škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

202 km geçemedim

haluk1 · 184 · 54605

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haluk1;309469
son hıza yaklaşmışsınız derken?son kaç ki ?

Tahminen düz yolda 1.6 TDI'nın yapacağı maksimum hız 210 km/h'dır. Eksiği olur ama fazlası olacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: dgn;306865
Evet evet limit kalkınca 1.6TDI 230a dayayacak kadranı..

Şu an limit bir tek VW de var.Skoda da henüz yok diye biliyorum ben.Ki eğer aracınızda limit olsaydı tahminim 199u geçemezdiniz.

Doğan bizim passatlarda limit yok görünüyor VW 'nin Almanya dan girdiği online bir sistemi var sadece Almanyada ki VW servisleri girebiliyor ordan kontrol ettirdiğimizde bizim araçlarda limit olmadığı yazıyordu...

Alıntı yapılan: haluk1;309469
son hıza yaklaşmışsınız derken?son kaç ki ?

1.6 TDI ile daha fazla yapamazsınız maksimum hızı yakalamışsınız zaten
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
240-250 nasıl yaparım demişsiniz.1.6 tdi'a çip taksanız bile 240 a ulaşmanız imkansız bence.Zaten yüksek hız istiyorsanız TDI motora hiç bulaşmayın,Alın TFSI rahat edin :) Kaldı ki Octavia RS TDI bile 240'ı zor görüyor.1.6 TDI nasıl görsün ;)

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Octavia RS;309561
240-250 nasıl yaparım demişsiniz.1.6 tdi'a çip taksanız bile 240 a ulaşmanız imkansız bence.Zaten yüksek hız istiyorsanız TDI motora hiç bulaşmayın,Alın TFSI rahat edin :) Kaldı ki Octavia RS TDI bile 240'ı zor görüyor.1.6 TDI nasıl görsün ;)

Haklısınız. Yalnız araçlara çok azda ilgisi olan biri bile 1.6 TDİ'nin bu hıza çıkamayacağını bilir.. Neyse çok ön yargıyla yaklaşmak istemiyorum bilmeyedebilir..

Dediğiniz gibi Octi RS bile zor görüyor..Ben 4.200 devirde 231 km/h gördüm en son..Daha da giderdi...

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
limit yok denmiş de 1,6tdi 7ileri dsg 2010 model skoda octavia da 195 hız limiti var en azından benim araçta çünkü hiçbir şekilde o hızı geçemedim araçla. izmir çeşme otobanını herkes bilir heralde bu sene 3 kere fln git gel yaptım ve her seferinde de denedim araçta 4 kişi olup klima açıkken de 195 tek basıma klima kapalıyken de 195 s modunda d modunda hatta manuel kullanımda bile 195 den bir tık oynamadı. limitör dışında başka bir açıklamasının olduğunu da düşünmüyorum.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;309604
limit yok denmiş de 1,6tdi 7ileri dsg 2010 model skoda octavia da 195 hız limiti var en azından benim araçta çünkü hiçbir şekilde o hızı geçemedim araçla. izmir çeşme otobanını herkes bilir heralde bu sene 3 kere fln git gel yaptım ve her seferinde de denedim araçta 4 kişi olup klima açıkken de 195 tek basıma klima kapalıyken de 195 s modunda d modunda hatta manuel kullanımda bile 195 den bir tık oynamadı. limitör dışında başka bir açıklamasının olduğunu da düşünmüyorum.

Arkadaşım 205 km yi gördüğünü söylemişti OCTİ ile..

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;309609
Arkadaşım 205 km yi gördüğünü söylemişti OCTİ ile..

dediğim gibi hertürlü denedim hiçbirşekilde geçmiyor. aracın gittiği max bu olsa aynı yolda yüklü ve klima açıkken daha düşük olması lazım mantıken

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;309613
dediğim gibi hertürlü denedim hiçbirşekilde geçmiyor. aracın gittiği max bu olsa aynı yolda yüklü ve klima açıkken daha düşük olması lazım mantıken

Yarın yine de sorarım arkadaşıma..

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten 1.6tdi nin max yapabileceği sürat skoda nın sitesine göre 189 Bu kadar hız neyinize yetmiyor :D

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: WebKings;309691
Zaten 1.6tdi nin max yapabileceği sürat skoda nın sitesine göre 189 Bu kadar hız neyinize yetmiyor :D

zaten ist öyle gidilcek bir yer değil ama sehirdısı uzun yol yapıldığında arada insan görmek istiyor :))

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;309604

Skodaları bilmiyorum ama VW 'de durum bu VW nin diğer modellerini de bilmiyorum Almanya'da ki VW servisinde ki arkadaşa baktırdım bizim araçta limitör yok ama 220 km 'de kalıyor ancak yokuş aşağı 225 leri zorluyor daha gitmiyor

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;309707
Skodaları bilmiyorum ama VW 'de durum bu VW nin diğer modellerini de bilmiyorum Almanya'da ki VW servisinde ki arkadaşa baktırdım bizim araçta limitör yok ama 220 km 'de kalıyor ancak yokuş aşağı 225 leri zorluyor daha gitmiyor

tak basıma klima kapalı 195 görüp 4kişi klima açık 180 fln da tıkansa eyw arabanın hızı bu kadar kasmaya gerek yok dicem de bu şekilde olması biraz can sıkıyor :) bakalım bi chip çıksın da 1,6 tdi lara dsg ye bir skıntı yaratmazsa bir de öyle deneriz :)

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel devir ceviremiyor.Dizel 4000 d-d sonra bıtıyor.1500 kg araç 1.6 tdi ve 220-230 km-h hız hayal goruyorsunuz bence....

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;309710
tak basıma klima kapalı 195 görüp 4kişi klima açık 180 fln da tıkansa eyw arabanın hızı bu kadar kasmaya gerek yok dicem de bu şekilde olması biraz can sıkıyor :) bakalım bi chip çıksın da 1,6 tdi lara dsg ye bir skıntı yaratmazsa bir de öyle deneriz :)

DSG 'de chip zararlı dikkat ediniz derim.7-DSG 'ler fazla torka dayanamıyor 250 nm diye biliyorum bunun üstü tehlike yaratıyor.6-DSG 'ler ise 350 nm'ye kadar dayanıyor bende ilerde 170 hp 350 nm yaptırmayı düşünüyorum.Son hızda fazla fark olmuyor ama ara hızlanmalarda hissedilir fark olduğunu gördüm

Alıntı yapılan: gmmert;309711
Dizel devir ceviremiyor.Dizel 4000 d-d sonra bıtıyor.1500 kg araç 1.6 tdi ve 220-230 km-h hız hayal goruyorsunuz bence....

Aynen katılıyorum 1.6 TDI chip ile de o hızları göremez 2.0 TDI 140 HP chiı ile 235 km yi görüyor anca

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;309714
DSG 'de chip zararlı dikkat ediniz derim.7-DSG 'ler fazla torka dayanamıyor 250 nm diye biliyorum bunun üstü tehlike yaratıyor.6-DSG 'ler ise 350 nm'ye kadar dayanıyor bende ilerde 170 hp 350 nm yaptırmayı düşünüyorum.Son hızda fazla fark olmuyor ama ara hızlanmalarda hissedilir fark olduğunu gördüm

Sizin araçta 6 ileri dsg varsa hiç korkmayın bir sorun olacagını düşünmüyorum.Sıkıntılı olan dsgler yeni 7 ileri versiyonlarıydı.vw bildiğim kadarıyla yeni 7 ilerilerinde sıkıntılarını gidermiş.