škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 20000km Bakımı

s_t67 · 20 · 7878

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Yağ için 15bin km deniyor ama ben 1.2 kullanırken 10 bini geçtikten sonra özellikle 15 bine doğru yağ hep simsiyah çıkıyordu. Ustam geç kalmışsın diyordu. Hemide sırf magnatec kullanıyordum. O yüzden şahsi kanaatim 10 bin.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;26973
Yağ için 15bin km deniyor ama ben 1.2 kullanırken 10 bini geçtikten sonra özellikle 15 bine doğru yağ hep simsiyah çıkıyordu. Ustam geç kalmışsın diyordu. Hemide sırf magnatec kullanıyordum. O yüzden şahsi kanaatim 10 bin.

Bende hiç yağın siyah haricinde çıktığını görmedim ki :hanz: 3000 km gitsen bile yağ simsiyah oluveriyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
yağınızın içinde, formülünde zaten deterjan vardır. çırt diye siyahlaması normaldir, temizlik yapıyor ondan.

yağ siyah çıktı diye endişelenmeyin, normali o zati. yağı değişince yağınız açık renkte çıkarsa o zaman tırsın, yağınız dandiktir, temizlemiyordur.

Çevrimdışı s_t67

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hepinize yorumlarınız için teşekkür ediyorum.yağ değişeli neredeyse 11-12 bin km oldu.bu ara baya yol yaptık.artık yağı değiştirecem.kafam rahat olsun.

Çevrimdışı s_t67

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sonunda yine içim rahat etmedi.Yakınlarda serviste yoktu.Atladım Bosch Servisine gittim.Şunları şunları değiştir,şu yağı koy tamam.Gerçi serviste aynı fiyatı çıkarıyor ama benim sağda solda beklemeye zamanım yoktu.
1- Motor yağı   0W 30 edge      3,5 l    =98TL
2- Yağ filtresi                                   =20TL
3- Hava Filtresi                                 =18TL
4- Benzin filtresi                                =45TL
İşçilik                                              =20TL
TOPLAM  = 201TL    ikiyüzü ikiye böldük.Bu seneyide başımızdan savdık.Bundan sonraki bakımıda anca 35000km de yaparım.