škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Sohbet / Hızlı Soru-Cevap

HasanK · 2410 · 1034916

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;569315
Ankara için yakala.co da şöyle bir satış var, kampanyanın bitmesine 14 saat kalmış. Sizce mantıklı mı? fiyat performans ve daha önce bu yeri kullanan oldu mu? [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] ve [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION] size de sorayım belki bakan olmaz buraya (malum süre kısıtı var) Mekan Dikmende anladığım kadarıyla.

http://www.yakala.co/lucky-car-washta-oto-bakim-ve-temizlik-5?category=4&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=06-04-2016_ankara&utm_emmid=743F3492E261488FBD2437B30AE7E768&utm_emcid=3D51D1F8712A495CA092FBA6EA86D716

● Premium Araç Temizlik ve Bakım Paketi 650 TL yerine 99 TL!

Meguair's ürünleri ile...

PREMIUM PAKET İÇERİĞİ:

• Boya koruma

• Antibakteriyel koltuk temizliği

• Antibakteriyel kapı döşeme temizliği

• Cilalı iç dış yıkama

• Motor koruma

• Motor temizliği

• Motor yıkama (araç cinsine göre değişkenlik göstermektedir.)

• Jant temizliği

• Jant parlatma

• Lastik parlatma

• Cam su itici uygulaması

• 30 derece 2,5 lt antifrizli cam suyu

Yapilacak olani soyleyeyim. Guzelce arabayi yikayacaklar jant temizleyici sikip fircaylatemizleyecekler. Sonra hizlica bir eax atacaklar arabaya. Sonra kapi icleri ve dosemeye buharli ya da tornadorlu bir temizlik yapacaklar. 30 derece antifirizli cam suyu ivedikte 5₺ cama da su itici bisey uygulayip yollayacaklar. 2-3 saat surer tek basina yapilirsa :)

Gerek var mi? Bence yok :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün akşam sabiha gökçen dalaman uçuşumuzda resmen kabus yasadık.flypegasus boıng 737 mi ne o uçaktan resmen bursa üzerindeyken sallandık demiyorum resmen savrulduk.Turbulans denilen şey nedir bilmiyorum ama dakikalar geçmek bilmedi.kalkıştan sonra 15 dk dalamana inerken bir 10 dk kadar resmen uçak hallaç pamuğu gibi savruldu.sadece takla atmadı.Yaşayan var mı bilmiyorum bunun thy veya pegasus ile alakası var mıdır,yani kaptanların eğitimi falan farklı mıdır?thy ile aynı güzergahta uçtum ama sorun yaşamadık.Hava ile alakası varsa bu kadarda olur mu sizce.kalkmazdan önce uçağa saat 19.45 de bindik 20 dk sonra kalkması bekleniyordu 21.20 de kalktı tam sinir olmuşken arkasından kabuslarımız çöktü.Dua okumayan yoktu herkes iliklerine kadar hissetti.bir daha uçağa binmem diyenler vardı.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ison cok detayini bilmiuorum. Ama ruzgar ve hava boslugu cok farkettiriyor. Bir istanbul ucusunda thy ile resmen dalgali denizde gider gibi gitmistik.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tipik bir turbulana hadisesi. Hava sartlarina bagli olarak olabilecek birsey

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dun aksam ankaradada iyi yagmur vardi. Eskisehirden anamlada konustum, aksam saatlerinde ordada iyi yagmis doluda varmis. Anliycan dun aksam senin istikamette hava kotuydu.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bana kalırsa bu türbülans ötesi bir şey.eğer her hava şartlarının kötüleşmesiyle olacak şeyse bu hava açıkken yolculuk yapmak gerek.Bana kalırsa başka şey.zira yıllarca yurt dışı uçan birisinin bunları hiç yaşamamış olması düşüğndürücü bir şey.hatırlamak bile istemem şahsen.ölümü an be an ensenizde hissetmek her saniyeyi iliklerinde hissetmeniz korkunç bir şey.kaptanın en azından yolcuların yüreğini yatıştıracak bir şey söylememi de olacak şey değil.

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;575557
bana kalırsa bu türbülans ötesi bir şey.eğer her hava şartlarının kötüleşmesiyle olacak şeyse bu hava açıkken yolculuk yapmak gerek.Bana kalırsa başka şey.zira yıllarca yurt dışı uçan birisinin bunları hiç yaşamamış olması düşüğndürücü bir şey.hatırlamak bile istemem şahsen.ölümü an be an ensenizde hissetmek her saniyeyi iliklerinde hissetmeniz korkunç bir şey.kaptanın en azından yolcuların yüreğini yatıştıracak bir şey söylememi de olacak şey değil.

Hocam anlık hava değişimi yaşadıklarınıza sebep olabilir. Pilotların eğitimi standarttır, dediğiniz uçakta kaptan pilot olmak için bin rakamlarında saat uçuş tecrübesi aranır. Pilot alım ilanlarında yazar bu. Havacılık hep bir hobi olarak yüreğimdedir. Bu sebeple bilgim var.

Hava durumu ölçüm cihazları ( basınç, hız, şiddet) kokpitte vardır ve pilotlar buna çok dikkat eder. Mesela dönüş yaparken belli bir açıyı geçemezler ama uçaklar o açının katlarındaki yapılacak dönüşlere dayanıklı üretilirler.

Tabi bir açıklama yapması gerekirdi ama eminim o anda yüzlerce noktayı kontrol ediyorlardı. Niye yaşandı nasıl oldu başka bi izah aklıma gelmiyor. Facebookta aşağıda paylaştığım bi sayfa var uçak iniş ve kalkış videoları yayımlıyorlar. Kötü havalarda (rüzgarlı) aniden alttan vuran rüzgarlar sebebiyle düşen uçaklar vardır ve maalesef önlem almak o anda zordur.

https://www.facebook.com/AviationintheWorld/videos/886469114783451/

Bir defasında iniş yaparken pilot açık havada inişi bu rüzgar sebebiyle iptal etti, kulenin uyardığını söylemişti.

Çok geçmiş olsun diliyorum umarım bi daha yaşamazsınız.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam,

Teknik detayı bilmek pilot eğitimi almadan ve o pilot kabininde olmadan çok çok zor. Pilotların açıklama yapması insanın içini rahatlatsa da eminim ki o anda olayı algılamak ve uçağı sağ salim uçurmak adına çok uğraş verdiler ve bu nedenle de anons yapmayı unuttular.

Firma-pilot ilişkisine gelirsek: Uçağın sağsalim uçması önce Allah'ın takdirine sonra da  firmanın kullandığı uçağın modeline ve bakımına bağlı. Yurt içi uçuşlarda pilot faktörü bana göre çok önemli değil çünkü hepsi belli bir eğitimden geçip geliyor. Daha dünkü pilot uçak uçurmuyor yani.

Yalnız burada benim vurgulamak istediğim bir şey var. Lütfen siyasi olarak algılanmasın. Şimdi herkes ucuza uçuyor diye seviniyoruz vs amaaa. Bu hava-yolu şirketlerinin personel masrafı, uçakların alım, bakım, mekanik servis masrafı vs nasıl çıkıyor sizce??? Bu uçaklar oldukça eski modeller ve şehir içi dolmuş gibi bir hatta neredeyse hiç dinlenmeden sürekli gidilip geliniyor. Bunların bakımları bu ucuz fiyatlar nedeniyle zamanında yapılıyor mu, bir parça değişmesi gerekirken 10bin km daha götür mü deniliyor, maalesef kimseler bilmiyor.

Siz çok büyük bir olay atlatmışsınız, çok geçmiş olsun. Umarım kimsenin başına bu tür olaylar gelmez

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7581]viperking[/MENTION] can abiye katiliyorum. Eskiden bir thy vardi pahaliydi ama cok kaliteliydi. Teyzemden (emekli kabin amiri) ogrendigim kadariyla thy nin de eski tadi kalmamis.

Hele onur air pegasus falan aman yarabbi mantar gibi turediler bi anda. Hangi ucak nasil ucak? Verilen para belli masraflar belli kimse hayir icin yapmayacagina gore bir yerlerden kisiliyor demekki diye dusunuyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediklerinizin hepsinde gerçeklik payı vardır ama uçak konusunda hiç bir bilgim yok.Benim 6.uçusumdu.Ama uzun yıllar sürekli uçan birisi vardı yanımda koltukta.Hayatımda böyle bir şey yaşamadım demesi beni daha da endişelendirdi.Neyse geçen geçti.Uçakta ateistler varsa kesin müslüman olmuşlardır. :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kusa bir ornek:

Ayni hatta yolcu otobusu de git gel yapiyor. Harcadigi yakitu belli, personelin aldigi maasi belli, otobusun bakim parasi belli.

Ucagin harcadigi yakit, bu yakitin birim fiyati, personelin alsigi maas, hele ki pilotun aldigi maas ve ucagin bakim maliyeti kat kat daha fazlayken ucak biletinin neredeyse otobus bileti fiyatinda oldugunu dusunursek bu ucak firmalari sizce nereden ve nasil kar ediyor???

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gün Esenboğa' ya inerken [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION]:
https://www.youtube.com/watch?v=irNGkdLe9Qw
[YOUTUBE]irNGkdLe9Qw[/YOUTUBE]

:rm::hanz::cnv:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;575695
Kusa bir ornek:

Ayni hatta yolcu otobusu de git gel yapiyor. Harcadigi yakitu belli, personelin aldigi maasi belli, otobusun bakim parasi belli.

Ucagin harcadigi yakit, bu yakitin birim fiyati, personelin alsigi maas, hele ki pilotun aldigi maas ve ucagin bakim maliyeti kat kat daha fazlayken ucak biletinin neredeyse otobus bileti fiyatinda oldugunu dusunursek bu ucak firmalari sizce nereden ve nasil kar ediyor???

otobüsten daha daha fazla yolcu taşıyor :)

edit: uçak yakıtında ötv olmadığı için mazottan daha ucuz bile olabilir.
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2016, 17:24:04 Gönderen: elliyedi »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;575717
Geçen gün Esenboğa' ya inerken [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION]:
https://www.youtube.com/watch?v=irNGkdLe9Qw
[YOUTUBE]irNGkdLe9Qw[/YOUTUBE]

:rm::hanz::cnv:
Uğur bey bu videodaki uçakların içinde olmayı şahsen istemem.Ama bizim uçakda iniş ve kalkışta sorun yokdu ama gerek inişe geçerken ve yukselirken tam bir felaketti.Bizimki havada dans etti.:D

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O uçakta olmayı hayal edemiyorum.