škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Koltu Ayak Aydınlatma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Forumun birinde görmüştüm. Elegance modellerinde arka koltuklarda ayak aydınlatması var. Bende 1.4 TSI Ambition var. ve maalesef arkada ayak aydınlatma yok.

Sizce yeri yapılmış mıdır? Sonradan ekletmek gerekirse.

Malum çoluk çocuk arkada bişiler sürekli düşüyor bulması daha kolay olur. Hem de bana göre çok şık duruyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arka ayak aydınlatması ford araç sahiplerinin ata sporudur.Ford oraya kadar kablo çekmiş birtek ampul tertibatı yok.Skodada bu şekildemi bilmiyorum.

Çevrimdışı cafedip

• Çaylak
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;232387
Fikir verebilir, "kendin yap" tarzı bir plan varsa  ;)

http://www.pimpmyskoda.co.uk/RearInteriorLights.htm

Güzel bir paylaşım fakat benim asıl sorduğum koltuk altı aydınlatma(arka yolcular için)

tesisatın döşeli olup olmadığını merak ediyorum...

Çevrimdışı Burakurt1992

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafedip;232365
Forumun birinde görmüştüm. Elegance modellerinde arka koltuklarda ayak aydınlatması var. Bende 1.4 TSI Ambition var. ve maalesef arkada ayak aydınlatma yok.

Sizce yeri yapılmış mıdır? Sonradan ekletmek gerekirse.

Malum çoluk çocuk arkada bişiler sürekli düşüyor bulması daha kolay olur. Hem de bana göre çok şık duruyor.

kullanım kılavuzunda aydınlatma bölümünde gerekli açıklama var

Çevrimdışı scala 1.6 tdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bunu hiç kimsenin konuşmadığı bir araca uyguladım oldukça da başarılı oldu bana göre. Scala 1.6 tdi aracımda orijinal ön ayak aydınlatmalar vardı bunları önce ampullüyle değiştim kendinden ledlilerin kendine hayrı yok çok sönük kalıyorlar. Arka koltuğa orijinali koyacak yer varsa da bulamadım bu yüzden 3 lü yuvarlak dikdörtgen beyaz led uyguladım yapışkanları oldukça güçlü sıkıntı olmadı düşmedi. Kabloları ön aydınlatmalardan paralel çektim orijinal olmasa da ekrandan parlaklık ayarı yapınca arkalar da değişiyor. Herhangi bir elektrikçiye giderseniz rahatlıkla halledecektir. Ankara’da olanlar şaşmazda oto elektrikçilere yaptırabilirler. Ayrıca kablonun görünmemesi gerekiyor tabii ki bunun için de önce kapı eşiğindeki plastikten sonra ordan halının altından geçirerek koltuk altındaki dikdörtgen küçük boşluktan kabloyu arkaya çekebilirsiniz böylece koltuk rayına da takılmaz ve görünmez. Hepsi beyaz led telefondan yazdığım için resim koyamadım forumda yeniyim daha öğreneceğim şeyler var :D Ama şunu net söyleyebilirim çok premium duruyor çoğu araçta da yok zaten dediğiniz gibi ayrı bir hava kattı araca. Sanırım bmw 5 lerde bile standart değil( tam emin değilim). Kabloyu önden aldığınız sürece ekrandan da ayarlanır zaten ekran sanırım sadece o kablonun akımını ayarlıyor gerisi düz bir devre mantığı orijinal olup da ekstra bir şey yok. Orijinal yeri yapılmamışsa yani o yeri yapmakla uğraşmanıza gerek yok.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2024, 07:27:53 Gönderen: lrfan »