škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Meşhur Konu (Kış Lastiği)

timsah · 57 · 18185

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;288318
1 hafta önce üretilip, test edilip, yüklenip, gümrükten geçip, distribütöre oradan da bayiye gelmesi bana daha garip geldi  :D

Dumanı üstünde diyollar buna :D

Tulgar

• Ziyaretçi
Benim aldığım lastiklerin ikisi35/11,ikisi 41/11 tarihli.Yeni çıkan bir model olduğu için,oldukça yeni üretim.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim kışlıklar geçen hafta geldi takıldı.

Ancak lastikçi balansının biraz kullandıktan sonra yapılırsa daha iyi olacağını söyledi. Aslı var mı bu işin?  

Bir de bugün balans için gittiğimde arka lastiklere gerek yok, direksiyonu sallamaz, nasıl olsa 3 ay sonra sökülecek filan dedi. Ben de çok ısrar etmedim ama bir daha ki sök tak işlemi için başka lastikçi bulurum.

Arka lastikler balanssız olursa sıkıntı olur mu? Direksiyonu etkilemezse bile hafif de olsa yalpalama yürüyen aksama zarar verir mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Titreşim pek hoş olmaz, bence yaptır balansını

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;299713
Titreşim pek hoş olmaz, bence yaptır balansını
Katılıyorum.
Arkalardaki bozuk balans, aracın arka kısmının yalpalamasına neden olur. Belki hissetmezsiniz ancak sonuçta hoş bir şey değil. Demek ki sürekli otobanda gidiyor olsan, önlerin balansını da hiç yapmayacak.:wnk:

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Alıntı yapılan: agasarca;299710

Ancak lastikçi balansının biraz kullandıktan sonra yapılırsa daha iyi olacağını söyledi. Aslı var mı bu işin?  

Bir de bugün balans için gittiğimde arka lastiklere gerek yok, direksiyonu sallamaz, nasıl olsa 3 ay sonra sökülecek filan dedi. Ben de çok ısrar etmedim ama bir daha ki sök tak işlemi için başka lastikçi bulurum.

Arka lastikler balanssız olursa sıkıntı olur mu? Direksiyonu etkilemezse bile hafif de olsa yalpalama yürüyen aksama zarar verir mi?

Hep söylerim.. lastik tarihi okumaktan aciz.. lastik üzerindeki simgelerden habersiz lastikçiler olduğu gibi.. balans konusunda bile cahil lastikçilerimiz var malesef..

Bir de bu adamlar millete lastik öneriyor..

Offf off.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yola gitmeyecek olsam da başka bir lastikçide arkalara da balans yaptıracağım.

Bugün lastikçideki balans cihazını incelediğimde alındığından beri yerinin kımıldamadığı belliydi. Belki 3, belki 5 senelik. Eminim ki bu cihazların kalibrasyonları yapılmıyor.

Bu durumda balans yapılmış lastiklere nasıl güvenebiliriz?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: agasarca;299767
Uzun yola gitmeyecek olsam da başka bir lastikçide arkalara da balans yaptıracağım.

Bugün lastikçideki balans cihazını incelediğimde alındığından beri yerinin kımıldamadığı belliydi. Belki 3, belki 5 senelik. Eminim ki bu cihazların kalibrasyonları yapılmıyor.

Bu durumda balans yapılmış lastiklere nasıl güvenebiliriz?

Böyle bir şüphen de varsa, bence dört lastiğin de balansını kontrol ettir. Naçizane tavsiyemdir.

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Malum havalar iyice soğudu yerler gece biraz buza çekmeye başladı.. Benim sizlere tavsiyem Petlas almayın arkadaşlar.. Dandik bi Rus markası vardı Jazz'da inanın bu sorunları yaşamadım.. 110 dedim araba şerit değiştirdi neredeyse.. :D Tabi bu arada kış lastiği ile fazla hız yapılmaması gerektiğinide hatırlatalım!!

Çevrimdışı mustafay76

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.lastikjantdunyasi.com
Petlas kış lastiklerinde giderek performansını artırıyor ve kullananlar olumlu referans veriyor. Ankara da 195 55 15 petlas kış lastiği 150 tl, ücretsiz kargo hizmetleri de var..ben 205 55 16 yı 185 tl ye aldım..

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Servisin bana söylediğini aynen söylüyorum:
"Abi, Petlas'ta rot ve balans sorunu yaşıyoruz.. Bir türlü rot tutturamıyoruz.."
Bende şu an arabanın resmen gezindiğini hissediyorum.. Hız adına bir şey yapılmıyor.. Fren mesafesi belki iyidir bilmiyorum ama şu an hiç memnun değilim ben..

Ben tanesini 120 TL'den aldım..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;299710

Ne marka idi lastikler Cafer? Sen söylemiştin gerçi ama ben unuttum..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI