škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Emniyet kemeri gergisi

Ziyaretçi · 19 · 11032

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06lkn66

• Ziyaretçi
Emniyet kemerinin gergisine bişy oldu çıkardıktan sonra geri sarmıyo bugün oldu ne olduysa önceden bi belirtisi falanda yoktu galiba içinde ki makaranın yayı falan attı bizim açıp yapabileceğimiz bişeymi yoksa bi servisemi götürüyüm ne dersiniz

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sonuna kadar çek, sarmıyorsa dediğin sorun olmuş olabilir.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;318859
Sonuna kadar çek, sarmıyorsa dediğin sorun olmuş olabilir.

çektim hepsi dışarda kaldı :D geri sokabildiğim kadarını elimle içeri ittim ama yarısından fazlası hala dışarda görüntüsü sinir etti bide alışkanlık oldu emniyet kemerini sürekli takıyorum şimdi takmayınca huzursuz oluyo insan

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En nefret ettiğim durumlardan biri bu. Ya yayı atmıştır dediğiniz gibi, yada içersindeki demirin bi tarafı kırılmış olabilir. Kaynakla halledilebilir o da. Söküp bakmak lazım yani.

06lkn66

• Ziyaretçi
o plastiği kendim sökebilirsem yarın bi bakacamda tırnak kırarsam ses yapar diye korkuyorum dokunamıyorum yoksa çoktan açıp bakmıştım bugün :)

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O tırnağın zaten kırılacağı varsa kırılır sizde veya götürdüğünüz yerin elinde. İşi bilmeyen birisi tabii. Başka bişeyde de zorlasan bişey olmaz. Şans işi biraz. :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim otomatiklerde bir sıkıntı var, benimde sağ tarafın sıkıntısı var, Allahtan sağ taraf yoksa ben balyozla dalardım. Bazen düzeliyor bazen saçmalıyor öyle gidiyor işte. Otomatik çok pahallı parça, işçiliği bile ciddi, çok ters yerde bayağı bir yeri sökmek gerekiyor. Arkalar ile önler sanırım aynıdır, eğer öyleyse ve sorun düzelmezse söküp arkadan öne takmak lazım ama uğraşmak lazım bayağı, pis bir yerde hepside, bütün kaplamalar falan sökülecek.

06lkn66

• Ziyaretçi
abi alışınca bi eksiklik varmış gibi geliyo hep, insan rahatsız oluyo :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;319059
abi alışınca bi eksiklik varmış gibi geliyo hep, insan rahatsız oluyo :D

Takmana engel değil ki, sen takmaya devam et mutlaka :) bende kemersiz hayatta kullanamam, bünye direk safe moda geçiyor :D bırak o sarmasın ama gerilme sistemi çalışıyor bu sadece sarma otomatiğinde olan bir sıkıntı :) yılan gibi kalsın dışarda sorun değil, çek tak sen genede :)

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;319062
Takmana engel değil ki, sen takmaya devam et mutlaka :) bende kemersiz hayatta kullanamam, bünye direk safe moda geçiyor :D bırak o sarmasın ama gerilme sistemi çalışıyor bu sadece sarma otomatiğinde olan bir sıkıntı :) yılan gibi kalsın dışarda sorun değil, çek tak sen genede :)

abi taksamda gergin durmuyoki tamamı dışarda olduğundan gevşek kalıyo hiç bi faydası olmaz ani bi durumda

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;319063
abi taksamda gergin durmuyoki tamamı dışarda olduğundan gevşek kalıyo hiç bi faydası olmaz ani bi durumda

Gerilme otomatiğinin çalışması lazım, onun mekaniği farklı, tamam bol durabilir ama hızlı çektin mi tak diye kitlemiyor mu sende?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yavaşmı Topluyor ? Yoksa Hiçmi Toplamıyor ?
Sağ Taraftaki Uyarsa Ben Sola Takacam , Benimkide Biraz Ağırlaştı. Topluyor Ama Ağır Ağır.

Birde Toplama Mekanizması İle Kilitleme Mekanizması Farklı. Şu Anda Kilitlemesi Lazım.

06lkn66

• Ziyaretçi
Kilitliyo ama toplayamadigindan bütün kemer disarda gerilmesi icin benim camdan cikmam lazim :)

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Geçmiş olsun, Airbag fişeği varsa tamir olmuyor diye duymuştum ama inşallah yanlış bilgidir.

Çevrimdışı Soner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar, ayni sorun bende de vardi.   Ekim 2011 de  Sanayidede 30 yada 40 TL ye yenisini taktirmsitim.