škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çok ilginç bir yakıt deneyimim :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Atiker var aracımda 2001 model fabia 1.4 68hp olanlardan Cuma günü ayar yaptırdım bir arkadaşıma. aracımda komple gaz bitirdim. 5 TL'ye (2.120TL'den milangaz) gaz aldım. Sonra bağladık pcye ayarını yaptı arkadaşım 5 TL ile komple şehir içinde 29km yaptım. sonra gaz bitti arkadaşımın dükkana giderken bir 5.TL'lik daha gaz aldım bu sefer ilginçtir ki 31 km yaptım. gazı bitiyorum komple kullanıyorum. 5000/31=161 kuruş müthiş bir rakam hesapladım. (aynı istasyon ama farklı pompadan 5TL'lik 2 kez gaz almış oldum. ) sonra tamam dedim artık ayarı tuttu aracımın. aynı istasyona gittim bu seferde farklı bir pompadan gaz aldım. Bu sefer 10TL'lik. bu sefer ki 10TL'lik lpg'yi hemen kullanmadım 3-4km gittim 1-2 saat sonra durdum yine 2-3km gittim sonra 4-5 km gittim durdum kullanımım uzun oldu ama bu şekildeki kullanımla sabah lpg bitti ve 10 TL'lik lpg ile bu sefer de 41 km gittim (24kuruş felan) . aracı dur çalıştır dur çalıştır ve kısa mesafelerde galiba bu şekilde çok yakıyor. Birde pompadan pompaya fark var galiba bilmiyorum artık yorum sizlerin arkadaşlar biraz uzun oldu yazdıklarım ama bilmem anlatabildim mi?zamanınız aldım

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
soğuk motorun fazla yakması normal. kullanım şekline göre sıcak motorda da 2 km fark normal... sıkıntı yok yani, yola devam.. :)

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkaşlar yeniden ölçüm yaptım yine 5 tl gaz aldım. şehir içinde kullandım 21km gittim (lpg litre fiyatı 2,12 milangaz sizce nasıl bazıları çok diyor bazıları normal diyor) yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kısa mesafelerle tüketim hesabı yanıltabilir aslında...

Çevrimdışı göktalay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
(az yakıt almanızın özel bir nedeni var mı bilmiyorum ama belirtmemişsiniz)ne yaktığını anlamak için öncelikle deponuzu fulletmeniz ve daha sonra denemeniz gerekiyor.bunun aksi durumların hepsi sizi yanıltır.

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba az yakıt almamın özel bir nedeni yok deneme yapmak için :) dediğin gibi fulleyip deneyim o zaman ama yakıtım nasıl çok mu az mı onu bilmiyorum

Çevrimdışı codex

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2001 model fabia 1.4 68hp aracınızda lpg ile ilgili problem varmı..
titreme, çalışmama, ve benzeri.
Fabialarda lpg tavsiye etmiyorlar.
sizin fikriniz nedir.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: codex;273395
2001 model fabia 1.4 68hp aracınızda lpg ile ilgili problem varmı..
titreme, çalışmama, ve benzeri.
Fabialarda lpg tavsiye etmiyorlar.
sizin fikriniz nedir.

aynı aracın sedanı lisede bi hocamda vardı çok yaktığından şikayetçiydi tüp taktırdı atiker marka gayet memnundu ayarını biraz açtırınca çekiştede bi problem olmadığını söyledi işçilik iyi olursa sıkıntınız olmaz