škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skotaturkey hangi marka yağ kullanıyor?

swwp07 · 65 · 52096

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Angara tayfanın bildiği üzere son bakımda araca Motul Specific 5w-30 yağ koydum. Daha önce Mobil 1 Esp kullanıyordum. Hemen fark ettiğim şey arabayı sıkıştırınca motor yağı kesinlikle daha az ısınıyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;540445
Angara tayfanın bildiği üzere son bakımda araca Motul Specific 5w-30 yağ koydum. Daha önce Mobil 1 Esp kullanıyordum. Hemen fark ettiğim şey arabayı sıkıştırınca motor yağı kesinlikle daha az ısınıyor.

Kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan... Parayla yatıp kalkınca tabe motullar havada uçuşuyo[emoji23]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;540448
Kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan... Parayla yatıp kalkınca tabe motullar havada uçuşuyo[emoji23]
Gidip de en üst serisini almadık ki:) Ayrıca onların da yağ değişim periyodunun bayağı kısa olduğunu öğrendim zaten. Mobil 1 Esp Formula 5w-30 4 litresi 95-TL olması lazım; Motul Specific 5w-30 5 litresini 140-TL gibi bir rakama almıştım N11'den.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BuuRa;540430
Bu listeye kesinlikle MOTUL de yazılmalıydı ki yağın babası olur kendisi. Biraz pahalıdır ama harikadır.

Bir aracın en önemli yeri motoru degilmidir neden 10-20 lira için kalitesiz yağ koyalım ki doğru yağla wv motoru milyon km yapar. Motul kullanıyorum her fırsattada anlatmaya çalışıyorum ama zihinlerde kemikleştirilmiş markalar malesef Motul den daha üstünmüş gibi düşünülüyor. Dünyanın en kaliteli motor yağı tam sentetik yağın mucidi firma anketin içerisinde bile yok. Herkesin kendi aracı kendi tercihi tabi saygı duyarım ama özellikle yağ eksiltmesi olan araçlar en az 2 bakım Motul koysalar neden Motul dediğimi anlayacaklar. Pahalı degil aslında  Motul de bidonlar 5 litrelik diger markalar 4 lt odenen parayı 5 e bölünce litre fiyatı max 5 lira pahalıdır. Ayrıca Ben 5 litre 5w40 tam sentetik Motul X-cess yağı 120 tl ye aliyorum litresi 24 lira falan pahalimi 4 litresi 96 tl yapar. Birde 5 litre olunca 1 litrede yedek kaliyor aracta gerek kalmıyor gerçi ama olsun. Şanzıman yağımıda Motul Gear 3000 koydurdum ben ne gider yağcıya sorarım nede servise ticari hareketler bunlar her servis ve satıcı için en çok kâr ettiği yağ en iyi yağdır benim için Motulun olduğu yerde diğer markalar yoktur :)
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2015, 07:19:42 Gönderen: trio »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;223329
Garanti kapsamında olduğumdan, yetkili serviste shell kullandığından bende shell helix ultra extra 5w-30 kullanıyorum. Ama garanti bitince de bu yağı değiştirmem.

https://m.motul.com/tr/tr/news/products-innovation/subaru-by-motul

2012 de subaru motul ile anlasti tabi her zaman ki gibi bizde farklı uygulama insallah ileride bir subarum olur 2000 sw keyifle Motul veririm kalp damarlarina :) gecenlerde buldum bir tane ama cok yol yapiyorum aracı sadece keyif icin kullansam alacaktım fiyatta cok güzeldi de yakıt beni üzer kapıda aslan besliyorsan yemini vereceksin lpg takmakta aslani kedi maması ile beslemek gibi yazık olur boxer motora...
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2015, 07:27:35 Gönderen: trio »