škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uzun Yolda LPG yakıtım

rnabs · 16 · 6683

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar 2001 model 68 hp skoda fabiam ile Kayseri'den Mersine gittim. Kayseriden çıkarken 77TL'ye shell istasyonundan depoyu fulledim. Kayseri Mersin toplamda 326 km. Mersine ulaştım gaz bitmedi. sonrasında sağa sola giderek geze geze gazı bitirdim toplam 77TL'lik lpg ile 440km yaptım. Hesapladım 175kuruş yakmış çıkıyor sizce nasıl arkadaşlar. Bu arada ortalama 100-110 nadir olarak 120 km hızla gittim.

Çevrimdışı hasanmustafa

• Sniper
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim arkadaşlar şehir içinde aracım çok değişken yakıyor bir bakıyorsun 230,240 bir bakıyorsun 270 kuruş yakıyor anlamadım gitti

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: rnabs;250766
teşekkür ederim arkadaşlar şehir içinde aracım çok değişken yakıyor bir bakıyorsun 230,240 bir bakıyorsun 270 kuruş yakıyor anlamadım gitti
Şehiriçinde koşullar çok değişken de onun için.:wnk:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüketim olması gereken kadar.Oldukça ideal bir tüketim bence..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı yapiressami

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
rıfat bey bende lpg düşünüyorum ...sizin yakıt değerleriniz ilgimi  çekerdi ancak 18 temmuz da gaz kaç tl idi şimdi onu nerden bulucam keşke  77 tl ye kaç litre gaz aldığınızı bilebilseydik... yada lpg tankınız  sanırım simit olması lazım o tanklar kaç lt alıyodu onu bilmem lazim ...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir de yola çıkmadan önce yakıt alırken depoda ne kadar vardı acaba?
77 tl lik alındı ama belki depoda 5 tl lik daha vardı...
verilen sonuçta lpg tamamen bitmiş olarak verildiğinden tam sonuç değil...
yola çıkmadan alınan yakıt, depo tamamen boşken alındıysa sonuç doğrudur...

öte yandan mehmet bey, akaryakıt şirketlerinin kendi sitelerine girerseniz istediğiniz tarihteki fiyatları görebilirsiniz... :ok:

Çevrimdışı yapiressami

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
o tarihte  gaz 2.25 miş  77 tl almış   34 lt falan demkki  45 lik depo 37-38 litre alıyo içinde de 3 lt falan varmış.. olsun
37 litre gaz ile  440 km  yapmış..  yani  100 km de  8.4 lt şehirdışı  tüketim .. bu gün  gaz  2.39 yani...arkadaş   km de 20 krş,  100km de   20 tl yakmış  iyi değerler... benim 150 cc tek silindir motosikletim  bile  15 krş dan aşağı yakmıyo lpg farkı hele ki uzun yolda  ilaç gibi

Çevrimdışı bearlife25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2005 alfa romeo 156 sahibiyim 120 hp. 11,6 litre ile 125 km gitti. hız  100-110 arası hızda. 0,190 gibi birsey yaktı ortalama. Ama sehir içinde  bu rakam imkansız 0,25'i buluyor :-((

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yapiressami;257049
rıfat bey bende lpg düşünüyorum ...sizin yakıt değerleriniz ilgimi çekerdi ancak 18 temmuz da gaz kaç tl idi şimdi onu nerden bulucam keşke 77 tl ye kaç litre gaz aldığınızı bilebilseydik... yada lpg tankınız sanırım simit olması lazım o tanklar kaç lt alıyodu onu bilmem lazim ...

merhaba biraz geç cevap oldu fakat kusura bakmayın. 4 temmuzda çıktım ben kayseriden 32 litre gaz aldım depo bitmiş durumdaydı, çok iyi hatırlıyorum lpg aldığım istasyon evimden uzakta 6-7 km benzinle gittim. zaten lpg biter bitmez hemen lpg almam ben benzinle kullanırım mutlaka 15-20km kadara.aracımın lpg tankı simit değil. silindir depo 45'lik zaten 45lt 'nin hepsi dolmuyor 32-33 lt alıyor.

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;257052
bir de yola çıkmadan önce yakıt alırken depoda ne kadar vardı acaba?
77 tl lik alındı ama belki depoda 5 tl lik daha vardı...
verilen sonuçta lpg tamamen bitmiş olarak verildiğinden tam sonuç değil...
yola çıkmadan alınan yakıt, depo tamamen boşken alındıysa sonuç doğrudur...

öte yandan mehmet bey, akaryakıt şirketlerinin kendi sitelerine girerseniz istediğiniz tarihteki fiyatları görebilirsiniz... :ok:

merhaba hocam depo bitmiş bitmiş durumdaydı. biraz geç cevap oldu fakat kusura bakmayın cevabım 4 temmuzda çıktım ben kayseriden 32 litre gaz aldım depo bitmiş durumdaydı, çok iyi hatırlıyorum lpg aldığım istasyon evimden uzakta 6-7 km benzinle gittim. zaten lpg biter bitmez hemen lpg almam ben benzinle kullanırım mutlaka 15-20km kadar.aracımın lpg tankı simit değil. silindir depo 45'lik zaten 45lt 'nin hepsi dolmuyor 32-33 lt alıyor.

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bearlife25;257068
2005 alfa romeo 156 sahibiyim 120 hp. 11,6 litre ile 125 km gitti. hız 100-110 arası hızda. 0,190 gibi birsey yaktı ortalama. Ama sehir içinde bu rakam imkansız 0,25'i buluyor :-((

kesinle aracımın deposunun boş olduğundan eminim :) diğer arkadaşlara da anlattığım gibi gaz yola çıkmadan önceki akşam aracımdaki gaz bitti sabah yola çıktım içindeki biriken gazla normal devirli 3o000 deviri geçmeyince gaz hemen bitmiyor.nerden bbaksanız o anki trafik durumuna göre değişiyor 1-2 km sürebiliyorum nitekim içindeki gaz komple bittikten sonra istasyona girdim ve fulledim. sonuç ise ilk konuyu açtığımdaki değerler. Şuan şehir içinde aracım 222 kuruş yakıyor. Bakımlarını yaptırdım ucuz lpg almam (tavsiyede etmiyorum) enjektörleri ve lpg filtresini değiştirdim filtrenin üzerine kapatılan t şeklindeki kapağın girdiği hortumları arkadaşım bir sprey ile temizledi şuan ki şehir içi değeri trafik durumuna göre değişir ama en son yukarıda bahsettiğim bakımlardan sonra 222kuruş yaktı

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yapiressami;257065
o tarihte gaz 2.25 miş 77 tl almış 34 lt falan demkki 45 lik depo 37-38 litre alıyo içinde de 3 lt falan varmış.. olsun
37 litre gaz ile 440 km yapmış.. yani 100 km de 8.4 lt şehirdışı tüketim .. bu gün gaz 2.39 yani...arkadaş km de 20 krş, 100km de 20 tl yakmış iyi değerler... benim 150 cc tek silindir motosikletim bile 15 krş dan aşağı yakmıyo lpg farkı hele ki uzun yolda ilaç gibi

mehmet bey ben defalarca denedim 45lik depo hiçbir zaman 37-38 litre gaz almadı, hep 32küsür litre küsür dediğimde 1 2 3 vs o civarda

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bearlife25;257068
2005 alfa romeo 156 sahibiyim 120 hp. 11,6 litre ile 125 km gitti. hız 100-110 arası hızda. 0,190 gibi birsey yaktı ortalama. Ama sehir içinde bu rakam imkansız 0,25'i buluyor :-((

cengiz bey aracım zaten şuan şehir içinde 220-230 kuruş yakıyor ama şehir dışında dikkatli kullanımla beraber bu değer düşüyor. en son lpg bakımı yaptırdım boş depoya 5tl lik lpg aldık litre fiyatı yanılmıyorsam 2,35 şehir dışı 30 km yaptı içinde hadi gaz birikti diyelim en fazla 1-1,5km götürsün yine 178 kuruş yapıyor :)