škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yoğun,rahatsız edici sıfır araç kokusu

drys · 38 · 15221

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Yahu ben de ne zaman sıfır bi Skoda octi görsem o sıcakta camları açık oluyo.. İçimden ne cimri adamlar.. bu sıcakta klima açılmaz mı diye hayıflanıyordum.. Meğer mesele kokuymuş..:++:

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;235032
Yahu ben de ne zaman sıfır bi Skoda octi görsem o sıcakta camları açık oluyo.. İçimden ne cimri adamlar.. bu sıcakta klima açılmaz mı diye hayıflanıyordum.. Meğer mesele kokuymuş..:++:

biz niye 2.el alıyoruz? işte böyle şeylerle uğraşmamak için :)

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;235032

bende yazın klima acmam sehir içi ama cimrilikten değil ön 2 cam yetiyor bana , arabada annem babam olduğunda acarım sadece :)
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fil Yokuşunda ki Yüce Oto servis müdürü Onur bey kokunun nedenini 2011 model araçlarda kullanılan koltuk dokumasında ki malzemeye bağlamıştı.Ondan aldığım bilgiye göre bu durum sadece 2011 lerde var.Sanırım haklı,çünkü satmış olduğum 2010 model oktavi da kesinlikle böyle rahatsız edici bir durumla karşılaşmamıştım.

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: levkar55;234749
yasar bey;kesinlikle haklısınız.benimde dikkatimi çekiyordu.önce geçer sandım.ancak 9 ay oldu hala geçmedi .havalar ısındı diye akşamları yatana kadar camlarını açık bırakıyorum.ancak nafile.dün servis müdürünü aradım.şikayetimi bildirdim.araştırıp beni arayacağını söyledi.daha önce citroen c4 de böyle bir koku duymuştum.koltuklara ve tabana familya diye tabir edilen derin temizlik yaptırmıştım.azlmıştı yada kokunun natürü değişmişti.daha önce 3 tane audi kullandım.böyle problemim olmadı,hatta yeni araç kokusu tam tersi çok hoşuma gidiyordu.demekki kalite farkı bu olsa gerektir. sonuçta bir gelişme olursa haberleşelim derim.sevgiler..
Teşekkürler,demek ki bu durumdan muzdarip olan bir tek ben değilmişim:ok:

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu kumaş kokusu meselesini halledebilmek için bir çözüm yolu ve yöntemi varmıdır?

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eskilerde kalmisiz demek ki :), ben hala tavan dosemesi ve taban halisini yapistirarak yapiyorlar diye biliyordum. Duzelten arkadaslara tesekkur ediyorum, bende ogrenmis oldum.

Bu arada eger koltuk dosemesinden kaynaklaniyorsa, ilginc bir durum gercekten. Kalite yonetim standardina sahip her isletmede, mal tedarigi onayli tedarikciler uzerinden belirlenmis standartlarin kontrolu yapilarak temin edilir. Bu durumda iki ihtimal soz konusu, ilki kontrol edilmemesi (kalite belgesinin gecici gecersizligine kadar gider), ikincisi koku olayinin urun kalitesini belirten bir kalite parametresi olmamasi.

Bana daha cok ikincisi gibi geliyor, ama bu kadar sikayetten sonra kesinlikle parametrelerin icine girer :).