škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bıktım bu lpg ayarından lütfen yardımcı olun fikir verin arkadaşlar

rnabs · 21 · 8864

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar 2001 model 68hp skoda fabiam var. 2 hafta önce servisten baskı balata zincir ve marş otomatiğini değiştirdim hava filtresi yeni yağ yeni bujiler yeni. Arabamda atiker sıralı sistem vardı onu da söktürdüm hafta sonu gittim lovato taktırdım. Ama ben bu arabayı aldım alalı yüzüm gülmedi arkadaşlar. lovatonun son sistemi smart'tan taktırdım sadece şamandıra ve tüpü değiştirmedim. montaj bittikten sonra 10liralık lpg aldım ayar yapıldı (mogaz litre fiyatı 2,43'den) şehir içi kullanımın sonunda bitti 31km gitti. sonra montaj yapılan yere gittim bakalım dediler 5tl'lik lpg aldık (aynı yerden aynı litre fiyatına) şehir trafiği ile birlikte (hemen hemen her ışıkta bekledik) birazda şehir dışına doğru gittik. (arabayı yine ben sürdüm) lpg bitti 5tl ile 27km yaptım bu iş nasıl oluyor arkadaşlar başına gelen varmı? lütfen bilgi paylaşımı yapalım bıktım inanın artık lütfen yardım. yada gazı hangi firmadan alalım

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla sinir bozucu bişi gerçekten ama vardır bir hal yolu.lpg ye sırf bu yüzden soğuk bakıyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya inanın bende bıktım artık durumum olsa hiç uğraşmayacam benzinle bin gitsin diyorum ama yorar beni maddi olarak servise götürdüm bu egzoz emisyon cihazları birşey alet var benzine çektik arabayı bütün veriler yeşile dönmüştü lpy ye aldık 3 değer kırmızı idi atiker takılı iken ama inat ettim ben çözücem bu arabanın derdini

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
montajdan sonraki ilk ayarda ne yaktığını hesaplamayın ama 5 tl ile 27 km yol iyi bir değer bence 18 kuruş yakar km de ki şuanki lpg fiyatları ile gayet iyi
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı baypal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hatta ve hatta montajdan sonraki ilk 200 km yi hesaplamayın.

montajdan 1000 km sonra da mutlaka yol testi ile beraber lpg ayarı da yaptırın yani araç dururken bi ayar birde araç giderken bir ayar.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Deponun he zaman %20 lik bir kısmı boş kalır genelde 45 lt lik depo 38 lt gaz alır.Sizde ilk gaz aldığınızda en alt sınırlada idiniz büyük ihtimalle.Birde depoda her zaman gaz kalır sonuna kadar hiç bir zaman bitmez..

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tamam da ben şikayetinizi anlamadım,
son ayarla 18 kuruş yakmış. normal olmayan ne? şikayet konusu yada çözülmesi gereken konu ne tam olarak?

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;266138
tamam da ben şikayetinizi anlamadım,
son ayarla 18 kuruş yakmış. normal olmayan ne? şikayet konusu yada çözülmesi gereken konu ne tam olarak?

merhaba dün aracıma 20liralık lpg aldım (2,43 litre fiyatı mogaz) full şehir içi kullandım 3000 deviri geçmedim hatta 2000devirde vites değiştirdim. 20liralık lpg ile 73 km yaptım normal mi yakıtım sizce. ilk montajdan sonra 10tl lik lpg ile de 31 km yaptım

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla 18 kuruş şehir içi bana pek normal gelmemişti zaten,
şimdi yanlış bilmiyorsam aracınızın fabrika verisi 9,5 litre benzin tüketimi...
bunu tutturmak hele ki eski ve belli km yapmış araçlarda çok zordur, istisnadır yani..
9,7*4.5=43,65/100=0,44 hemen hemen 44 kuruş aracınızın benzinli yakacağı tutar...
lpg nin vaadi %40~45 tasarruftur o da size 24 ila 26 kuruşa denk gelir...
zaten siz de 27 kuruş yakıyor diyorsunuz...
bence hiç boşu boşuna çabalamayın...
daha az yakıt istiyorsanız ya fabrika verisi daha düşük tüketime sahip bir araca lpg taktırıp binmeniz yada dizel bir araç almanız lazım...
yakıtı düşürmek için harcayacağınız her kuruş para boşa gitmiş demektir bence...
çok çok dikkatli kullansanız bile daha önce de dediğim gibi şehir içi lpg ile 25 kuruştan az yakıyor arabam diyen ya hesap bilmiyordur yada doğru söylemiyordur...
yani bence 27 kuruşu kabullenip boşuna para harcamaktan vaz geçin..

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;266258
valla 18 kuruş şehir içi bana pek normal gelmemişti zaten,
şimdi yanlış bilmiyorsam aracınızın fabrika verisi 9,5 litre benzin tüketimi...
bunu tutturmak hele ki eski ve belli km yapmış araçlarda çok zordur, istisnadır yani..
9,7*4.5=43,65/100=0,44 hemen hemen 44 kuruş aracınızın benzinli yakacağı tutar...
lpg nin vaadi %40~45 tasarruftur o da size 24 ila 26 kuruşa denk gelir...
zaten siz de 27 kuruş yakıyor diyorsunuz...
bence hiç boşu boşuna çabalamayın...
daha az yakıt istiyorsanız ya fabrika verisi daha düşük tüketime sahip bir araca lpg taktırıp binmeniz yada dizel bir araç almanız lazım...
yakıtı düşürmek için harcayacağınız her kuruş para boşa gitmiş demektir bence...
çok çok dikkatli kullansanız bile daha önce de dediğim gibi şehir içi lpg ile 25 kuruştan az yakıyor arabam diyen ya hesap bilmiyordur yada doğru söylemiyordur...
yani bence 27 kuruşu kabullenip boşuna para harcamaktan vaz geçin..

o kadar güzel anlatmışın ki inanın yüreğime su serpildi. Çalıştığım yerde herkes çok yakıyor diyor ama siz o kadar güzel bir tespitte bulunmuşunuz ki inanın tam isabetli tutturmuşunuz verileri. :) çok para harcadım çoook depomu benzinle fulledim ölçtüm. bu bakımları yaptırmadan önce (baskı balata değişmeden önce) 475kuruş yakıyordu. hesabınıza göre o zaman benim aracım normal yakıyor. (inanın başım ağrılar giriyordu sıkılmıştım arabamdan baya) atikerden huylandığım için çevreminde çok etkisi oldu buna tabi üzerine bir masraf daha yapıp tuttum lovato taktırdım (para çok ya :) ) yazdıklarınız çok mantıklı geldi bana.Dün sanayide bir akrabamla konuştum aynı sizin söylediklerinizi söyledi yahu neden insanlar benim arabam şu kadar yakıyor az yakıyor diye yalan konuşur anlamam. benim gibi ufacık birşeyi de kafasına sorun eden akıllılarda masraf üstüne masraf yapar.dediğniz gibi 25kuruşdan az yakıyor diyen üflüyor. artık bende inanmıyorum. lpg fiyatı o kadar arttı ki benim 2005 yılında 90 model skoda favoritim vardı 5 yıl bindim favorite 2005 yılında inanın 10tl ile 73km yapıyordum şimdi o değerleri yakalamak imkansız. Cevabını için teşekkür ederim.

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
boğaz kelebeğini temizletin.subap ayarı yaptırın.hatta egr ye bile baktırın.

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;266336
boğaz kelebeğini temizletin.subap ayarı yaptırın.hatta egr ye bile baktırın.

anladım hocam teşekkür ederim sizin aracınızda da böyle bir problem vardı acaba

Çevrimdışı medolog

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şehir içi 0,220 ila 0,260 normal diye biliyorum. uzun yolda da 170-200 arası normal...
sorun yok gibi yani...

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Parasal hedap yerine litre hesabi yapin

Serkan guzel aciklamis ama soylede yapabilirsiniz

Lpg tuketimi = benzin tuketimi*1,2 dir. Litre olarak hesaplayip karsilastirabilirsiniz.

Etrafin sozlerine bakmayin hala benzonde 17-18 kurus yakanlar var :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;269167
Parasal hedap yerine litre hesabi yapin

Serkan guzel aciklamis ama soylede yapabilirsiniz

Lpg tuketimi = benzin tuketimi*1,2 dir. Litre olarak hesaplayip karsilastirabilirsiniz.

Etrafin sozlerine bakmayin hala benzonde 17-18 kurus yakanlar var :)

Bir ara şirkette bir tane ustaya getz alacaktık galericiden.Çocuk bana bu şehir içi 20 kuruş yakıyor dedi.Dedim bu 20 kuruş yaksın ben sana arabamı hediye etcem.Gel gidip deneyelim.:D Yav atılırda bu kadarda atılmaz be kardeşim :) Adam şehir dışı 20 kuruş yakarlarsa rekor diyorlar yahu! Bu adam şehir içi diyor bide :D Birde getz yani! bildiğin OCH motor.1.3. motor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI