škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

202 km geçemedim

haluk1 · 184 · 55007

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;423053
peki bu 150 den sonraki rüzgar sesinin farkındamısınız,ön camın orda fırtınalar kopuyor bende..

Benim 1.2 htp fabia 1 de o sesi 190 da fark ettim ancak.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: anamarina;423058

Müzik çok açıktı herhalde  :)

Fabia 1 ve Fabia 2'de rüzgar sesi 120 km'den sonra gayet bariz, üstne yol sesi ve motor sesini ekledin mi tam oluyor...  :D

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;423058

hocam amma yaptın haaaa hadi öyle olsun bakalım...:hanz:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bora-feat;423036
fabia 1,2 htp  lpg de 200  benzinde 215

oktavia  1,6 tdı düzde  215  eğimde 228 de eğim dediğim yer  türk telekon arena onun önünde geçen otoban  yazılım atılırsa eğer 1,6 tdı 105 hp lik motora  agresif stage 3 mode  240 görebiliyo  golf ün 1,6 tdı ın yazılımlısı 239 luk videosunu izledim oktavia babamda olmasa eğer  stage 3 yazılımdan bile daha agresif  motor avans sesini bozucak şekilde en agresifinden attırırdım 240 ı a deler geçerdim :)

süper b yede sağlam bi yazılımla  o kasa ağırlığından dolayı dezavantaj ama 230 u görme şansı var hafif eğimli yolda

Stage 3 chipe gerek yok :) soft yazılımlı 1.6 tdı fabia çok rahat 230 görüyor :)

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
rüzgâr sesi sadece aynalardan geliyor. o da rahatsız edici düzeyde değil. ön camdan ses yok.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat kazan;423038
acaba o ibre 215 i gösteriyorken yakıt tüketimi nerelerde geziyor?

215 le gitsen gitsen  2 bilemedin 3 km gidersin maksimum  anlıkta 20 litre gösterse ne olursun 30 litre gösterse ne olur 3 km de 3 tl fazla yakmış olursun en fazla  maksat aracı denemekti sonucudna

Alıntı yapılan: kadir_;423081
Stage 3 chipe gerek yok :) soft yazılımlı 1.6 tdı fabia çok rahat 230 görüyor :)

fabia  230 u görebilir belki ama bahsettiğim araclar oktavia ve  super b kasa ağılığı olsun aerodinamik yapısı olsun  fabiaya göre  büyük ve ağır ve genişler

1200  3 silindir motorda 215 gördüm   1,6 tdı fabia  90 hp oluyor bu tdı ler fabiada yazılımla 115 olur soft bi yazılımla  230 görebilir  ama daha görenide duymadım  çünki  golf 1,6 tdı  kasıklara kadar yazılım var  150 hp  239 u yırta yırta sonuda 240 oda hafif bir eğimde  fabia biraz düşündürdü şimdi beni:)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bora-feat;423111
fabia  230 u görebilir belki ama bahsettiğim araclar oktavia ve  super b kasa ağılığı olsun aerodinamik yapısı olsun  fabiaya göre  büyük ve ağır ve genişler

1200  3 silindir motorda 215 gördüm   1,6 tdı fabia  90 hp oluyor bu tdı ler fabiada yazılımla 115 olur soft bi yazılımla  230 görebilir  ama daha görenide duymadım  çünki  golf 1,6 tdı  kasıklara kadar yazılım var  150 hp  239 u yırta yırta sonuda 240 oda hafif bir eğimde  fabia biraz düşündürdü şimdi beni:)

1.6TDI 90 ile 105 hp motorlarda hiç bir fark yoktur tek fark yazılımdır bunu gazihan defalarca yazdı :) Bahsettiğim araçta 90 hp den 132 hp ye çıktı ve şuan 160 hplık B7 1.6 tdı passattan daha iyi gidiyor :)

Dyno üzerinde 240 gördü dahada gideri vardı bu da demek oluyor ki düz yolda rahat bir şekilde 240 görür :) Yazılımdan önce limitör vardı yanılmıyorsa 190 da tıkanıyordu..

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: kadir_;423117
1.6TDI 90 ile 105 hp motorlarda hiç bir fark yoktur tek fark yazılımdır bunu gazihan defalarca yazdı :) Bahsettiğim araçta 90 hp den 132 hp ye çıktı ve şuan 160 hplık B7 1.6 tdı passattan daha iyi gidiyor :)

Dyno üzerinde 240 gördü dahada gideri vardı bu da demek oluyor ki düz yolda rahat bir şekilde 240 görür :) Yazılımdan önce limitör vardı yanılmıyorsa 190 da tıkanıyordu..

Dyno'da gördüğü değeri yolda görmesi oldukça zor :)Çok uzun sürede görebilir ama 240 zor  :) ama zaten o aracın ara hızlanmaları yeter ;)

Alıntı yapılan: kucless;423020
Yol virajsız eğim yok ayrıca videosu mevcut en kısa zamanda ekleyeceğim.

edit: videoyu tükledim http://www.youtube.com/watch?v=mbeYO3oJpFI

Demek Passat ile farklı , mesela Passatların stock halde Vag 'dan baktığımızda limitor 205 yazıyor ve hiç bir şekilde o hızı geçmiyordu motorlarda farklılık yok aslında ama VW nin işi işte Skoda da limit acaba 215 mi ayarlı çok merak ettim
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;423127
Demek Passat ile farklı , mesela Passatların stock halde Vag 'dan baktığımızda limitor 205 yazıyor ve hiç bir şekilde o hızı geçmiyordu motorlarda farklılık yok aslında ama VW nin işi işte Skoda da limit acaba 215 mi ayarlı çok merak ettim

Bana da sanki 215 limitmiş gibi geldi. Bakmak lazım veya bir bilene danışmak...

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Mehmet gazihan  bu motorlarda sadece  yazılım farkı olduğunu söleyebilir  

motor kodlarıda  başta yazan 3 harfi aynı  105 le 90hp in CAY dır

enjektör ve turboda aynı olabilir   bu iki yazılımı farklı olan motorların  son limitlerimi aynımıdır .... 105 lik motorda yazılım ile 155-160 hp alınıyor sadece yazılım ile   1,6 tdı 90 hp tede  sadece yazılım ile bu güç alınabiliyomu veya diyelim  90 lık motora orjinal 105 lik yazılım attıktan sonra  birde extradan yazılım atıldığında  155-160 hp yapılsa   105 lik gibi dayanma gücü ne olucaktır  bunları bilmiyoruz gazihan mühendis işinde başarılı bir esnaf ama motorun içindekiler parça kodlarına bakmış bir insanmı  bunlar düşünülmeli ve sonra  sadece yazılmmı  ona karar verilmeli  

veya bu iki motor sökülüp parçalandığında  parça kodları aynımıdır  dışardan göründüğü gibi değilde bide bu motorların içindeki parçalar aynımıdır

Bilemeyiz iki motorun içindeki pistonları belki 105 liğin pistonları güçlendirilmiştir vs vs diğer parçalarıda

enjektör boruları  rail rampası (kütük)  kodları aynımıdır acaba

160 hp lik 1,5 ton bir passat tan   132 hp lik 1100 kg  fabia hem hafif  hem dar bu demek olurki rüzgar sürtünme payı  vede aerodinamik yapısı konusunda daha avantajlı fabia   daha iyi yürümesi normal   28 hp passat fazla olabilir ama  400 kiloda ağır  vede geniş  lastiğin yere basan tabanıda fazla her türlü düşünmek lazım daha iyi yürümesi gayet normal:)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
yahu normal günlük kullanımlık bir aracın 200 üzeri yapması ne kadar dertmiş :) araç iyi hızlansın güzel ivmelensin yeter, sanki her yere 200 km/s hızla mı gidiyoruz. 200 yapmasın 190 yapsın 180 yapsın nolacak yani. amaç 200'ün üstünde gitmekse bu amaca yönelik farklı araçlar var, eldekileri zorlamaktansa o tarz araçlara yönelmek daha mantıklı :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alacaksın 1.2 motorlu turbo Fabiş, her istediğinde 205 km sürati nazlanmadan göreceksin, haaa, gerek var mı, bence de yok  :)

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;423209
Alacaksın 1.2 motorlu turbo Fabiş, her istediğinde 205 km sürati nazlanmadan göreceksin, haaa, gerek var mı, bence de yok  :)

İrfan başkan  kanımıza girion  heveslenioz ama piyasada  sıfırı yok  üzülüyoruz sonra  satışa sunulduğu an ilk alıcak kişiyim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bora-feat;423244
İrfan başkan kanımıza girion heveslenioz ama piyasada sıfırı yok üzülüyoruz sonra satışa sunulduğu an ilk alıcak kişiyim

Rapid var, Golf var  :) Fabia gelmeyecek gibi ilelebet

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;423253
Rapid var, Golf var  :) Fabia gelmeyecek gibi ilelebet

Başkan benim aracın resimlerini gördün basık bir arac :)  ama performans yok yani  ivmeleme çok iyi değil bu basıklıkta  bri aracın kaputun altına 1,2 tsı motor koysalar şimdi  bende bi custom yazılım çaksam üstüne 140 hp leri görsem  bunun tadını  ne golf verebilir nede rapid yani  sen stock fabia 1,2 tsı sahibisin verebilirmi sence :)

Şahsen sıfır golf alabilicek kadar durumum iyi ama karizma peşinde olmayan birisiyim aynı kalitede daha ucuzu varken  ve kasa yapısından dolayı daha fazla performans vereceği bile bile golf e bu parayı yatırmak bana mantıklı gelmez :)

Ama golf alanada  rapid alanada saygım sonsuz  zevkler ve renkler asla tartışılmaz