škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nokia işin dalgasında!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nokia işin dalgasında

Nokia araştırmacıları, havada gezen radyo dalgalarıyla kendini şarj eden cep telefonu geliştiriyor.

Fişe takılı halde bekleyen şarj cihazlarının enerji tüketimine yaptığı gereksiz katkıdan bıkan Nokia araştırmacıları, bu duruma 19. yüzyıldan kalma bir çözüm getiriyor. İlk olarak 1800'lerin sonunda Nikoa Tesla tarafından ortaya atılan kablosuz enerji nakli, bu araştırmanın sonucunda gerçeğe dönüşebilir.

Televizyon ve radyon yayınlarının evlere ulaşması için kullanılan radyo dalgalarının yaydığı enerjiyi miliwatt düzeyinde de olsa toplayabilen bu yeni teknoloji, bekleme konumundaki bir cep telefonunu sonsuza kadar çalıştırabilecek. Geniş bant anten ve iki devreden oluşan bu sistem, şimdilik sadece 5 miliwatt enerji yakalayabiliyor. Bu seviyeyi 20 miliwat seviyesini getirmeye hedefleyen araştırmacılar, bu noktada cep telefonlarının açık kalmak için ihtiyaç duydukları enerjiyi sağlayabileceklerini belirtiyor. 5 yıl içerisinde ise 50 miliwatt'a ulaşılabileceğini söyleyen ekip, bu enerjinin telefon piline normal kullanımı destekleyecek kadar elektrik ulaştıracağını öngörüyor.

Güneş enerjisi panelleri ile birlikte kullanıldığında hiç priz yüzü görmeden çalışacak cep telefonları anlamına gelen bu gelişme, ekibin de söylediği gibi 5 yıl içerisinde piyasada görülebilecek.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;19001
telefonun çekmediği yerde yine biter ama.

Hakanım köstek olma destek ol :D Olumsuz konuşup adamları bozma bırak geliştirsinler sana,bana,ona ,buna faydası olur :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;19004
Hakanım köstek olma destek ol :D Olumsuz konuşup adamları bozma bırak geliştirsinler sana,bana,ona ,buna faydası olur :kiki:

şarjı bitenler baz istasyonlarının başına toplanır :hh:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;19006
şarjı bitenler baz istasyonlarının başına toplanır :hh:

herkesin eller havada... ellerde telefon... saatlerce dikiliriz artık... ne muhabbetler olur...:++::++::++:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;19009
herkesin eller havada... ellerde telefon... saatlerce dikiliriz artık... ne muhabbetler olur...:++::++::++:

ordada yan kesici, tacizci türer :kiki::kiki:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
helal olsun su nokıa adamlara bosuna gavur dememısler

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nokia çabalar durur, apple bir teknoloji üretir satışda katlar nokia'yı :D:D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;19015
Nokia çabalar durur, apple bir teknoloji üretir satışda katlar nokia'yı :D:D

Aaaa gökhan abi olmadı bak:D:D

Ben şu an noki kullanıyorum güzel cihazlar kaliteliler memnunum

Ama şahsen sony ciyim o yüzden sana tek diyeceğim SATIO modelini incelemen çok babam cihaz en az iphone kadar iddalı

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben N79 aldım kullanım ve özellik olarak yok yok.gerçekten sıradışı makineler yapılıyor ve daha da yapacaklar sınır yok teknolojide ama olan kullanıcıya oluyor her yıl model değişitriyrlar özellik ekliyorlar.
adamlar ilk baştan koyacakları teknolojiyi sırasıyla yavas yavas koyuyorlar.işin sırrı tüketimi körüklemek:(

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;19027
ben N79 aldım kullanım ve özellik olarak yok yok.gerçekten sıradışı makineler yapılıyor ve daha da yapacaklar sınır yok teknolojide ama olan kullanıcıya oluyor her yıl model değişitriyrlar özellik ekliyorlar.
adamlar ilk baştan koyacakları teknolojiyi sırasıyla yavas yavas koyuyorlar.işin sırrı tüketimi körüklemek:(

Ben n78 kullanıyorum ablamada n79 aldık 2 cihazda çok güzel cihazlar bu telefonlar olduktan sonra ne gps gerek ne başka birşey

En güzel özelliği CD çalara gerek yok at şarkıyı telefona boş bi rayo kanalı bul telden ver yayını fıstık gibi:ok:

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;19031
Ben n78 kullanıyorum ablamada n79 aldık 2 cihazda çok güzel cihazlar bu telefonlar olduktan sonra ne gps gerek ne başka birşey

En güzel özelliği CD çalara gerek yok at şarkıyı telefona boş bi rayo kanalı bul telden ver yayını fıstık gibi:ok:

aynen kullandıkça zevk aldım makına süper.naviye hayran kaldım.
radyo frekans özelliği vb...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;19034
aynen kullandıkça zevk aldım makına süper.naviye hayran kaldım.
radyo frekans özelliği vb...

Fatih abi eğer nokia maps kullanıyorsan Garmin de yardımcı olurum o daha güzel ve detaylı

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;19036
Fatih abi eğer nokia maps kullanıyorsan Garmin de yardımcı olurum o daha güzel ve detaylı

olur bilgi ve paylaşıma herzaman açığım.nedir nasıl olur nereden temin edilir?
özelden yazabilirsin.
teşekkrler.

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
n95 kullanıyorum bende.Güzel teknolojik cihaz...Çok özellikli telefon,özellikle Navigasyon olayı güzel ama kullanmak nasip olmadı daha.Sadece fotoğraf çekimi msj çekimi ve alo demek için kullanıyorum :D:D:D:D
20V Turbo
Laurin&Klement..