olsun dedim ama  inanılmaz bi rakam var ortada  lpg yi shellden  1,99 tl ye alıyorum ve  cuma  akşam lpg yi taktırdıktan sonra  BURAYI ÇOK İYİ DİNLEYİN

3 KERE  30 ar tl lik gaz aldım  litresi 1,99 tl den shellden yaptığın yol  525 km  toplam 90 tl lik lpg ile   buda 17 kuruş anlamına geliyo ve bu yolu istanbul şehir içinde  bazen klima açıktı bazen ise  180 leri gördüm ama şöylede bi durum oldu  180de gider iken arac gazda 185 km süratte ise  arac otomatik benzine geçti 180 e geri düştüm  gaza geçti bi gariplik oldu onu anlayamadım  onu çözücem ama  ortalama gittiğim hız 100-120 arası idi anlıcanız  aracın yakıtıda 17 kuruş çıktı hesaplamalarda eğerki bu yakıt tüketimine yalan diyecek insan var ise  oturduğum yer  istanbul anadolu yakası sancaktepe  aracın yakıt konusundada gösterebilirim çıkarız yola ne yaktığını açıkcası demem şudur bu konuda  gerçekten büyük bir ekonomi var performans konusunda eskisinden %5 daha hantal ama arac bana daha sezsiz çalışıyo gibi geldi ama gerçekten bu konuda herkeze yardımcı olmak isterimki büyük bir ekonomi var ortada  aracınızın motor ışığı yandığında korkmayın eğer yeni taktırdınız ise  bu sorun 3-4 kere çıkar üst üste ama sonunda aracın motoru alışınca daha sorun olmuyo ya zengin karışımdan ya fakir karışımdan ya istediği oksijeni bi anda alamamasından dolayı ANLIK bi durumdan yanıyo zaten ciddi bi durum olsa  aracın gitmesindende anlaşılır  o ışık yandığında panik etmeye gerek yok yaşım 26  renault modelleri olarak çok yüksek teknik bilgim var  skoda üzerindede yavaş yavaş yoğunlaşma başladım  eğer takıldığınız konular olursa yardımcı olmaya çalışırım

SAYGILARIMLA bora-feat

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de izmirde 2.15-2.20 tlden alıyorum 8-8,5 lt lpg yakıyor kmde. yogun trafik ve sürekli klima çalışır durumda. 19-20 kr aralığında. eskisine göre çok kafam rahat benim de.

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 20 kuruş diyorsunuz ama o bir depo gazda 15 liralıkta benzin yaktığını hiç hesaba katmıyorsunuz hele kışın daha fazla eğer onuda katarsanız işin içine 25 kuruştan aşağı mümkün değil düşmez gazda e arkadaş benim araç 100 tl lik benzinle 340 km yol gidiyor buda 29 kuruş a denk gelir ben 40 kuruş için neden tüp taktırayım

ha kimse bana 15 tl lik benzinle 3 depo gaz kullanırım felan demesin kullanmaz hesapladım en iyi şekilde 1 depo gaz ile yani 32 lt gaz ile 10 tl likte benzin her helükarda gidiyor

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaz aylarından bahsediyordum belirtmedim. sabah çalıştırdığımda 30 saniye sonra falan araç tüpe geçiyor. çünkü hava çok sıcak şuan izmirde. zaten lpg sistemi motor sogutma suyunun belli bir sıcaklığa ulaşmasıyla tüpe geçiriyor.aracımla otoparktan çıktığımda zaten tüpe geçmiş oluyor. şu an için benzin sarfiyatı çok düşük. kışın ne olur bilemem.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azakoglultd;378973
arkadaşlar 20 kuruş diyorsunuz ama o bir depo gazda 15 liralıkta benzin yaktığını hiç hesaba katmıyorsunuz hele kışın daha fazla eğer onuda katarsanız işin içine 25 kuruştan aşağı mümkün değil düşmez gazda e arkadaş benim araç 100 tl lik benzinle 340 km yol gidiyor buda 29 kuruş a denk gelir ben 40 kuruş için neden tüp taktırayım

ha kimse bana 15 tl lik benzinle 3 depo gaz kullanırım felan demesin kullanmaz hesapladım en iyi şekilde 1 depo gaz ile yani 32 lt gaz ile 10 tl likte benzin her helükarda gidiyor

Şahsım adına konuşuyorum   3 depo değil 10 depoda kullanırım ben çünki sadece gezme amaçlı kullandığım için aracı kontağa bastığım an en az minimum 150 km gidiyorum ben  kısa mesafe kullananlar için dediğin doprudur

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
azakoglultd nickli arkadaşım bişey daha demek istiyorum bu konuda  yaşadığım yer istanbul trafiği aşırı yoğun bir il  burada benzinli arac isyan ettiriyor insanı ben esnafım dar gelirli bi vatandaş değilim  bu konuyada değinmek isterim bu durumda bile  benzin bana isyan ettirdi gerçekten ortada çok güzel bi ekonomi var  etrafınızda  lpg li  1,2 motor başka marka bir araç varsa bile onunla bu konuda yakıtınızı ölçebilirsiniz  aradaki fark çıkar ortaya