škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vites geçişleri

cSKn · 22 · 6706

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geri vitese ve 1. vitese bazen zor geçtiği, hatta geçmediği 2-3 kere denediğim zamanlar oldu. Sizlerdede böyle birşey var mı ? Zamanla düzelir mi ? Temmuz sonu aldık aracı daha 800kmde.
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Vites körüğünü kaldırıp WD40 benzeri sprey sıkmışalrdı serviste, bir süre sonra iyice alıştı

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Alıntı yapılan: lrfan;266963
Vites körüğünü kaldırıp WD40 benzeri sprey sıkmışalrdı serviste, bir süre sonra iyice alıştı

1500de servise gidip söylesem fena olmaz o zaman hocam :ok:
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha 1500 olmadımı :D Benimde arada geçmediği oluyor, ama sorun bende, alışkın değilim. Bu arada lüleburgaza çok sık uğruyorum, kardeşimi lüleburgaz myo yazdırdım.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arada çok nadir de olsa yapıyor benimde..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bazen bendede oluyordu ama kendi hatam oldugunu ogrendim ozellikle geri vitese takarken daha sakin takilmasi gerekliymis suan sorun yok acele etmessem.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen, sakin atınca no problem. Birde bastırdıktan sonra sola kıvırdığınızda elimizi basmadan ileri atınca geçmediği oluyor. avuç içi vites topuzuna dişli geçene kadar basılı tutulması gerek :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geri viteste senkromenç yoktur, o nedenle zaman zaman zor geçebilir. Debriyajı bir kez basıp çekip sonra ilk rahat geçen vitese(2.vites hemen geçer) bir kere ona takıp sonra geriye takın, sorunsuz şekilde geçtiğini göreceksiniz.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;267052
Geri viteste senkromenç yoktur, o nedenle zaman zaman zor geçebilir. Debriyajı bir kez basıp çekip sonra ilk rahat geçen vitese(2.vites hemen geçer) bir kere ona takıp sonra geriye takın, sorunsuz şekilde geçtiğini göreceksiniz.

Aynen katılıyorum hele A4 octinin vites kutusu bayağı sıkıntılı çoğu zaman geri vitese sert geçen onun kollayıda iki kere debriyaja basıp çekmek yada önce ikiye daha sonra geriye takmak :ok:

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birinci vitese atarken bazen ben de zorluk yaşıyorum. Birkaç defa çok can sıkıcı olmuştu.

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
nadiren aynı durumu bende yaşıyorum!acaba bi problem mi var diye düşünüyodum!yazılanlara bakınca anormal bi durum yokmuş demekki!

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
vitese acele etmeden sakin atın, debriyaja iyice basın hissedersiniz zaten alışınca gayet rahat geçer...

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok nadir de olsa bende de var aynı şey. :) 1. vitese 2.-3. denemede atabiliyorum

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

06lkn66

• Ziyaretçi
bendede 1. viteste sıkıntı oluyo üç dört kez uğraştırdığı oldu wd-40 sıksam faydası olurmu ona göre yarın arka kapıları silikonlayacam onuda aradan çıkartıyım

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
izmirde yokuş cıkacakken 1. vitese geçiremedim 4-5. denemede geçti sonra sonra farkettım debriyajın son bir yeri var kıt dıyen baya basmak lazımmış ona basınca her turlu geçiyor rahat rahat şimdi sıkıntısı yok:) keyifli sürüşler...