škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2267608

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;463475
Valla hocam benzinli arabada 5.9 gayet güzel bi değer bence kastınız mı yada cc kullandınız mı?
cc kullandım ama ortalama 70 km ile gittim geldim.cc kullanmasam ve normal hava biraz soğuk olsa 7.5-8.2lt bile oluyor.hava normal ılıman olursa 6.4-7.1 lt oluyor aynı güzergahta.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce Kırklarelinden geldim,havada müthiş bir rüzgar vardı,tam karşımdan esti hep,arabada 5 yetişkin,bagaj ağzına kadar dolu,ayak altlarında da eşyalar vardı,140-150 den hiç düşmedim,5.4 yaktı Polo..Ama araba yüklüyken beygir eksikliği hissediliyor,tork var araba gitmek istiyor ama 90 beygir olunca sıkışıyor.. Bir kez daha Polonun şehir içi arabası olduğunu anlamış oldum yani.. Passatla yayıla yayıla gemi gibi gidiyorsun,ne yorgunluk ne baş ağrısı.. Şu an başım ağrıyor :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;463490
Az önce Kırklarelinden geldim,havada müthiş bir rüzgar vardı,tam karşımdan esti hep,arabada 5 yetişkin,bagaj ağzına kadar dolu,ayak altlarında da eşyalar vardı,140-150 den hiç düşmedim,5.4 yaktı Polo..Ama araba yüklüyken beygir eksikliği hissediliyor,tork var araba gitmek istiyor ama 90 beygir olunca sıkışıyor.. Bir kez daha Polonun şehir içi arabası olduğunu anlamış oldum yani.. Passatla yayıla yayıla gemi gibi gidiyorsun,ne yorgunluk ne baş ağrısı.. Şu an başım ağrıyor :)
50 milyar verip baş ağrısı alıyorsun olacak iş değil,geçmiş olsun.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;463492
50 milyar verip baş ağrısı alıyorsun olacak iş değil,geçmiş olsun.

Hala Polonun B sınıfındaki en iyi araba olduğu gerçeğinin değiştirmiyor ama hocam :) B sınıfı arabalar zaten şehir içi kullanımı için imal edildiklerinden rüzgar sesi vs konularında yetersizler. Beni asıl rahatsız eden konu Passattaki o oturaklılık,yol tutuş,rahatlık gibi konuların Poloda olmayışı uzun yol için.. Aynı şekilde Passatta şehir içinde tam bir eziyet mesela :) Aslında en güzeli C sınıfı bir araba alıp hem şehir içi hem Uzun yolda rahat etmek..

Fiyat konusuna gelince ise benim arabanın şu an hakettiği maksimum para benim gözümde 40.000 lira,o da cam tavandan dolayı. Yoksa düz bir Dizel Polo taş patlasa 38.000 eder. Ama yükselen vergilerden dolayı araba fiyatları tavan yapmış vaziyette. Yazık diyorum sadece verdiğimiz paralara...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;463494
Hala Polonun B sınıfındaki en iyi araba olduğu gerçeğinin değiştirmiyor ama hocam :) B sınıfı arabalar zaten şehir içi kullanımı için imal edildiklerinden rüzgar sesi vs konularında yetersizler. Beni asıl rahatsız eden konu Passattaki o oturaklılık,yol tutuş,rahatlık gibi konuların Poloda olmayışı uzun yol için.. Aynı şekilde Passatta şehir içinde tam bir eziyet mesela :) Aslında en güzeli C sınıfı bir araba alıp hem şehir içi hem Uzun yolda rahat etmek..

Fiyat konusuna gelince ise benim arabanın şu an hakettiği maksimum para benim gözümde 40.000 lira,o da cam tavandan dolayı. Yoksa düz bir Dizel Polo taş patlasa 38.000 eder. Ama yükselen vergilerden dolayı araba fiyatları tavan yapmış vaziyette. Yazık diyorum sadece verdiğimiz paralara...
:ok:aynen katılıyorum b sınıfı araçların bu kadar para etmesi benide şaşırtıyor açıkçası.mesela rapid de 50 milyar olması olacak iş değil.korkunç para.b sınıfı bir araç en fazla 35 den fazla yapmamlı diyorum.c sınıfında da tam aranılan bir sorunsuz sessiz yalıtımlı bir araç çok zor gibi.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Clio 4 1.5dci edc yi 2013 te 55 bine almıştı arkadaş allah bilir kaç olmuştur :)

Çevrimdışı SÜPER M.P.I

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok 1 günde 100 tl ye 430 km yol yaptım fabia 1 le

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;463497
:ok:aynen katılıyorum b sınıfı araçların bu kadar para etmesi benide şaşırtıyor açıkçası.mesela rapid de 50 milyar olması olacak iş değil.korkunç para.b sınıfı bir araç en fazla 35 den fazla yapmamlı diyorum.c sınıfında da tam aranılan bir sorunsuz sessiz yalıtımlı bir araç çok zor gibi.
Daha önce iki tane aldığımız için yeni alınacak araç için yine Rapid soralım dedik. Bize olacak fiyat olarak 62 bin dediler.:kork1:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;463509
Daha önce iki tane aldığımız için yeni alınacak araç için yine Rapid soralım dedik. Bize olacak fiyat olarak 62 bin dediler.:kork1:
:kork1:ciddi olamazsın o ne ya öyle.sömestre tatilinde Denizli'de idim,rapid vardı benim araçla yanyanaydılar eleman araca binerken sordum bir yıl önce 49 bin tl ye aldım dedi inanın şaşırdım c sınıfı değil ve üstelik de skoda markası.Durum vahim bu gidişle yada millette para var.:D

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arz talep dengesi + vergi. Skoda daha önceden kötü araba mı yapıyordu, hayır, ama geçen seneki satışlardan sonra şimdi burunlarından kıl aldırmıyorlar.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 ay önce kadar Bursa-susurluk arası tüketim değerimdi. Acaba yine uzun yolda aynısı olabilir mi? :)
Hızım 80-90 arası idi.100' ü pek görmedim.

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sabah ankara için yoğun sayılabilecek bir trafik vardı anadolu bulvarında ve okula gidişim hep yokuş çıkıyor sadece 1 km aşağı iniş var nerdeyse ona rağmen 3.9 la kontak kapatım bugün dün akşam 4.0 la eve girdim octiyle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürekli yardırma+yanlama,araçta 5 kişi, güzergah 15km geneli düz yol, ortalama tüketim 37,5litre/100km.Araç;

E55 AMG :D

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün arkadaşımın Golf TSI na bindim 3400km lik ortalaması 6.4 lt/100km

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;463710
Bugün arkadaşımın Golf TSI na bindim 3400km lik ortalaması 6.4 lt/100km

1.2 mi? 1.4 mu hocam?