škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb gizli özellik varmı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;294863
Bende ikisini kullandım fakat B6'yı...
Bana göre hiç bir fark yok..B7'yi nasıldır bilmiyorum..
Ama Jantın 18 olmasına rağmen beni hiç rahatsız etmediğini söyleyebilirim..Sipariş verirken çok düşündüm kaygılarım vardı esneme az olur diye ama sonradan bu kaygılarım yersiz çıktı.
zaten yeni kasa superb B6 passatın uzatılmış hali üzerine tasarlanan araçtır.tabiki b6 passatdan ka kat iyi bir araç fakat B7 passat cok iyi abi ben superb elegencemi b7 passat trend dersen passatı tercih ederim

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: superbdolar;294910
zaten yeni kasa superb B6 passatın uzatılmış hali üzerine tasarlanan araçtır.tabiki b6 passatdan ka kat iyi bir araç fakat B7 passat cok iyi abi ben superb elegencemi b7 passat trend dersen passatı tercih ederim

Kişiye göre değişir kriterler..Fakat Ben Passat B7 2.0 TDİ Highline sipariş verip tipini gördükten sonra siparişi iptal edip SuperB almış biri olarak hiç pişman değilim..İyiki SuperB almışım..Ayrıca Passat B7'nin kötü görüntüsü SuperB satışlarını arttırdı..Bunu bizzat kendi memleketimde görüyorum..Belki başka illerde bu kadar yoktur ama yaşadığım kentte günde 7 8 tane SuperB görüyorum..

Passat/SuperB karşılaştırmasındaki son sözlerimi şöyle tamamlamak istiyorum;

SuperB Hakkında en mizahi ve güzel yorumu Passat profesörü Sn.Taner Göde yapmıştır..Hiç unutamıyorum bu yorumu...

'Taner Göde: İlla muhtar Fikret'in şımarık kızı Buket'i almak zorunda değilsin, bakkal Osman'ın kızı Fadime de pekâlâ yakışır. "Farketmez" diyenler için biçilmiş kaftandır SÜPER-"B", hem daha uzun, hem daha ağır ve makam-mevkii tarzına sahip, şöyle KARA RUH gibi simsiyah bir araç S-Classe Mersedes kadar ürkütür insanı, İspanyol çeliğinden mâmül kendi kendini bileyen ustura gibi kemikleri şıngırdatabilir, PASSAT'a "PAŞAM" dedirten uzun platform, uzun kasa, Çek-O-Slovak (Çek-O-Mastik değil) ince işçiliğinin çok şükür ki Türkiye'ye kadar gelebilmiş ve artık PASSAT'a alternatif değil, PASSAT'a rakip olan bir araçtır. Daha dolu, daha ucuz, ve belki de daha kaliteli... Skoda Superb

Valla ben SKODA SUPERB görsem şunun gibi muhakkak yol veririm, saygı, itimat, ehemmiyetten ötürü.

Not: S 320 CDI LONG 4 MATIC görsem kaçarım '
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2011, 00:09:50 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passatta güzel ve kaliteli bir araç.

Artık bir noktadan sonra tercihler ve hem içsel, hem de dışsal etkilerle oluşmuş algılar devreye giriyor.

Benim B7 Passattan vazgeçmemin nedeni dış tasarımın hoşuma gitmemesiydi,

Bir kaç şey daha vardı ama, asıl etken dış tasarımdı.

B7 Passat için verdiğim kaporayı geri aldım, SuperB aldım.

Artık bir noktadan sonra tercih meselesi.

Passatım yok ama seviyorum,

SuperB'im var ve seviyorum.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akbilge;294921
Passatta güzel ve kaliteli bir araç.

Artık bir noktadan sonra tercihler ve hem içsel, hem de dışsal etkilerle oluşmuş algılar devreye giriyor.

Benim B7 Passattan vazgeçmemin nedeni dış tasarımın hoşuma gitmemesiydi,

Bir kaç şey daha vardı ama, asıl etken dış tasarımdı.

B7 Passat için verdiğim kaporayı geri aldım, SuperB aldım.

Artık bir noktadan sonra tercih meselesi.

Passatım yok ama seviyorum,

SuperB'im var ve seviyorum.

:ok::ok:

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;294916
Kişiye göre değişir kriterler..Fakat Ben Passat B7 2.0 TDİ Highline sipariş verip tipini gördükten sonra siparişi iptal edip SuperB almış biri olarak hiç pişman değilim..İyiki SuperB almışım..Ayrıca Passat B7'nin kötü görüntüsü SuperB satışlarını arttırdı..Bunu bizzat kendi memleketimde görüyorum..Belki başka illerde bu kadar yoktur ama yaşadığım kentte günde 7 8 tane SuperB görüyorum..

Passat/SuperB karşılaştırmasındaki son sözlerimi şöyle tamamlamak istiyorum;

SuperB Hakkında en mizahi ve güzel yorumu Passat profesörü Sn.Taner Göde yapmıştır..Hiç unutamıyorum bu yorumu...

'Taner Göde: İlla muhtar Fikret'in şımarık kızı Buket'i almak zorunda değilsin, bakkal Osman'ın kızı Fadime de pekâlâ yakışır. "Farketmez" diyenler için biçilmiş kaftandır SÜPER-"B", hem daha uzun, hem daha ağır ve makam-mevkii tarzına sahip, şöyle KARA RUH gibi simsiyah bir araç S-Classe Mersedes kadar ürkütür insanı, İspanyol çeliğinden mâmül kendi kendini bileyen ustura gibi kemikleri şıngırdatabilir, PASSAT'a "PAŞAM" dedirten uzun platform, uzun kasa, Çek-O-Slovak (Çek-O-Mastik değil) ince işçiliğinin çok şükür ki Türkiye'ye kadar gelebilmiş ve artık PASSAT'a alternatif değil, PASSAT'a rakip olan bir araçtır. Daha dolu, daha ucuz, ve belki de daha kaliteli... Skoda Superb

Valla ben SKODA SUPERB görsem şunun gibi muhakkak yol veririm, saygı, itimat, ehemmiyetten ötürü.

Not: S 320 CDI LONG 4 MATIC görsem kaçarım '
söylediklerinize tamamen katılıyorum bu arada Allah hayırlı etsin superb aracınızı ....bizdeki superb 1.4 tsi elegance aracımız var ve gayet memnunum amma özellikle su dört aracı yakın günlerde kullanma sansım oldu ve arabaları virajlarda baya bi zorladım.. bunlar insignia 1.6 t passat 1.4 tsi dsg 1.6 tdi bmteknoloji honda accord 2.0 superb 1.6 tdi ...ayrıyeten bunlarıda o günlerde test etmiştim mercedes e 200 cgi audi a6 2.0 tdi bmw x1 2.0 tdi x drive.....bu araçların hepsini bir ay içinde test etişimdir ayrıca test arşivimmde bunların dışında yeni araçlardan bi on araçtan fazlasıda vardır ama ozamanki duygu ve algılarım cok önemli idi hepsini yakın zmanlarda test ettiğm için aralarındaki farkı daha kolay hissedebiliyordum bunlardan audi mercedes a6 passat B7 nin yol tutuşları sürüş konforu amartisör gibi karştırmalarımda birbirine yakındır fakat mercedesin yoldan gelen sesi daha az ve amartisörleri daha yumusaktı.... diğer yandan superb 1.6 tdi bunların bir altında olmasına rağmen kesinlikle iyi ve diğer accord insignia ise bunların cok altında heleki şu opel insignia 1.6 turbo motor araca cok fazla gelmiş o motor o aracın harcı değil araca basınca hiç güven vermiyor accord bile daha cok güvende veriyo ayakları yere sağlam basıyo motoru birbirine yakın olduğu için karşılaştırıyorum.. hondayı ise cok görmüyorum aracın belli bir geçmişi var aracı alan belli bir hitap ettiği kesim var yol tutuşu cok başarılı değilvw gurubu araçlarına göre ama amartisör yol konforu tatmin edici ama tatlı bir araç alıpta pişman olan hiç görmedim ama opel insignia alıpta pişman olan forum sitelerinde baya bi arkdas gördüm....
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2011, 21:48:17 Gönderen: superbdolar »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;295183
söylediklerinize tamamen katılıyorum bu arada Allah hayırlı etsin superb aracınızı ....bizdeki superb 1.4 tsi elegance aracımız var ve gayet memnunum amma özellikle su dört aracı yakın günlerde kullanma sansım oldu ve arabaları virajlarda baya bi zorladım.. bunlar insignia 1.6 t passat 1.4 tsi dsg 1.6 tdi bmteknoloji honda accord 2.0 superb 1.6 tdi ayrıyeten bunlarıda o günlerde test etmiştim mercedes e 200 cgi audi a6 2.0 tdi bmw x1 2.0 tdi x drive.....bu araçların hepsini bir ay içinde test etişmdir ayrıca test arşivimmde bunların dışında bi on araçtan fazlasıda vardır ama ozmanki duygu ve algılarım cok önemli idi hepsini yakın zmanlarda test ettiğm için aralarındaki farkı daha kolay hissedebiliyordum bunlardan audi mercedes a6 passat B7 nin yol tutuşları sürüş konforu amartisör gibi karştırmalarımda birbirine yakındır fakat mercedesin yoldan gelen sesi daha az ve amartisörleri daha yumusaktı.... diğer yandan superb 1.6 tdi bunların bir altında olmasına rağmen kesinlikle iyi ve diğer accord insignia ise bunların cok altında heleki şu opel insignia 1.6 turbo motor araca cok fazla gelmiş o motor o aracın harcı değil araca basınca hiç güven vermiyor accord bile daha cok güvende veriyo ayakları yere sağlam basıyo motoru birbirine yakın olduğu için karşılaştırıyorum.. hondayı ise cok görmüyorum aracın belli bir geçmişi var aracı alan belli bir hitap ettiği kesim var yol tutuşu cok başarılı değilvw gurubu araçlarına göre ama amartisör yol konforu tatmin edici ama tatlı bir araç alıpta pişman olan hiç görmedim ama opel insignia alıpta pişman olan forum sitelerinde baya bi arkdas gördüm....

Haklısınız..Ama ben süspansiyonda Mercedes'in üzerine tanımam..Resmen bulutların üzerinde gidiyormuş hissi veriyor..Bir ağabeyimde Mercedes S280 Kırmızı 1978 model bir araç var..O aracın bile süspansiyonu çok rahat..Birde şimdi satılığa koyduğu 2011 Model Mercedes S350L CDİ AMG si var..1978 modeli ile hemen hemen aynı rahatlık..Yani 1978 yılındaki konfor 2011 deki daha a da artan konfor..Mercedes bu konuda bir numara..

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;295212
Haklısınız..Ama ben süspansiyonda Mercedes'in üzerine tanımam..Resmen bulutların üzerinde gidiyormuş hissi veriyor..Bir ağabeyimde Mercedes S280 Kırmızı 1978 model bir araç var..O aracın bile süspansiyonu çok rahat..Birde şimdi satılığa koyduğu 2011 Model Mercedes S350L CDİ AMG si var..1978 modeli ile hemen hemen aynı rahatlık..Yani 1978 yılındaki konfor 2011 deki daha a da artan konfor..Mercedes bu konuda bir numara..
sizde haklısnız :) mercedesin süspansiyonları amartisörleri yoldan gelen darbeyi emme kabiliyeti bi efsane

Çevrimdışı torrentialrun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yalnız b7 passat ve superb arasında ben çok fark göremedim yol tutuş açısından.
iki aracı da çok zorladım. esp nin tadına varınca araçları daha bi zorlamaya başladım.
iki arabadada esp devreye girecek şekilde virajlara çok girdim.
superb de esp biraz daha erken devreye giriyordu bunun nedeni de aslında passat ile arasındaki uzunluk ve kilo farkı bence.

değilse iki araçta kullanılan yürür aksamların hepsinin aynı olması gerekiyor. fren balataları falan bosch. disklerin boyu şekli aynı. süspansiyon sertliği vs herşey aynı gibiydi..

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: torrentialrun;295495
iki aracı da çok zorladım. esp nin tadına varınca araçları daha bi zorlamaya başladım.
superb de esp biraz daha erken devreye giriyordu bunun nedeni de aslında passat ile arasındaki uzunluk ve kilo farkı bence.

değilse iki araçta kullanılan yürür aksamların hepsinin aynı olması gerekiyor. fren balataları falan bosch. disklerin boyu şekli aynı. süspansiyon sertliği vs herşey aynı gibiydi..

güzel tespit...:ok:

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: torrentialrun;295495

Kesinlikle yol tutuşunda cok fark yok ama  fark var zaten güzel bi tespitte bulunmuşsunuz esp passata göre daha erken devreye giriyo.aracın bu yönü passata göre hem uzunluğu hemde passatan daha yüksek olmasından geliyor diye düşünüyorum.ve keskin virajlarda passat daha konforlu araçta herhangi bir titreşim hissettirmiyor fakat süperb cok zorladım belki uzun yolda 1000 km gtmşmdir keskin virajlarda araç biraz titreşimi hissettiriyo..

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;301008
http://www.arabam.com/Test/Skoda-Superb-16-TDI-CR-Elegance/Detay-294254

Bir önceki SuperB Testlerinde daha farklı şeyler söylenmiş bunda biraz daha farklı..Tutmuyor birbirini..Ama genel anlamda güzel bir test..:)

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu gün güzel bir özelliğini keşfettim, belki bilmeyenleriniz vardır... araç boştayken gazı sonuna kadar köklesenizde devir 3.000 - 3,500 devirlerde kalıyor. Aracı bağırtamıyorsunuz :) Şöyle bir 7 bin yapayım filan olmuyor :) Ayrıca düşük hız yüksek vitesde giderken ani gaz verdiğinizde aracın normalde sübap sesi, titreme boğulma kasılma gibi hareketlere girmesi lazım, benzer birşey oluyor düz vites araba ama tiptronik gibi davranıyor, Sanki otomatiklerde olan bir anlık gaz kesmeyi yapıp ekranda düşük vites uyarısı çıkıyor, hemen farkedip vitesi gösterdiğine getirdiğinizde araç toparlıyor... Ufak ama hoş ayrıntılar.

Bu topiği açarken bu ve benzeri şeylerden bahsedilmesini istemiştim, gerçi başka hoş sohbetler olmuş. tekrardan konu toparlanmış olur bu vesile ile...

Saygılar...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hekimoglu78;303101
Bu gün güzel bir özelliğini keşfettim, belki bilmeyenleriniz vardır... araç boştayken gazı sonuna kadar köklesenizde devir 3.000 - 3,500 devirlerde kalıyor. Aracı bağırtamıyorsunuz :) Şöyle bir 7 bin yapayım filan olmuyor :) Ayrıca düşük hız yüksek vitesde giderken ani gaz verdiğinizde aracın normalde sübap sesi, titreme boğulma kasılma gibi hareketlere girmesi lazım, benzer birşey oluyor düz vites araba ama tiptronik gibi davranıyor, Sanki otomatiklerde olan bir anlık gaz kesmeyi yapıp ekranda düşük vites uyarısı çıkıyor, hemen farkedip vitesi gösterdiğine getirdiğinizde araç toparlıyor... Ufak ama hoş ayrıntılar.

Bu topiği açarken bu ve benzeri şeylerden bahsedilmesini istemiştim, gerçi başka hoş sohbetler olmuş. tekrardan konu toparlanmış olur bu vesile ile...

Saygılar...

DSG'de öyle..p veya n konumunda gazı kökleyince 2.500 devirde kalıyor...

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim bir sorum var,
Aracımda hareket haline geçtiğimde kapıların otomatik kilitlenmesini istiyorum. Superb lerde böyle bir özellik yok mu? Varsa nasıl yapıldığını bilen bir arkadaş var mı?

Tşk.