škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2250372

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;246476
Bende zaten YB yok, ama fulleyip belli bir mesafe sonrası tekrar fulleyerek sağlam rakam alıyorum  ;)

Bencede en sağlamı o zaten abi, hatta onun bizim sülaledeki adı çınçın :hanz:
Eskiden depo dolup pompa atınca çın diye bi ses çıkardı ya :D

YB ile çınçın :) arasında kötü caddyde ~0,5lt fark oluyor.
Genelde VW grubun YBleri başarılı, ortalama tüketim ölçme açısından.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Artık YB ile çınçın o zaman :D

Favoritde 35krş yakıyordu, ama bana hep az yakıyormuş gibi geliyordu :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen.Bu arada senin iddan vardı en çok benim11lt diye.Ahada rekor:D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ford ların dizelleride ekonomi bazında iyi değiller çok yakıyor, Fabiada Anlıkda 40 lt gördüm ben hatta 2km falan öyle gittim sonra saniye gibi düştü :D
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2011, 13:04:15 Gönderen: gokcen59 »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ş. içi 11 litre lpg'yi geçmiyor. Işıklarda etrafımda araba bırakmamak kaydıyla. Yoksa 10'un altına da iner. Ş. dışnda 100 km/h ile 7.5 litre lpg yaktım. 110-120 ile 8-8.5 oluyor. Yardıray kullandığımda 9 litre oldu.

(1997 Kia Sephia 1.6 8V GTX)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;246502
Ş. içi 11 litre lpg'yi geçmiyor. Işıklarda etrafımda araba bırakmamak kaydıyla. Yoksa 10'un altına da iner. Ş. dışnda 100 km/h ile 7.5 litre lpg yaktım. 110-120 ile 8-8.5 oluyor. Yardıray kullandığımda 9 litre oldu.

(1997 Kia Sephia 1.6 8V GTX)

Pilotaj :ok:

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
s600 v12 ile komşumun yakıtı 14l/100km'ye düşmüş lpgsiz.(:krk:)
Nasıl oluyor anlamadım?
Sallıyor sanırım?

Çevrimdışı murathan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;246500
Ford ların dizelleride ekonomi bazında iyi değiller çok yakıyor, Fabiada Anlıkda 40 lt gördüm ben hatta 2km falan öyle gittim sonra saniye gibi düştü :D

Dizel bir ford kullanıcısı olarak bu yorumunuza katılmıyorum.Aracım henüz 4800 km de.Aracın yeni olması ve kış şartlarından dolayı ilk başlarda tüketim değerim yüksekti.Şu andaki yol bilgisayarı tüketim değerlerine bakacak olursak.Aracım 2011 Focus collection Dizel HB.
Gittiğim 2 merkez arasında rakım olarak 200 metrelik rakım farkı var.100 km de gidişte 4.7 litre dönüşte 4.3 litre yaktı.Son iki yolculuğumda bu değeri yakaladım.Araçta 3 kişiydik ortalama hız 88 km.Yol bıyunca 110 km hız geçilmemiştir.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;246500

Anlık 99 görmüşlüğüm çok ama hiç biri isteyerek değildi:D

Fordun 1,6TDCI-HDI ise en iyi 1.6 dizel denebilir.Dikkatli olunca gayet az yakıyor.Performansıda çok iyidir.Overboost ile 285nm tork sunuyor.Tüketim/performansta oldukça iyidir.

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ya td aracı olupta remapsiz binenlere şaşıyorum.
Dünya kadar malın olacağına finduk kadar turbon olsun hayat felsefesini benimseyen birisi olarak.Turbo bir araca sıfır aldığım andan itibaren remap yaptırırım.Ki görüyoruz remapli 530d'in ctr lere 1 boy koyduğunu.
Şahsen remap yakıtı düşürüyor ama araç güçlendiği için psikolojik olarak daha çok basmak isteği doğuyor ve olay benzincide bitiyor.
sosyal mesaj;
Tüm turbo aracı olanlar remap yaptırsın.
Ancak tabiki yazılımcı aracı vezirde eder rezilde.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2011, 14:05:10 Gönderen: ST-max »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murathan28;246515
Dizel bir ford kullanıcısı olarak bu yorumunuza katılmıyorum.Aracım henüz 4800 km de.Aracın yeni olması ve kış şartlarından dolayı ilk başlarda tüketim değerim yüksekti.Şu andaki yol bilgisayarı tüketim değerlerine bakacak olursak.Aracım 2011 Focus collection Dizel HB.
Gittiğim 2 merkez arasında rakım olarak 200 metrelik rakım farkı var.100 km de gidişte 4.7 litre dönüşte 4.3 litre yaktı.Son iki yolculuğumda bu değeri yakaladım.Araçta 3 kişiydik ortalama hız 88 km.Yol bıyunca 110 km hız geçilmemiştir.

Beni yanılttığınız iyi oldu,kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor demekki :ok: akrabalarımın çoğu dizel focus kullanıcısı, yakıt konusunda diğer araçların forddan daha iyi olduğunu söylerler. Connect ile caddy 'nin motoru kıyaslandığında zaten fark ortada. 6 ay çok araştırma yaptım, bayiliklerden olsun oto pazarlarından olsun bilgileri aldım,fordların daha çok yaktığını o bilgilere güvenerek söyledim, biraz daha param olsaydı tdci focus hb tercihlerim arasındaydı.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;246537
Ya td aracı olupta remapsiz binenlere şaşıyorum.
Dünya kadar malın olacağına finduk kadar turbon olsun hayat felsefesini benimseyen birisi olarak.Turbo bir araca sıfır aldığım andan itibaren remap yaptırırım.Ki görüyoruz remapli 530d'in ctr lere 1 boy koyduğunu.
Şahsen remap yakıtı düşürüyor ama araç güçlendiği için psikolojik olarak daha çok basmak isteği doğuyor ve olay benzincide bitiyor.
sosyal mesaj;
Tüm turbo aracı olanlar remap yaptırsın.
Ancak tabiki yazılımcı aracı vezirde eder rezilde.

Tech de fazla takılmanın zararları:D

Şaka bi yana kendi arabama yaptırcağım ilk şeydir ama baba arabasıyla olmuyor.