škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2007 fabia 1.4 tdi classic sizce nasıl

zomas · 12 · 20717

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zomas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende skoda düşünüyorum bu aralar ciddi olarak ve 2007 model 135000km de 3 parça lokal boyası olan içi temiz motoru temiz 1.4 classic tdi buldum. fiyat olarak adam 17500 istiyor. bu araç nasıldır sizce piyasasıı nasıldır gideri var mı. motor ömrü nedir. biraz bilgi alabilirsem çok memnun olurum teşekkürler şimdiden.

Çevrimdışı oceans08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zomas;323858
arkadaşlar bende skoda düşünüyorum bu aralar ciddi olarak ve 2007 model 135000km de 3 parça lokal boyası olan içi temiz motoru temiz 1.4 classic tdi buldum. fiyat olarak adam 17500 istiyor. bu araç nasıldır sizce piyasasıı nasıldır gideri var mı. motor ömrü nedir. biraz bilgi alabilirsem çok memnun olurum teşekkürler şimdiden.

Aynı modelde benim araba da.Yalnız fiyata iyi demiş çünkü ben 2 ay önce 21.000'e aldım.Km 90 binde idi.Nasıl diye sorarsan traktör gibi çalışıyor ama sesi içeri fazlaca vermiyor yada ben alıştım :) Ancak bazen sabahları eşim götürüyor arabayı çalıştığını 3.kattan çok net duyuyorum :)Arkadaşlar sesini transit sesine benzettiği için bizim fabiaya transit diye sesleniyorlar :) Ancak araba gayet ekonomik.Az yakıyor ve kavraması çok iyi.İlk alırken marka banada biraz yabancı gelmişti.Ama vw çıkışlı olduğunu öğrenince almıştım ve gayet memnunum.

Çevrimdışı zomas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki ses dışında 2 ay içerisinde yaşadığın bir sorun felan var mı. bakımlarda ortalama ne kadar masraf yaptın arabada.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: zomas;323966
peki ses dışında 2 ay içerisinde yaşadığın bir sorun felan var mı. bakımlarda ortalama ne kadar masraf yaptın arabada.

öncelikle aracınız hayırlı olsun yanılmıyorsam 70 beygir olması lazım classiclerin temiz bakıldıysa sizi üzmez pek

şahsım adına konuşmak gerekirse 2004 haziranın onundan buyana 1.4 tdı special fabia sedan kullanıyoruz bugüne kadar bize açtığı tek masraf amortisör körüklerinin yıpranmasıydı onuda işçilik dahil 30 lira gibi bi paraya hallettik bide gereksiz masraf olarak benim bi anlık dalgınlığım yüzünden radyatör delindi 200 liraya alıp babamla birlikte uğraştık taktık

Onun dışında bugüne kadar ne arıza çıkardı ne bakımları dışında ekstra bi masraf çıkardı bize çok memnunuz soran herkesede tavsiye ettik skodaların bence tek ve genel sorunu anlayan bi ustalarının bulunmaması ki istanbul gibi büyük şehirlerde bu sorunda olmaz şahkan oto var ilk başta

Birde bi kaç tavsiyede bulunmak isterim sanayide genelde ustalar bu motora 10w-40 yağ koyuyolar daha incesini koyarsak yağ yakar diye onlar şehir efsanesi motorda problem yoksa yağ yakmaz ben Mobil 1 ESP Formula 5W-30 kullanıyorum castrolde buna alternatif birde aracınız sedansa eğer park sensörü tavsiye ederim arka taraf yumurta gibi olduğundan özellikle geceleri yanaşmak problem oluyo

aracınız tekrar hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın :)

Çevrimdışı oceans08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zomas;323966

Arabayı Ankara'da bulduk ben Bursa'da görev yapıyorum haftasonu satış işlemlerini yapamayınca haftaiçi kayınpedere vekalet verdim o aldı.Aldığı vakit arabada 4 yıllık yaz lastiği varmış oda güvenlikten ödün vermem ben diyip gitmiş kış lastiği almış.Lassa 500 TL'ye.Neziroğlundan aldım Ankara'da.Onlar iç dış bakım yapmışlardı ama Kayınpeder güvenmeyip kendi ustasına da baktırmış 50 lirada oraya vermiş.Yaptığım masraflar bu.Benim ilk arabam bu.gerçekten çok memnunum.kavrayışı çok iyi ,ışıklarda kalkerken bazen dikizden görüyorum diğerlerini.Ayrıca 45 lt depo shell v power alıyorum aşağı yukarı 150 TL 'lik yakıt alıyorum (yani yakıt tam bitmeden alırım genelde) 3 ayda 7500 km yaptım.hep depo hesabı tuttum acemi sürüşü ve kış lastiklerini de hesaba katalım 1000 km yi gördüm 150 TL'lik yakıtla(şehirlerarası değeridir.).Ancak bu aralar kar kış 800 Km'ye düşüyor kimisi beğenmeyebilir ama benim için güzel değerler daha profesyonel bir sürüşle bu km'yi arttırırım diye düşünüyorum.Arabayı park ederken sol stobu vurdum 150 Tl tuttu buda serviste yaptırdım.Servise gitmemdeki amaç arabanın geçmişini görmekti.Belki dışarıda daha ucuza yaptırabilirdim.Öyle çok masraf çıkmadı aldığımda 90 bin bakımdan yeni geçmişti.triger feln değişmişti yani.Hayırlısı inşallah Allah kaza,bela vermesin kimseye de bana da.

Çevrimdışı watanim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende memlekette 2007 model bi fabia classic buldum 1.4 sanırsam 90 hp yanlız araç 148 binde dizel olması beni korkutuyor skoda dizellerde diğer dizel araçlarda olduğu gibi km yükseldikçe soruun oluştururmu teşekkürler

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bildigim kadariyla 90 beygir yok 1.4 tdi larda. max 80 beygir var.
2007 classic tdi 70 beygir 135 bin km. tam da benim aracimi tarif etmissin. 4 sene once 35binde almıştım.  100 bin kmdir kullanıyorum.
motorda hic arizasi olmadi. sadece  bir kere akusu bitti.
 onun disinda 10 binde bir bakimini yaptir. 5 30 yag koy. motor Isınmadan cok sikistirma. ilk kontakta ve kontak kapatmadan once en az 30 sn rolantide bekle.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizelde yuksek km kullaniciya gore degisir. adam duzgun kullanir bakimini aksatmaz ise 1 milyon km bile gidrer. bir de tdi lar hdi ve dci lara gore daha dayanıklı.   eniştenin hdi 100 binde cortladi turboyu bozdu yaptirdi hala da duzeni yok.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bi yorumda benden olsun 2007 sedan dizel fabia kullanıcısıyım aracım 80 beygirlik ambiante donanımlı aşırı derecede memnunun km bayada yüksek ama maşallah tık yok ilk günkü gibi çekiş var aynısından abime aldık daha 85 binde 19500 aldık ekim ayında..tavsiye ederim canavar gibi arabadır sağlamdır ses olayına gelince ben pek duymuyorum artık yakıtı üzmez yağına suyuna dikkat et sür gitsin ben en fazla 7000 de yağ değişirim gayette memnunum

Çevrimdışı watanim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araba tdi almayı düşünüyorum şu an için 17 istiyor pazarlık payı koymuş adam piyasasına göre nasıl peki?

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
piyasaya göre düşük aracı iyi baktırın derim ben.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia I tdi ambiente aracımı 180 binde satmıstım, hala saat gibi calısıyordu motoru, tdi iyi bakılmıssa üzmez, yeterki bakımları zamanında yapılsın, tdi larda hava filtresinin zamanında degismeside önemlidir,
tabi km li araba debriyaj baskı balata, fren disk balata, lastik gibi masraflar acabilir,