škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir Araçta Karter Koruma Olmalı mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1 ay kadar önce sıfır araç almıştım ancak sonradan farkettimki karter koruma yokmuş..Aracım her ne kadar yüksek olsada malum türkiye yolları tümsek kasis ıvır zıvır herşey var sonucta...  Lakin bildiğim kadarıyla yeni nesil araçların çoğunda karter koruma yokmuş.. Allah korusun bir kaza anında karter korumanın motorun yere düşmesini engelleyebileceğinden kabine vereceği hasar daha şiddetli olacağını söyleyen arkadaşlarım var chevy forumunda... Ancak birde işin diğer bir boyutu var.. Taktırmazsak alttan sürtmeler,darbeler motor alt parçalarına pahalı onarım gerektirecek zararlar vermezmi diye düşünüyorum  ve geçen reis otomotivi aradığımda bana  karter koruma yı takabileceklerini söyledi ve fiyat olarakta  90 + 30 tl işçilik parası istedi...Ne yapsam bilmiyorum.

Çevrimdışı Sodyum35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Biyerde görmüştüm adam insignia almıstı  altı bomboştu :D yani koruma yoktu. Ancak mantıken olmalı bence. Sonucta dediğiniz gibi sürtmeler başınızı ağırtabilir.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle olmalı, içiniz rahat oluyor. Motor düşmesiyle alakası olmayan durumdur, motor önden darbede düşmez zaten, eğimli şekilde aşağı doğru eğilir, motorun varlığını ortadan kaldırmıyor ki, motor gene orada öyle bir durumda zaten. Hurafe olan söylemler. Mercedes, BMW, Audi v.b pek çok premium segment araçta bulunuyor muhafaza. Ben muhafazasız araba kullanmam, yoksa kesinlikle taktırırım, dediğim gibi kafanız rahat oluyor, çok çok muhafazayı sürtüyorsunuz. Öbür türlü bir yere birşey oldumu acaba diye içinizi kurt kemiriyor.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2008de aracı sıfır aldığımızda servis hediye etmişti.4yılda daha kartere hiç ihtiyaç olmadı.Bi iki kez sürtme o kadar.:) Ondan dolayı bence çok önemli bir şey değil.

Madem 0 almışsınız aracı söyleyin hediye etsinler.Başkalarına etmişsiniz felan deyin:D

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk bakıma gittiğinde onu söliyip ayrıyetten takıcaklar .

opel corsada bu böyle oldu.

karter korumasız arabaya binmek. sgk sız hastaneye düşmek gibidir.

karar tercih sizin.

şahsi fikrim karter koruma olmadan araba sürmem.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Benimde ihtiyacım var ama muhafaza yok :) özel yapan bir yer varmıdır acaba?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sanayide her araca takan yerler var, orijinal pahalı olunca işin sanayi tipleri de çıktı tabi  :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kümbet yaylasına çıkarken eniştem sağolsun 1 kere karteri koca bir taşa takmıştı ondada delinmişti zaten onun haricinde başka bi vuruk olmadı.Üstelik bizim octinin önü bayağı alcak o yüzden Karadeniz gibi yerde lazım oluyor taktırın bence :)

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;326794
20 yıldır ihtiyaç olmadı, şükür  :)
Marmaris/İnbükün'e gel. Kesin olur. Ya da yolda cambaz olursun. :++:

Çevrimdışı immortal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende de chevrolet lacetti var aracı alırken reis oto karter koruyucu ve arka park sensörü nü hediye olarak vermişlerdi.bence çok gerekli birşey.kesinlikle taktırmalısın.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;326894
Kümbet yaylasına çıkarken eniştem sağolsun 1 kere karteri koca bir taşa takmıştı ondada delinmişti zaten onun haricinde başka bi vuruk olmadı.Üstelik bizim octinin önü bayağı alcak o yüzden Karadeniz gibi yerde lazım oluyor taktırın bence :)

bizim 94 broadwayin su geçişinde arka tamponu çıkmıştı kümbette :D

sonraki yılların birinde de europayı çayır çimen içinde sürerken bildiğin kayaya tırmandım. boydan boya geçtim üstünden ama bişey olmamıştı. kara da yok koruma, eksik listesine alayım ben bunu. barbarosun dediği gibi yaylacı adamık biz :hhh:

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sattıgım aracımda vardı aklımda yine oktay almak varken ayrılık yuzunden karter aklıma gelmedi yoksa vermezdim :) karter sart bence cok yararı var Karadeniz'de traktorun zor girecegi yerlere girdigimde karter olmasaydı eski aracımda cok masraf cıkardı eminim