škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yol bilgisayarından lpg verisini görmek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba bugün gezerken şu videoyu gördüm neden olmasın diye düşündüm çünkü kendi aracımda avrupada bazı yerlerde orjinal lpg ile satılıyor ve kitapçıkta lpg için ayrı bir lpg göstege çubuğu, ikaz lambası gibi sistemlerin olduğunu gördüm. Muhtemelen videoda da onun gibi bir sistemi aktif etmiş olabilirler. Sizce bu nasıl mümkün olabilir vag-comla aktif edilebilir mi?kime nerde nasıl  yaptırırız. Saygılar :)

http://youtu.be/ZXua99ws0Wg

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skodalar hiçbir yerde LPG ile satılmadığı için bir kere LPG 'te uygun beyin bulunması,  beyinden LPG tankına ve yine muhtelif yerlere kablo,  sensör vs. takılması,  özel gösterge paneli ve LPG' ye uygun yol bilgisayarı gerekiyor...  Çook uzun iş

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;470037
Skodalar hiçbir yerde LPG ile satılmadığı için bir kere LPG 'te uygun beyin bulunması,  beyinden LPG tankına ve yine muhtelif yerlere kablo,  sensör vs. takılması,  özel gösterge paneli ve LPG' ye uygun yol bilgisayarı gerekiyor...  Çook uzun iş

Aracım seat ibiza kitapçığında uyumlu yol bilgisayarı olduğunu görebiliyorum

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu şu şekilde yapılabilir bence. Tüketim bilgisi CANBUS üzerinden ince ayar yapılabilen birşeydir. örneğin aracınızın km başına yaptığı tüketim verisini Benzine göre ayarlıdır. eğer siz km başına yapılan tüketimi LPG olarak biliyorsanız Örneğin 100 km de 6 lt benzin yakar / 8 lt LPG diyebiliyorsanız. VAS, VCDS ile girip Tüketim verisini yüzde kaçsa ona göre arttırabilirsiniz. Böylece tüketim ekranında canlı tüketimde ve bunlara bağlı olarak hesaplanan lt/100km gibi  bütün ekranlarda LPG için olan datayı görebilirsiniz. Ancak depo doluluğu ve menzil ekranları sensörler benzin deposunda olduğu için yine yanlış görünürler.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ne gerek var kurcalamaya? :D 2 gün sonra lpg nin şamandırası bozulucak falan falan falan..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;470037

Yurt dışında octavialar lpg ve cng li olarak fabrika çıkışlı satılıyor.

Alıntı yapılan: rumiexile;470061
Bu şu şekilde yapılabilir bence. Tüketim bilgisi CANBUS üzerinden ince ayar yapılabilen birşeydir. örneğin aracınızın km başına yaptığı tüketim verisini Benzine göre ayarlıdır. eğer siz km başına yapılan tüketimi LPG olarak biliyorsanız Örneğin 100 km de 6 lt benzin yakar / 8 lt LPG diyebiliyorsanız. VAS, VCDS ile girip Tüketim verisini yüzde kaçsa ona göre arttırabilirsiniz. Böylece tüketim ekranında canlı tüketimde ve bunlara bağlı olarak hesaplanan lt/100km gibi  bütün ekranlarda LPG için olan datayı görebilirsiniz. Ancak depo doluluğu ve menzil ekranları sensörler benzin deposunda olduğu için yine yanlış görünürler.

Beyin fonksiyonlarına müdahale yazılımla mümkün olmuyor anca beyni açıp cracklemek lazım

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anaa LPG'li octi var mıydı yahu. Buraya getirseler satar bence..

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;470025
Merhaba bugün gezerken şu videoyu gördüm neden olmasın diye düşündüm çünkü kendi aracımda avrupada bazı yerlerde orjinal lpg ile satılıyor ve kitapçıkta lpg için ayrı bir lpg göstege çubuğu, ikaz lambası gibi sistemlerin olduğunu gördüm. Muhtemelen videoda da onun gibi bir sistemi aktif etmiş olabilirler. Sizce bu nasıl mümkün olabilir vag-comla aktif edilebilir mi?kime nerde nasıl  yaptırırız. Saygılar :)

http://youtu.be/ZXua99ws0Wg
merhaba
hocam benim aracım 2015 model skoda fabia 1.0 mpi motor bende aracıma lpg montajı yaptırdım fakat aracım lpg de gitmesine rağmen benzin göstergesi benzin harcıyormuş gibi benzin ibresi düşüyor sizde de bu sorun varmı cevabınız için şimdiden teşekkür ederim sağolun

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;648643
Peki depodaki benzin duruyormu.
depodaki benzin duruyor hocam

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg yi takan yerle bi gorusun. Kimisi bir modulden bahsetmiş. Kimisi kobtak ac kapa yap demiş. Benimkinde sorun yok. Genelde fransiz araclarda oluyormuş