škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lpg zamları çıldırtıyor

rnabs · 13 · 4701

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar bu lpg zamları aldı başını gidiyor nerdeyse benzinle yarı yarıya oldu. (2.42) 2001 model 1.4 fabia şuan 260kruş yakıyor sizlerin kaldığı şehirde lpg fiyatları ve aracınızın yakıtı ne durumda kaç lira yakıyor araçlarınız

Çevrimdışı ugurseyhan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arabada bir problem olsa gerek 260 kuruşu 2000cc araçlar yakıyor benim aracım 1.6 102hp 8v 20kuruş yakıyor 2.36tl den hesaplarsak

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurseyhan;232738
arabada bir problem olsa gerek 260 kuruşu 2000cc araçlar yakıyor benim aracım 1.6 102hp 8v 20kuruş yakıyor 2.36tl den hesaplarsak
yani söylediklerinizden anladığım arabanız çok yakıyor mu demek istediniz

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde 260-270 yakıyoruz benzin yaksak 400-420 yakarız o yüzden hala avantajlı ama iyice saçmalamaya başladılar burdada 2.35 di geçen hafta bu hafta 2.39 olmuş..

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rnabs;232743
hocam sizin aracınızdamı fabia?

Hayır octavia 1.8T

Çevrimdışı ugurseyhan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evet sizin aracınız fazla yakıyor normal şartlarda  sakin kullanımda aracınız bugünki fiyatları göz önünde bulundurursak maximum 20 kuruş yakması lazım

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: ugurseyhan;232738

102'lik MPI motor 20 kuruş (8 lt) lpg'yi ya şehir dışında yakıyordur, ya da çoğunluğu sabit hızda, yüksek viteste olmak üzere şehir içinde olabilir gibime geliyor. Siz hangi şartlar için bu rakamı yakıyorsunuz?

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;232745
Hayır octavia 1.8T

1.8 araç araç ile 1.4 araç neden aynı yakıyor ki acaba...ağırlık, sürüş farkı, ışıklar, bunlar etkiler bildiğim kadarıyla
bende genelde sakin sürerim 3000deviri pek geçmem. ama şöyle düşünüyorum benim aracım 1.4 1110 kilo motorda ufak olduğu için mi acaba böyle yakıyor

Alıntı yapılan: turker;232749
102'lik MPI motor 20 kuruş (8 lt) lpg'yi ya şehir dışında yakıyordur, ya da çoğunluğu sabit hızda, yüksek viteste olmak üzere şehir içinde olabilir gibime geliyor. Siz hangi şartlar için bu rakamı yakıyorsunuz?

hocam ben genelde şehir içinde kullanıyorum sabah iş akşam eve dönerim işlerim olursa gider onları yaparım. onun dışında evimle işim arası 2-3km felan acaba bu yüzden mi çok yakıtı sizin dediklerinize göre

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende pek fark etmiyor uzun yol ile kısa yol/ş.i arasında .4 lt oynuyor ve 6.7 lt genelde ki yakışım.yani 27 krş ile 30 krş arası.benzin 97 oktan bu arada.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ugurseyhan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;232749

80-90ı geçmem  izmit adapazarı yolu e-5 de şehir içinde pek işim olmaz  biyerde bırakırım aracı yayan daha az yakıyorum..:D  ama karışık benimki 20 lira ile 100km falan yapıyorum bazen 90 km

Alıntı yapılan: rnabs;232751
hocam ben genelde şehir içinde kullanıyorum sabah iş akşam eve dönerim işlerim olursa gider onları yaparım. onun dışında evimle işim arası 2-3km felan acaba bu yüzden mi çok yakıtı sizin dediklerinize göre
evet bu yüzdendir büyük ihtimalle  3 km yolun il 500metresi benzinde gitseniz suyun ısıtıp gazı güzel yoğunlaştırmasıda 2km falan bulur tam performas ile kullanacağınız zaman yolunuz bitiyor bu fazla yakmanıza neden oluyor

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rnabs;232750
1.8 araç araç ile 1.4 araç neden aynı yakıyor ki acaba...ağırlık, sürüş farkı, ışıklar, bunlar etkiler bildiğim kadarıyla
bende genelde sakin sürerim 3000deviri pek geçmem. ama şöyle düşünüyorum benim aracım 1.4 1110 kilo motorda ufak olduğu için mi acaba böyle yakıyor

Sizin sorununuz kısa mesafe olması 3 km de araba gaza ya geçer ya geçme :)

Birde ben istanbul trafiğinde bu değerleri alıyorum sizin 220 kr dan fazla yakmamanız lazım..

Çevrimdışı rnabs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;232784
Sizin sorununuz kısa mesafe olması 3 km de araba gaza ya geçer ya geçme :)

Birde ben istanbul trafiğinde bu değerleri alıyorum sizin 220 kr dan fazla yakmamanız lazım..

arabam gaza geçtikten sonra hareket ediyorum bekliyorum ısınmasını sonra gaza geçiyor öyle hareket ediyorum