škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

gazamı geçsek!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ankarada girersiniz istanbulda giremezsiniz ve de iyiki giremiyorlar.... böylece park sorunu olmuyor çünkü bazı sivri zekalılar 0 km honda civic e bile gaz takıyorlar arabaya 50.000 tl ye yakın para veriyor ama gaz takıyorlar nasıl mantıksa git o zaman fiat siena al ona tak 50000 tl verirken hiç cimrilik yok ama benzine sıra gelince araba çok yakıyor gidin bisiklete binin o zaman.....ben yakıttan ve performanstan memnunum ayrıca barış sen gerçekten uygun fiyata almışsın ve de aracın garanti kapsamında fiyat konusunda için rahat olsun tercih meseles, tabiki lpg....bana sorarsanız çok zor arabayı satarım yine taktırmam...

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;262699
ankarada girersiniz istanbulda giremezsiniz ve de iyiki giremiyorlar.... böylece park sorunu olmuyor çünkü bazı sivri zekalılar 0 km honda civic e bile gaz takıyorlar arabaya 50.000 tl ye yakın para veriyor ama gaz takıyorlar nasıl mantıksa git

hakkatten ya 50bin liraya araba aldıysa zaten devletin benzin kazığını hakketmistir neden lpg taksın ki :)

neden aynı yolu %40 pahalı gitmek varken lpg taktırsınn ki :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;262699
ankarada girersiniz istanbulda giremezsiniz ve de iyiki giremiyorlar.... böylece park sorunu olmuyor çünkü bazı sivri zekalılar 0 km honda civic e bile gaz takıyorlar arabaya 50.000 tl ye yakın para veriyor ama gaz takıyorlar nasıl mantıksa git o zaman fiat siena al ona tak 50000 tl verirken hiç cimrilik yok ama benzine sıra gelince araba çok yakıyor gidin bisiklete binin o zaman.....ben yakıttan ve performanstan memnunum ayrıca barış sen gerçekten uygun fiyata almışsın ve de aracın garanti kapsamında fiyat konusunda için rahat olsun tercih meseles, tabiki lpg....bana sorarsanız çok zor arabayı satarım yine taktırmam...

abi sagolun ama ıste ogrencı olunca butcede kısıtlı yasta 20 aıleden ıstemekte zor gelıyor acıkcası :)  lpgden yana bende endıselıydım ama burası TURKİYE burda en ucuz şey insan hayatı:) o sıvrı zekalıları bılmemde abı ben 4000dekı araca mecburen taktırıyorum aıleye yuk olmamak adına:) normalde sıfır bende dusunmuyordumda valıde hanım teklıf edınce işime geldi:D

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya hakkaten 5 lira az. bazen diyorum acaba doğru mu yapıyorlar, hakediyor bazısı ama işte arada yaş da yanıyor...

Düzeltme...
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2011, 09:06:19 Gönderen: Sertan_c »

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ne güzel öğrenciyken araban var şanslısın ben üniversitede arabanın yanından geçemezdik, şimdiki gençlik şanslı ne diyim...:)

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;262706
ya hakkaten 5 lira az. bazen diyorum acaba doğru mu yapıyorlar, hakediyor bazısı ama işte arada kuru da yanıyor...

:ok:

bide şunu anlamıyorum 60bin liraya araba aldı diye km başına cok yakmak zorunda mı?

neden daha ucuza gitmek varken daha pahalıya gitsin :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
adam borç harç o kadar birikim edindiyse devlete de haracını vermek zorunda da ondan...
daha önce de dedim
o 60 a aldığı arabayı alırken zaten kdv %18 kdv eklenmiş haline ötv %25 ödüyor
e o kadar vergisini aldığı adamı rahat bırakır mı, kullandıkça da ödesin diyor, demek ki bunda para var. elin garibanına saldıracak halleri yok ya, elbette ki parasının olduğunu bildiği kişiye saldırıyor. neyse... :) yeter.. :)

Çevrimdışı hibo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;262710
:ok:

bide şunu anlamıyorum 60bin liraya araba aldı diye km başına cok yakmak zorunda mı?

neden daha ucuza gitmek varken daha pahalıya gitsin :)

KAtılıyorum...ayrıca bende şunu anlamiyorum,0 civic alıp cok yakmasin diye,sürekli, pedalda yumurta var misali gazladiktan sonra(ki bunu tercih edende olabilir,tercih meselesi) ne anladım o işten...bende genelde sakin karakterde kullanirim,ama agresif kullanımda civicin verdiği haz muazzam,dahada muazzami ,en agresif lpg kullanımında bile,en ekonomik benzin sürüşünden daha ekonomik oluyor,en azından bende böyle..velhasıl ,kullanmayan bilemeyebilir lpgnin tadını...yarın 0 benzinli araç alayim,bubenzin fiyatlarında ,belli bi rodajdan filan sonra tabi,gider yine lpg takarim ...bide bu mevzu,her lpg topiğinde olduğu gibi son kararın net olarak verilemeyeceği bir durum herkesin doğrusu en doğru...ama bence yinede yıllık 15-20 bin gibi kmlere lpg şart....saygılar....

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;262708
ne güzel öğrenciyken araban var şanslısın ben üniversitede arabanın yanından geçemezdik, şimdiki gençlik şanslı ne diyim...:)

abı tek şansım ailem:D

ama bak 50 bınlık arabada tupe karsısınız:D ferrarıye tup taktıranı napıcaz:D

http://www.lpghaber.com/soru/1001/ferrari-ye-lpg-takilirmi-takilmazmi.html

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG'ye bende güvensiz bakıyordum ancak taktırdıktan sonra anladım ki büyük rahatlık..

Hem arkadan size çarparlarsa simit tankın mukavemeti sayesinde aracın darbeyi emmesi bile mümkün..LPG tankı patlama yapmaz kolay kolay, sıkışma anında otomatik aracın dışına gazı boşaltır..Zaten adam fabrikasyon LPG'li olarak satıyor aracını..Fabrika takıp gönderiyorsa açıkçası ben ağzımı bile açmam..Mesela aynı fabrika motor katkılarını önermiyor.İyi bişey olsa onlarda katar gönderirdi..

İyi bir sistem takılırsa orjinalden farkı olmazsızın kullanılır.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;262794
LPG'ye bende güvensiz bakıyordum ancak taktırdıktan sonra anladım ki büyük rahatlık..

Hem arkadan size çarparlarsa simit tankın mukavemeti sayesinde aracın darbeyi emmesi bile mümkün..LPG tankı patlama yapmaz kolay kolay, sıkışma anında otomatik aracın dışına gazı boşaltır..Zaten adam fabrikasyon LPG'li olarak satıyor aracını..Fabrika takıp gönderiyorsa açıkçası ben ağzımı bile açmam..Mesela aynı fabrika motor katkılarını önermiyor.İyi bişey olsa onlarda katar gönderirdi..

İyi bir sistem takılırsa orjinalden farkı olmazsızın kullanılır.

ben geçen yıl bir kza gördüm, lpgli astraya arkadan vurmuslar, darbe tüpe kadar gelmis orada kalmıs :)
Oraya gelene kadar tamponu parcalamıs ve metal kısımlar eğilmis

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şuan için LPG ye geçme olayını rafa kaldırdım gibi!maliyetini hesaplayınca 2.000 tl yi buluyor.ruhsata işletme vb. falan!zaten yılda yapacağım km taş çatlasa 13-15 bin olur!olurda benzin 5 tl ye dayanırsa gaza gelip belki gaza geçerim :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 değil, 10 olmadan geçmemek lazım... lpg ye geçince 1 yılda 1500 tl kalır en fazla cepte... o da değmez...

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;263372
5 değil, 10 olmadan geçmemek lazım... lpg ye geçince 1 yılda 1500 tl kalır en fazla cepte... o da değmez...

:++::++:

cok güzel ironi yapıyorsun sertan bey