škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mercedes'ten anlayan arkadaşlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah razı olsun köksalım, birazdan bakmaya gitcem kırmızıya inşallah düzgündür. :)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babamın ilk arabası,Koldan vitesli 1973 Mercedes 200D Almanyadan 0 getirtmişler...

Fotoğrafın çekildi sene:1974

34 TY 876

NOT: Resim kötü çıktı kusura bakmayın.Aracın rengi mavi gibi gözükebilir ama asıl rengi Beyazdır,benim ufakken gazlı kalemle boyamam sonucunda fotoğraf maviye döndü :)

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı gördüm arkadaşlar.
Boya durumu çok iyi (yaşına göre) yürüyeninde bir problem yok gibi ama 1km lik test sürüşüyle birşey anlamak imkansız tabi.
Motor testi 120 üzerinden : 102 - 95 - 98 -92 yani motorda çok iyi durumda.
Hidrolik direksiyon, kumaş kadife koltuklar, bu modellerin kronik sorunu olan göğüs çatlaması deri kaplamayla aşmış sahibi. Çalışmayan hiçbir fonksiyonu yok.
 Arabaya resmen aşık oldum :) ama malesef bütçeyi aşıyoruz 10000 den aşağı inmiyor sahibi. Ama değer yani araba gerçekten çok iyi durumda.
Tank gibi arabanın yağ gibi süzülmesi inanılmaz güzel birşey, Mercedes çok çok çok başka :)

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bmw Nankördür Bakmazsan İnkar Eder.Mercedes Çilekeştir Bakmazsan İdare Eder,Bakarsan İhya Eder...

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ammo;227400
Bmw Nankördür Bakmazsan İnkar Eder.Mercedes Çilekeştir Bakmazsan İdare Eder,Bakarsan İhya Eder...

:+1::+1:

size tavsiyem eğer bütçe kısıtlıysa bu tarz araçlar sizi zorlar çünkü ne kadar temizde olsa yılların yorgunluğu var üstünde ufak tefek sorunlarlarla başlayacak siz farkında olmadan sorunlar 2ye katlayacak hep masraf hep masraf ama bütçede sorun yoksa ufak ufak yaptırırım derseniz keyfi paha biçilmezdir benim dökük E30um bile yolda süzülürken verdiği keyfi 2011 hiçbir araç vermiyor eski araçlarda ruh var yeni araçlar hep kopya hep karektersiz ruhsuz makineler artık ustalar yapmıyor makineler yapıyor onlarda içine sevgi ve ruh koymayı beceremiyor :)
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 hafta sonra ararsın tekrar hacı hemen satılası bir araç değil zaten. Senin bütçe 10000 tl ama illaki kendine göre masraf edeceksin araca. ona da bütçe kalması lazım.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlar artık fazlasıyla hobi tarzında binilip kullanılabilecek arabalar. Hani alması hiç dert değil ama sonrası için paranın ciddi gani olması lazım ya da o işin içinde olan biri olmak lazım. Kısaca iş sadece o 10 bin tl ile bitmez, yoksa çok zevkli arabalar ve bunlar inanılmaz konforlu. Aldıktan sonrasınıda hallederim maddi olarak sorun olmaz diyorsan temizini bul al kullan tabi.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi bence alınır yani.O meraklı gözleri seyretmek bile yeter :)

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler araç çok başka yahu :)
bir de hiç bir elektronik aksamı yok her yeri mekanik yani çıksa çıksa ne sorun çıkacak ki. (kendime gaz vereyim biraz :D)
1976 model arabada devir saati ve hidrolik direksiyon var, yemin ediyorum tek parmakla dönüyor olduğu yerde :)
Deneme sürüşü için caddeye çıktım çoluk çocuk yaşlı genç herkesin dikkatini çekiyor.
Dediğim gibi Mercedes çok başka..

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kardeşim bende kilisliyim bildigin üzere suriyede bunların parçası gani ve ucuz.Usta desen güzel ustalarda var memlekette.Ben bu araçlara aşığım yaw.Anladıgım kadarıyla bu araç zevk ve sefa aracı olacak yani her gün binmiyeceksin bence alınır ama tabi kimse kimsenin içini bilemez.Ölç tart biç.Hayırlısı inşallah
Bir sevda bizimkisi.....

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıym dimi yav :) çok başka emrah kardeşim anlatamam yani güzelliğini..

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nasıl bizim yaşlılarımızda bir yaşanmışlık var farklı bir ruh varsa bu araçlardada öle bişey işte :D
Bir sevda bizimkisi.....

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen öyle serkan kardeşiminde dediği gibi bunlar ruhu olan klasikler.
Çok sağlam bir Mercedes ustası bulup onayını aldıktan sonra bütçemi biraz daha zorlayabilirim aslında.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;227380
Aracı gördüm arkadaşlar.
Boya durumu çok iyi (yaşına göre) yürüyeninde bir problem yok gibi ama 1km lik test sürüşüyle birşey anlamak imkansız tabi.
Motor testi 120 üzerinden : 102 - 95 - 98 -92 yani motorda çok iyi durumda.
Hidrolik direksiyon, kumaş kadife koltuklar, bu modellerin kronik sorunu olan göğüs çatlaması deri kaplamayla aşmış sahibi. Çalışmayan hiçbir fonksiyonu yok.
 Arabaya resmen aşık oldum :) ama malesef bütçeyi aşıyoruz 10000 den aşağı inmiyor sahibi. Ama değer yani araba gerçekten çok iyi durumda.
Tank gibi arabanın yağ gibi süzülmesi inanılmaz güzel birşey, Mercedes çok çok çok başka :)
Para senin, keyif senin birşey diyemem ama param olsa alırdım ben. Piskevüt gibi araba, negüzel işte.:rm:
Alıntı yapılan: a_tansel;227500
Beyler araç çok başka yahu :)
bir de hiç bir elektronik aksamı yok her yeri mekanik yani çıksa çıksa ne sorun çıkacak ki. (kendime gaz vereyim biraz :D)
1976 model arabada devir saati ve hidrolik direksiyon var, yemin ediyorum tek parmakla dönüyor olduğu yerde :)
Deneme sürüşü için caddeye çıktım çoluk çocuk yaşlı genç herkesin dikkatini çekiyor.
Dediğim gibi Mercedes çok başka..
Yalnız o hidrolik direksiyon Caddy' deki gibi hıza duyarlı değildir.:wnk: Otobanda sert çevirirsen lastiği alıverir altına.:wnk: