škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SKODA FABİA 2001 1.4 68 bg. COMFORT ALINIRMI ÇOK TEMİZ!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asiblue06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s.a arkadaşlar ben skoda fabia 1.4 comfort 68 bg. almayı düşünüyorum araba temiz 80.000 de expertiz de soktum sıkıntısı yok  bu konuda tecrübeli olanlardan yyorum bekliyorum şimdiden tşl ler

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şehir içi benzin tüketimi yaklaşık 9-10 lt/100km dir.

sağlam, kaliteli, donanımlı bir araç fiyatına göre. eğer şartlar el verirse 1.4 elegans 101 lik modelini almak daha mantıklı. tavsiye ederim.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı asiblue06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
14000 fiyat temiz araç kaza bela değişen parça boya yok arabaya iyi bakılmış fakat formda söylenenler çok karşık kimi açı sensörü kimi otomatik camlar  kimide 1.4 mpi 68bg motoru kötülüyor ben anlamadım lütfen kullananlar  açıkça anlatırsa sonra pişman olmayayım

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;296420
şehir içi benzin tüketimi yaklaşık 9-10 lt/100km dir.

sağlam, kaliteli, donanımlı bir araç fiyatına göre. eğer şartlar el verirse 1.4 elegans 101 lik modelini almak daha mantıklı. tavsiye ederim.

10 litremi :S ? 1.4 68 hp araba bu kadar çokmu yakar bu nedir :S

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: asiblue06;296425
14000 fiyat temiz araç kaza bela değişen parça boya yok arabaya iyi bakılmış fakat formda söylenenler çok karşık kimi açı sensörü kimi otomatik camlar  kimide 1.4 mpi 68bg motoru kötülüyor ben anlamadım lütfen kullananlar  açıkça anlatırsa sonra pişman olmayayım
1.4MPI 68 HP olan motor, Favorit' in 1289cm³' lük motorunun hacminin 1400cm³' e çıkartılmış versiyonudur. Kullanmadım o nedenle iyidir-kötüdür gibi bir yorum yapamam. Bilgilerinize.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia RS;296426
10 litremi :S ? 1.4 68 hp araba bu kadar çokmu yakar bu nedir :S

8 valf, nispeten eski teknoloji çok nokta enj. olmasına rağmen. gaz pedalı tele bağlı elektronik değil..

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı asiblue06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fiyat araca ve modeline göre uygunmu? bide 3-4 sene sıkıntısız binmek mümkünmü masrafsız??

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asiblue06;296431
fiyat araca ve modeline göre uygunmu? bide 3-4 sene sıkıntısız binmek mümkünmü masrafsız??

fabia I lerin makyajsız yani ilgilendiğiniz modellerde direksiyon açı sensörü problemli doğru. cam konusunda da haklısınız.

bunlar makyajlı modellerde düzeltildi. 2005 ve sonrasında.

modelini yazmamışsınız ama sonuçta otomobil dayanıklı tüketim malı olduğu için problem potansiyeli her araçta vardır.

7-10 yaşında bir araç alacaksınız.. kimse 3-4 sene masrafsız bineceğinizin garantisini veremez. :)

ancak fabia problem potansiyeli düşük otomobiller içinde yer alır. yani 'yağını suyunu koy bin' cinsinden.

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı asiblue06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2001 model 1.4 comfort 68bg orjinal 80.000 de

Alıntı yapılan: Birkan;296434
fabia I lerin makyajsız yani ilgilendiğiniz modellerde direksiyon açı sensörü problemli doğru. cam konusunda da haklısınız.

bunlar makyajlı modellerde düzeltildi. 2005 ve sonrasında.

modelini yazmamışsınız ama sonuçta otomobil dayanıklı tüketim malı olduğu için problem potansiyeli her araçta vardır.

7-10 yaşında bir araç alacaksınız.. kimse 3-4 sene masrafsız bineceğinizin garantisini veremez. :)

ancak fabia problem potansiyeli düşük otomobiller içinde yer alır. yani 'yağını suyunu koy bin' cinsinden.
Haklısınız elbette masraf yaparsınız tabikii ama benım anlatmak istediğim  kronik sıkıntılar kullanıcıdan kaynaklanmayan  mesela açı sensörü nasıl bir bela  yetkili servisler bu sorunu çözebildimi  vs...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
açı sensörü muhabbetlerini okumuştum ama şu ana kadar yani 2007 kasım ayından bu yana 2 octimde de görmedim duymadım.inş olmaz da.ama bana kalırsa senden önceki elemanın aracını nasıl kullandığıyla da alakalı bişi.bakımları zamanında  tam yapıldıysa,kaliteli malzeme kullanıldıysa ki bunların bakım faturalarını,servislere sorarak da öğrenbilirsiniz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ak47

• CLİO 1.4 16V 100 HP
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;296428
8 valf, nispeten eski teknoloji çok nokta enj. olmasına rağmen. gaz pedalı tele bağlı elektronik değil..

68 lik fabialarda gaz teli yok.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır araba almıyorsunuz ki açı sensörüne takılmışsınız, 80 bini devirmiş bir araba, 80 bine kadar o sorunu yaşadıysa çoktan yaşamıştır zaten, yani 80 binden sonra ortaya çıkacak bir sorun değil, önceki sahibi yaptırmıştır zaten, kaldı ki olacak diye kanunuda yok o sorunun. Açı sensörü almayı düşündüğünüz modelde daha az ortaya çıkan bir sorundu, belli bir seride ortaya çıkmıştı sadece. Çokta pahallı sorun değil, açı sensörüne kadar sorun açsa incir ağacı dikecek ne parçalar var, yeterki onlar sorun çıkartmasın. Açı sensörü bunların yanında şerbet kalır.
Fabia 1 oturmuş araba artık, çözülemeyecek hiçbir sorunu yok, merak etmeyin.

Bluedays

• Ziyaretçi
Bi arkadaşım 2010 yılında sıfır focus aldı. 2 ay sonra yokuş aşağı giderken (hafif eğimli bir yokuş) aracın frenleri boşaldı. Elfreniyle arkadaşımız zar zor durabildi. Araç 2 aylık bir araç gerisini düşünün artık...
Bunlara takılmayın, modeline göre temizse alın, binin,keyfini sürün.

Çevrimdışı byberkan

• CEO
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sakın böyle bir hata yapmayın.2000 senesinde sıfır çıkartmıştık.Bursaya ilk geldiğinde.En ummadık zamanda en ummadık sorunları çıkardı.hararet sorunu hiç bitmedi.Araba sürekli servisteydi.Bir iyiydi bir kötü.Arabaya güvenip uzun yol yapamaz olmuştuk ailecek.Çünkü biliyorduk bir rampada hararet yapacağını :D Bir süre sonra satmıştık.Aman diyeyim belki bu durum sadece bizim araba ile ilgilidir ama bana sorarsanız ben almayın derim.

Db1

• Ziyaretçi
Bende vardi bundan. Hicbir sorun yasatmamisti. Tek soruju olan kucuklugu vardi. Fakat motor gucu yetmez. O soeun olabilir. 68bg almayin derim.