škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir Araçta Karter Koruma Olmalı mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aaaylmaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

06lkn66

• Ziyaretçi
herhalde forumda aracındaki karter muhafazayı faal olarak en çok kullanan benimdir bu haldeyken bile radyatör delinmeyi başardı :D kesinlikle tavsiye ederim

Çevrimdışı McOğuz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cumartesi Adapazarı'ndaki Honda servise gidip karter koruma saçı sordum. Bizim araçta var mı danışmak istiyorum dedim.
Saç değil o dedi bakımdaki arkadaş, ben de siz anlayın işte dedim, tamam dediler

Aracımızda fabrika çıkışı karter koruma için plastik malzeme olduğunu belirtti. PC'den de kontrol ederek bu bilgiyi doğruladı.

Opel Astra G kasa 1,4 almıştım. Onu teslim alırken sormuşlardı karter koruma saçı ister misiniz diye.
O zaman kızmıştım o kadar para (o zaman 2000 Ekim'di 9,5 milyardı) veriyoruz 30-40 milyonluk şeyi neden takmıyorlar diye.
Düşününce  Avrupa'da yolda bir şey olsa belediyeden ya da devletten tazmin ederler  yollarında çukur, tümsek yok neden muhafaza olsun ki diye sonuç  çıkartmıştım.
2003 Kasımında yine G kasa Njoy 1,6 alırken ben direk takın demiştim.

Bagaj üstü spoiler sorayım dedim. Amaniiin 600-700 TL bir fiyat gösterdi tek parçaya. Teşekkür ettim.
Yan sanayii için uygun fiyatlıdır dedi ama ... (kalsın nerede ise 5 aylık yakıt parası)

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu octavialarda yok mu?

orjinal serviste taktırırsak kaç para tutar acep

benim gittiğim yollarda pek öyle otoban sayılmaz hani :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dr_emrah;328420
bu octavialarda yok mu?

orjinal serviste taktırırsak kaç para tutar acep

benim gittiğim yollarda pek öyle otoban sayılmaz hani :D

Orijinal olarak yok çelik koruyucu, plastikten bir kapak var. Çelik sac olanı 150 TL civarı idi, ama tam fiyattan emin değilim. Şu an %30 indirim var yetkili serviste yedek parçada...

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
En azından plastikten olmasından yanayım. Pek inanmıyorum motor düşmez vs olaylarına.Motorun düşeceği kadar büyük olan bi kazada arabanın komple önü pert oluyor ki dandik muhafaza nekadar dayanır